Menu

  • Warsztaty taneczne.

    Określenie humanizm odnosi się do człowieka jako całości - również do jego ciała, które  najlepiej wyraża emocje. Dlatego jedną z form przeżywania w szkole tygodnia humanistycznego były warsztaty taneczne. Za radą pana Jamesa Browna, który powiedział kiedyś, że taniec trzeba mieć w głowie i sercu, ciało się wyćwiczy, każdy, bez żadnych kompleksów, dał się porwać muzyce i zaproponowanym aktywnościom.Radość z ekspresji twórczej udzielała się nawet klasom 4-8, które spędzając przerwę, podglądały dokonania klas 1 i 2 przez okno.

  • Magia TEATRU PIASKU

     

    Pięknym akcentem na zakończenie Tygodnia Humanistycznego była wycieczka klas 2a i 2c na niezwykły spektakl w Teatrze Piasku. Poznaliśmy "Baśnie Polskie" w niesamowitej odsłonie piaskowych obrazów tworzonych na ekranie przez autorkę, Katarzynę Perkowską, dzięki której odkryliśmy magię piasku, piękno i ulotność tworzonego dzieła. Ta niezwykła sztuka dostarczyła nam radości, pobudziła naszą wrażliwość i wyobraźnię, stała się inspiracją do kreowania własnych magicznych opowieści.To było dla nas nowe i niesamowite doświadczenie.

  • PODSUMOWANIE TYGODNIA HUMANISTYCZNEGO

    W ubiegłym tygodniu zakończył się Tydzień Humanistyczny w naszej szkole. W tym czasie odbyło się wiele ciekawych wydarzeń oraz konkursów, m.in.: świętowaliśmy Światowy Dzień Książki; starsi uczniowie czytali młodszym; uczniowie zmierzyli się w turnieju dotyczącym zabytków Dąbrowy Chełmińskiej i okolic; wykazali się umiejętnością pięknego  pisania na konkursie kaligraficznym; walczyli o „Pióro Dyrektora szkoły” na konkursie ortograficznym; zaprezentowali swój talent w „Konkursie recytatorskim i poezji śpiewanej”; pokazali swój talent artystyczny w konkursie „Poezja wierszem malowana” oraz konkursie religijnym – „Spotkanie Świętego Jana Pawła II z Błogosławionym Stefanem Frelichowskim”. Uwieńczeniem Tygodnia Humanistycznego były warsztaty taneczne i przedstawienia teatralne. Przedszkolacy przybliżyli młodszoszkolnym kolegom Kaszuby oddając w swoim występie piękno, historię i atrakcyjność regionu. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy tak licznie wzięli udział w konkursach i byli zaangażowani w wydarzenia odbywające się w tym czasie.  

  • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski 'Let Poetry Speak' w języku angielskim w ZS w Unisławiu.

  •  Europejski Dzień Śniadania

    Klasa 2c postanowiła uczcić  Europejski Dzień Śniadania przypadający na 24.04.2024r. w sposób... artystyczny! Stało się to za sprawą podjęcia zadania: Jadalny obraz, wynikającego z realizowanego projektu Zabawa sztuką. Uczniowie przygotowali kanapki, inspirując się pracami znanego abstrakcjonisty Jacksona  Pollocka. Przy użyciu prostych produktów dzieci stworzyły prawdziwe dzieła sztuki. Niestety oryginałów nie zobaczą Państwo w żadnym muzeum ani nawet na szkolnej wystawie, ponieważ były to bardzo... smaczne dzieła sztuki! Jedyną szansą podziwiania tych arcydzieł jest zerknięcie do fotorelacji. Zapraszamy!

  • TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego wydarzenia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu. W naszej szkole obchody tego dnia zainicjowali najmłodsi uczniowie. Ale oczywiście wszystkie klasy miały okazję wysłuchać krótkiego wykładu na temat Autyzmu czy obejrzeć ciekawą prezentację przybliżającą funkcjonowanie osób ze spektrum. Na korytarzu powstała gazetka informacyjna, która w ciągu dnia zmieniała się dzięki wysiłkom dzieci z klas I-III. Na znak solidarności z osobami z Autyzmem staraliśmy się spokojnie zachowywać podczas "cichej przerwy".

  • III Targi Edukacyjne

    11 kwietnia w naszej szkole odbyły się III Targi Edukacyjne. W wydarzeniu udział wzięły 22 szkoły ponadpodstawowe.

    Uczniowie naszej szkoły oraz młodzież z Ostromecka, Czarża i Unisławia miała okazję poznać ofertę szkół na rok 2024/2025. Młodzież zapoznała się z propozycjami szkół licealnych, techników i szkół branżowych. Na liczne pytania uczniów odpowiadali nauczyciele oraz uczniowie ze szkół uczestniczących w targach. Mamy nadzieję, że spotkanie w ramach III Targów Edukacyjnych pomogło niezdecydowanym w podjęciu decyzji, a tych, którzy wyboru dokonali, utwierdziły w słuszności podjętej już decyzji.  

