Menu

  • Wycieczka do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej, w ramach akcji: "Bezpieczne ferie"

    W związku ze zbliżającymi się feriami  klasy 1A i 1C  wybrały się do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bydgoszczy, aby dowiedzieć się jak bezpiecznie spędzić zbliżający się czas. Podczas  spotkania ze strażakami oprócz cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas ferii, uczniowie zwiedzili budynek Straży Pożarnej. Była również okazja aby zapoznać się ze sprzętem ratującym życie oraz metodami gaszenia pożarów. 

    Pod czujnym okiem Strażaków wszyscy spróbowali swoich sił i samodzielnie gasili „pożar”.

    Serdecznie dziękujemy pracownikom JRG nr 2 w Bydgoszczy za wspaniałe zajęcia.

  • Warsztaty fizyczno-chemiczne w klasach I-III

    W styczniu uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach fizyczno-chemicznych, które poprowadził fizyk - Pan Bartosz Pałucki. Dzieci poznawały na nich właściwości gazu ziemnego. Pod czujnym okiem prowadzącego miały okazję samodzielnie i bezpiecznie wykonywać proste doświadczenia. Na zajęciach rozbudzały ciekawość otaczającego świata, prowadziły obserwacje, wyciągały wnioski z przeprowadzonych eksperymentów. To były naprawdę wybuchowe lekcje!

  • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczne ferie”.

    Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 1-3 dotyczył tematyki bezpiecznej i aktywnej zabawy w czasie ferii zimowych. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a dowodem na to była duża ilość prac plastycznych, które dotarły do organizatorów konkursu. Laureatami zostali: - w kategorii klas I:  I Ksawery Smycz, II Perlinski Henryk, III Natalia Bulczak i Oliwia Bulińska; - w kategorii klas II:  I Aleksandra Henlt,  II Jakub Chojnacki, III Jan Borowski; - w kategorii klas III: I Pola Banach, II Filip Chojnacki,  III Leon Perlinski. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród.

  • TŁUSTY CZWARTEK

    Zwyczajem naszej szkoły stało się wspólne świętowanie TŁUSTEGO CZWARTKU. Przed wielkim poczęstunkiem poznajemy historię i tradycje tego dnia. Tłusty czwartek w religii chrześcijańskiej rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i przypomina o zbliżającym się Wielkim Poście. Do naszej szkoły tego dnia przyjechało czterysta pączków, wypełnione były marmoladą, polane lukrem i posypane kolorową posypką. Smakowały wyśmienicie! Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe tego dużego przedsięwzięcia.

  • Udział w 12 edycji Planety Energii

    Uczniowie klasy 1b i 2b brali udział w 12 edycji Planety Energii. Spośród 500 placówek, nasza szkoła została wyróżniona i nagrodzona doposażeniem ścieżki przyrodniczej w budki dla ptaków, domki dla owadów, a także zimowiska dla jeży, o łącznej wartości 700 zł. Ponadto spośród nauczycieli z całej Polski biorących udział w projekcie, przydzielono 8 wyróżnień dla opiekunów, dla których zorganizowano dwudniowe warsztaty przyrodnicze w Trzcinicy Wołowskiej. W tym zacnym gronie wyróżnionych znalazła się p. Dorota Kunc. Jednak z przyczyn osobistych nie mogła ona uczestniczyć w warsztatach. Koleżankę reprezentowała p. Marta Ladińska- Górko.

    Dzieci podjęły szereg różnych działań w celu poznawania bioróżnorodności, szczególnie systemów wodnych. Uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych na Barbarce, gdzie bliżej poznały faunę i florę jeziora Przysieckiego. Pogłębiły również wiedzę o ekologii na podstawie książek pt.: „Woda - wielki skarb” oraz „Przygody Inspektora Maskonura”.

  • ŚWIADOMOŚĆ PROCENTUJE, czyli jak uczniowie dbali o swój rozwój mentalny

    Uczniowie klasy 2 a w pierwszym semestrze, w okresie od września do grudnia, brali udział w III edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ŚWIADOMOŚĆ PROCENTUJE, opracowanego przez World Healthy Living Foundation. Program Świadomość Procentuje to #WięcejNiżLekcja, to zajęcia z takich „przedmiotów”, jak: „Podstawy poczucia własnej wartości”, „Język relacji”, „Zarządzanie marzeniami” oraz „Nauka o odwadze”. Uczniowie odkrywali magiczny świat emocji i przyjaźni. Poprzez zabawę i kreatywne działania uczyli się wyrażać swoje uczucia, budować zdrowe relacje oraz rozwijać empatię i szacunek do innych. Program stymulował wyobraźnię i inspirację. Dzieci wyobrażały sobie to, co chciałyby osiągnąć w przyszłości, planowały kroki w kierunku realizacji swoich marzeń. Świetnie bawiły się i rozwijały mentalnie podczas spotkań online o PRZYJAŹNI, MIŁOŚCI, MARZENIACH, celebrując Dni: Kropki, Dobroci, Uśmiechu, Filozofii, Życzliwości, współdziałając w Klubie Istotek Dobrego Słowa (KIDS), odkrywali w sobie to, co najlepsze - wiarę w siebie, swój potencjał, marzenia i swoje możliwości. Teraz niech ta świadomość procentuje! 

