POWER eTwinning e Twinning „Birds around the world”

Współpraca międzynarodowa

eTwinning

eTwinning to społeczność szkół z całej Europy, pracujących wspólnie nad różnego rodzaju projektami, wymieniających się wiedzą i doświadczeniami; pragnących z sobą współpracować na różnych polach.

20 czerwca 2021r.

Wraz z nastaniem czerwca zakończył się projekt "Niezapominajka - to jest niezwykła bajka", realizowany w grupie MYSZKI przez p. Monikę Beker. Projekt został doceniony przez Krajowe Biuro eTwinningu i otrzymał odznakę jakości:

W grupie trzylatków trwa jeszcze realizacja projektu "Let's grow tomatoes". Efekty działań dzieci widać gołym okiem ;)

Hurra! Mamy swoje wyhodowane pomidory!

16 maja 2021r.

W roku szkolnym 2020/2021 w naszym Zespole Szkół realizowane są 2 projekty eTwinningowe, oba w grupie MYSZKI w naszym przedszkolu. Inicjatorem, a zarazem koordynatorem projektów jest mgr Monika Beker.

Pierwszy z nich pn. "Niezapominajka - to jest niezwykła bajka", realizowany w ramach partnerstwa lokalnego ze szkołami z Bydgoszczy, Czarża, Inowrocławia, Kamienia Krajeńskiego i Ostromecka poświęcony został niezapominajce. Osią projektu stały się obchody Dnia Polskiej Niezapominajki - kwiatka będącego symbolem ochrony polskiej przyrody, ale również szerzej pojmowanej pamięci. W projekt zaangażowały się dzieci, ale włączeni do niego zostali również ich rodzice. Jak wyglądały obchody Dnia Niezapominajki u MYSZEK? Sprawdźcie sami!

Efektem wspólnej pracy partnerów projektu stała się również stworzona razem eletroniczna książeczka o przygodach tego wyjątkowego kwiatka. Partnerzy nie tylko napisali jej tekst, ale również przygotowali ilustracje do fragmentów stworzonych uprzednio przez inną szkołę.

Drugi projekt "Let's grow tomatoes" nasza grupa MYSZEK realizuje we współpracy ze szkołami z Hiszpanii, Francji oraz Rumunii. W ramach projektu dzieci z poszczególnych krajów nie tylko posadzą swoje pomidory, ale przede wszystkim będą rozwijać swoje kompetencje językowe w zakresie nazewnictwa warzyw w różnych językach europejskich.

Gdy MYSZKI odwiedził przybyły prosto z Hiszpanii Mr Odie, czyli pacynkowy pomidor, radości nie było końca. Relację z powitania pana pomidora również możecie obejrzeć poniżej ;)