  • TARGI EDUKACYJNE

  • Wyniki szkolnego konkursu geograficznego

    W środę 3 kwietnia odbyło się wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu regionalnego pod tytułem: "Rezerwaty przyrody w gminie Dąbrowa Chełmińska". Uczniowie w pierwszej turze konkursu zmagali się z testem, a ci którzy przekroczyli 80 % wiedzy, awansowali do etapu ustnego.

    W drugiej części losowali pytania, a następnie odpowiadali na nie przed komisją.

    Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, a komisja konkursowa z przyjemnością słuchała odpowiedzi, w których wykazali się oprócz wiedzy geograficznej również bardzo ładną polszczyzną.

    Ostateczny wynik konkursu przedstawia się następująco:

    1. Jakub Drabik kl. VII a, Paweł Pokora kl. V a.

    2. Aleksander Majewski kl. V b, Maja Marszalik kl. VII b, Martyna Barczyńska kl. VII b.

    3. Agata Kierzkowska kl. VI b, Magdalena Błaszak kl. VII a, Jakub Jankowski kl. VIII, Grzegorz Dominowski kl. VII a.

    Uczniowie wyróżnieni: - Karolina Zielińska kl. VIII; - Oskar Ziółkowski kl. VI b; - Piotr Pokora kl. VIII. 

    Wymienionym uczniom gratulujemy, a dla wszystkich niech ten konkurs będzie wstępem do poznania gminy Dąbrowa Chełmińska. Gminy, gdzie historia, tradycja, zabytki z różnych epok przenikają się z piękną przyrodą i ciekawymi ludźmi.

  • Kwiatowy zawrót głowy w naszej szkole

    „Jestem sobie ogrodniczka,

    mam nasionek pół koszyczka,

    jedne gładkie, drugie w ciapki,

    a z tych nasion będą kwiatki.”

    Rada Rodziców, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej składają serdeczne podziękowania dla Castorama Toruń za przekazanie kwiatów, nasion i artykułów ogrodniczych.

    Nasi uczniowie z ogromną radością zamienili się w ogrodników i upiększyli teren wokół szkoły.

  • WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY

    Dnia 27 marca 2024 r uczniowie klasy VI b i V b  uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy, która obfitowała w przeżywanie różnych doświadczeń. Wycieczka była atrakcyjna i udana, pełna niesamowitych przeżyć: interakcje z robotami, kontakt z przyrodą oraz wrażenia estetyczne w Muzeum Okręgowym. Zwiedziliśmy wystawę Roboexpo na której uczniowie zapoznali się z robotami z całego świata i zobaczyli jak roboty mogą zmienić naszą rzeczywistość. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu: Za kulisami wystawy w MO w Galerii Sztuki Nowoczesnej. Tu zanurzyliśmy się w wyjątkową historię działalności muzeum i dowiedzieliśmy się, jakie eksponaty zostały wybrane przez kuratorów dla upamiętniania kolekcji. Zapoznaliśmy się z twórczością artystów w obrębie małej ojczyzny i  znaczeniem twórczości ludowej. Spacer po Wyspie Młyńskiej stał się okazją do wykonania zdjęć w pięknych okolicznościach przyrody. Podczas wycieczki podjęliśmy próbę odpowiedzi na pytanie: jaką rolę dobra kultury odgrywają w utrwalaniu pamięci o historii i nas samych.

  • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

    Jedną z tradycji wielkanocnych jest składanie życzeń świątecznych. Dlatego uczniowie klas I-III postanowili wykonać nietypowe kartki świąteczne. Następnie udali się do pobliskich instytucji, by złożyć życzenia w imieniu całej społeczności szkolnej.

  • Światowy Dzień Zespołu Downa

    21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa, którego celem było nie tylko podniesienie świadomości na temat tego, czym ten Zespół jest, ale również zwrócenie uwagi na potrzeby osób nim dotkniętych. Potrzeby podobne do tych, które ma każdy z nas, czyli pragnienie akceptacji, przyjaźni i miłości. Na korytarzu pojawiły się gazetki informacyjne na temat Światowego Dnia Zespołu Downa z piękną galerią zdjęć. W czasie lekcji uczniowie obejrzeli filmik i prezentację, dzięki którym mogli pogłębić swoją wiedzę na temat Trisomii 21. Chętni uczniowie mogli również wziąć udział w konkursie na projekt skarpetek nie do pary. Nagrodą za najciekawsze prace będą skarpetki wyprodukowane na podstawie projektu. Klasa III a integracyjna zaprosiła tego dnia do szkoły panią Annę Dolińską-Fojut, autorkę książeczki "Skarpetka NIE do pary - krótka opowieść o Zespole Downa", która przybyła na spotkanie razem ze swoim synkiem Kornelem. Czytając nam swoją historię oraz opowiadając o osobistych przeżyciach, w bardzo ciekawy i przystępny sposób podzieliła się informacjami dotyczącymi osób z Zespołem Downa. W tym dniu wielu z nas, jako wyraz solidarności, założyło kolorowe skarpetki nie do pary.