  • Na tropach dobroczynności

    Uczniowie klasy 2 a w innowacyjny sposób rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze realizując Międzynarodowy Projekt Edukacyjny CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki. W piątej edycji z bohaterami lektur tropimy i zgłębiamy ideę dobroczynności. W pierwszym semestrze realizowaliśmy moduł „Bądź dobry dla ludzi” poznając Dzieci z Bullerbyn i włączając się w szereg akcji charytatywnych w szkole. Zorganizowaliśmy głośne czytanie, zrobiliśmy plakaty promujące dobre uczynki pod hasłem „Dobroczynność w Bullerbyn”, uczciliśmy Światowy Dzień Dobroci, reaktywowaliśmy Klub Istotek Dobrego Słowa (KIDS). Uczyliśmy się empatii w klasowej akcji "Anioły". Promowaliśmy dobre słowa w pozdrowieniach, życzeniach, okazywaniu życzliwości i wdzięczności. Wypełnialiśmy zadania z Klasowego Kalendarza Adwentowego  nakierowane na pomaganie i radosne oczekiwanie. Z okazji mikołajek oglądaliśmy film pt. „Życzenie”, który bardzo nas wzruszył. Wykonaliśmy lekturniki, prezentowaliśmy lekturę na lince i w pudełku, zrobiliśmy makiety, urządziliśmy Dzień w Bullerbyn, prezentowaliśmy ulubionego bohatera w  szkolnym „Pokazie mody”. Pisaliśmy noworoczne życzenia i postanowienia. Będziemy się starali, aby to był DOBRY ROK.
    Podoba nam się taka praca z lekturą. Przed nami kolejne wyzwania czytelnicze i dobroczynne.

  • Laureaci konkursu "Spotkanie ze sztuką"

    Uczennica klasy 2b - Natalia Kunc oraz uczeń klasy 1b - Ksawery Smycz zostali laureatami w konkursie "Spotkanie ze sztuką" organizowanym przez Fundację PGE. Zadaniem konkursowym było przedstawienie własnej interpretacji wybranego obrazu Józefa Chełmońskiego. Nasi uczniowie wybrali takie dzieła jak "Bociany" oraz "Czajki". Natalia i Ksawery wygrali dla swoich klas wycieczki do Muzeum Narodowego w Gdańsku. Serdecznie gratulujemy!

  • SZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD

    W czwartek 1 lutego, po raz kolejny, w murach naszej szkoły odbył się Szkolny Przegląd Kolęd. Wydarzenie to miało na celu pielęgnowanie tradycji śpiewania polskich kolęd i pastorałek. W przeglądzie zaprezentowały się zespoły na poziomach klas. Niezwykłego klimatu dodała również inscenizacja „Bajki o choince” w wykonaniu uczniów klasy piątej „c”. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali kilka kolęd, kończąc tym samym świąteczny okres Boże Narodzenia. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice i pracownicy naszej społeczności włożyli dużo pracy i czasu, aby mogło odbyć się to wydarzenie, za co serdecznie dziękujemy. Już dziś zapraszamy do wspólnego kolędowania za rok.

  • Koncert kolęd w zabytkowym, barokowym kościele

    W miniony piątek 26 stycznia 2024r. społeczność naszej szkoły miała niecodzienną okazję do wspólnego uczestniczenia w pięknym koncercie kolęd w zabytkowym, barokowym kościele w Boluminku. Specjalnie dla nas, swoją obecnością zaszczyciły nas dwie sopranistki - p. Katarzyna Fraś - Mularczyk oraz p. Kinga Błaczkowska, zaś swą grą na pianinie towarzyszyła im p. Marzena Buchwald. Rozbrzmiały te znane, jak i zupełnie obce nam melodie bożonarodzeniowe, a wszystkie w opracowaniu znanego polskiego kompozytora, autora muzyki Roty, Feliksa Nowowiejskiego. Dziękujemy zarówno naszym gościom, jak i wszystkim Wam - uczniom i nauczycielom, za tak liczne przybycie i wzorowe wręcz zachowanie każdej klasy w trakcie trwania koncertu!