  • Wielkanoc na wsi

    Dnia 18.03.2024 roku podopieczni Zespołu Terapeutycznego i uczniowie z zaprzyjaźnionej  klasy integracyjnej 3a z Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej, wzięli udział w wycieczce do Gospodarstwa Edukacyjnego „Babaluda” w Parowie Falęckiej.

    Celem wycieczki była współpraca, rozwijanie umiejętności społecznych oraz poszerzanie wiedzy na temat znaczenia tradycji wielkanocnych.

    W Babaludzie dzieci miały okazję poznać, obejrzeć i bezpośrednio obcować z różnymi gatunkami zwierząt hodowlanych. Uczestnicy z wielką ochotą i zaangażowaniem karmili kozy, owce, kury, świnkę, a także alpaki. Ponadto, poznali starodawne naczynia do wypiekania bab wielkanocnych, ręcznie robione palmy wielkanocne i materiały do ich wykonania. Własnoręcznie wykonały przepiękne pisanki przy użyciu wosku i farb do malowania jaj. Każdy z uczestników wykonał także śliczny, kolorowy koszyczek wielkanocny. Nasi milusińscy otrzymali również upominek od Wielkanocnego Zajączka.

    Wizyta w gospodarstwie wywołała mnóstwo uśmiechu i pozytywnych wrażeń.

  • Aktualizacja danych

    Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
  • Wyniki I części konkursu geograficznego

    W środę, 20 marca odbyła się pierwsza - pisemna część konkursu geograficznego. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami w formie pytań zamkniętych i otwartych dotyczących rezerwatów przyrody w gminie Dąbrowa Chełmińska i form ochrony przyrody. Aby dostać się do etapu ustnego należało zdobyć 80 % punktów.

    Udało się to następującym uczniom:

    - Paweł Pokora kl. V a 

    - Aleksander Majewski kl. V b

    - Agata Kierzkowska kl. VI b 

    - Oskar Ziółkowski kl. VI b

    - Magdalena Błaszak kl. VII a

    - Jakub Drabik kl. VII a

    - Grzegorz Dominowski kl. VII a

    - Maja Marszalik kl. VII b

    - Martyna Barczyńska kl. VII b

    - Karolina Zielińska kl. VIII

    - Jakub Jankowski kl. VIII

    - Piotr Pokora kl. VIII

    Wymienieni uczniowie otrzymają ocenę celującą z geografii. Gratulujemy i zachęcamy do dalszej nauki:) 

    Część ustna odbędzie się w środę 27 marca o godzinie 13:40.W drugiej części konkursu uczniowie losują pytania, a oceniani będą nie tylko z wiedzy geograficznej, ale również będzie brana pod uwagę umiejętność wysławiania się i poprawna polszczyzna.

    W komisji konkursowej zasiądą: pani Danuta Zielińska, pani Lucyna Musiał i pan Wojciech Witt.

  • Wycieczka do Warszawy

    Dnia 7 marca odbyła się wspólna wycieczka uczniów ze szkół w Dąbrowie Chełmińskiej i Ostromecka do Warszawy. Obejrzeliśmy wystawę multimedialną Kaplica Sykstyńska. Poznaliśmy historię jej powstania i twórców fresków. Zachwyciły nas zaprezentowane dzieła i kunszt ich wykonania. Zwiedziliśmy Zamek Królewski. Ogromne wrażenie zrobiły na nas bogate zdobienia sal i dzieła sztuki w nich zgromadzone. Podziwialiśmy obrazy Jana Matejki, które obecnie są pokazywane w komnatach. Odbyliśmy krótki spacer po Warszawie. Odwiedziliśmy Ogród Saski i Grób Nieznanego Żołnierza. Zobaczyliśmy pomniki marszałka Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza oraz księcia Józefa Poniatowskiego przed Pałacem Prezydenckim. Podziwialiśmy Kolumnę Zygmunta na Placu Zamkowym i mury obronne oraz pomnik Małego Powstańca.Poruszeni pięknem naszej stolicy wróciliśmy do domu.  Z niecierpliwością czekamy na kolejny fascynujący wyjazd.

  • Konkurs geograficzny

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej
    Dąbrowa Chełmińska, ul. Sportowa 1, 86-070
  • tel : (052) 3816 060

Mapa