  • Dzień Aptekarza

    Dzień 25 stycznia upłyną w klasach I-III pod znakiem, a precyzyjniej... szyldem apteki. Mieliśmy okazję gościć w progach naszej szkoły farmaceutę pracującego na co dzień w bydgoskiej aptece. Opowiedział nam o tajnikach pracy swojego zawodu. Przedstawił sposoby wykonywania lekarstw w przeszłości i współcześnie. Miał przy sobie wiele sprzętów, których używa w pracy, a także takich, które można kupić w aptece, choć nie są lekarstwami (np. ciśnieniomierz, glukometr). Najważniejszą jednak informacją była ta, dotycząca naszego zdrowia i bezpieczeństwa - lekarstwa może podawać dzieciom tylko osoba dorosła, która została dokładnie poinstruowana na temat dawki i sposobie przyjmowania leku. Na koniec, dzięki filmikowi, mogliśmy przenieść się na apteczne zaplecze i poznać szeroki zakres pracy aptekarza, o którym nie mieliśmy pojęcia. Po otrzymaniu dawki solidnej wiedzy wcieliliśmy się w rolę farmaceuty i osobiście sprawdziliśmy, jak używa się poszczególnych przyborów.

  • Dzień Wiedzy o Pingwinach

    Dnia 23.01.2024r. obchodziliśmy w szkole Dzień Wiedzy o Pingwinach. Mieliśmy okazję poznać niektóre gatunki tych majestatycznych ptaków, dowiedzieć się nieco o budowie ich ciała, pożywieniu i zwyczajach. Zapoznaliśmy się także z miejscem ich życia - Antarktydą. Dowiedzieliśmy się, że dom pingwinów jest zagrożony, ponieważ tamtejsze lodowce topią się w zastraszająco szybkim tempie. Na szczęście jest coś, co możemy dla nich zrobić - żyć odpowiedzialnie, aby ograniczyć zmiany klimatyczne.

  • Dzień Kubusia Puchatka

    18 stycznia, w rocznicę urodzin Alana Aleksandra Milne, twórcy sympatycznego misia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Naturalność i prostota Puchatka uczyniły go jednym z najbardziej lubianych bohaterów, który od 98 lat „kradnie serca” małych i dużych czytelników. Kubuś nie ma żadnych supermocy, nie jest geniuszem ani superbohaterem, jest zwykłym misiem o małym rozumku, mieszka w Stumilowym Lesie, ma oddanych przyjaciół: Prosiaczka, Kłapouchego, Królika, Tygryska, Kangurzycę, Maleństwo, Sowę oraz Krzysia, kocha ich i … miód. To właśnie od bohaterów Stumilowego Lasu uczymy się dobrego życia, szczerych relacji, poznajemy wartość przyjaźni, oddania i miłości, uczymy się doceniać proste rzeczy i żartować. W naszej szkole urodziny Kubusia Puchatka stały się okazją do zorganizowania wspaniałej imprezy czytelniczej. Dzieci w asyście wychowawców, dyrekcji oraz pani bibliotekarki czytały fragmenty książek o przygodach Kubusia i jego przyjaciół, poznały historię bohatera i ciekawostki oraz najsłynniejsze zabawne powiedzonka o życiu, przyjaźni i miłości wypowiedziane przez Puchatka i jego przyjaciół. Jak na urodziny przystało wszyscy zaśpiewali Kubusiowi „Sto lat”, złożyli życzenia, które na tablicy KIDS zaliczają ich autorów do zacnego grona Przyjaciół Kubusia Puchatka. Uczniowie klas drugich i trzecich wykonali plakaty XXL z przyjaciółmi Kubusia i mapą Stumilowego Lasu. Wspaniałe chwile utrwaliliśmy pamiątkowymi zdjęciami w fotobudce i fotoramce. Królowały „kubusiowe kolory” i gadżety. Ten dzień to prawdziwe święto i radość czytania. W fotorelacji prezentujemy również „złote myśli” Kubusia Puchatka, mając nadzieję, że zachęcą do ponownego przeczytania książki.

  • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

    W miniony czwartek 25 stycznia odbyła się w naszej szkole karnawałowa dyskoteka szkolna. Hol zmienił się w salę dyskotekową, a o oprawę muzyczną fenomenalnie zadbał Samorząd Uczniowski, który porwał do tańca wszystkich uczestników dyskoteki. Zabawa trwała od godziny 17.00 do godziny 19.00. Uczniowie bawili się zarówno w rytm najnowszych przebojów jak i piosenek z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

  • PRZEDSTAWIENIA ŚWIĄTECZNE

    Dzień 22 grudnia, ostatni dzień nauki w szkole przed świętami Bożego Narodzenia, był wyjątkowy. Na sali gimnastycznej odbyły się dwa przedstawienia o tematyce świątecznej, które zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Pierwsze przestawienie to „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa, która uczy nas, że bycie dobrym to wartość najwyższa. W przedstawieniu „Zagubiony list do Świętego Mikołaja” pojawił się na scenie tytułowy Mikołaj wraz z żoną oraz pracowite elfy, które w pośpiechu szykowały prezenty świąteczne. Ten przedświąteczny czas umiliły kolędy przygotowane przez szkolny chór. 

  • Piękne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej.

  • Sukces Ksawerego. Brawo!!!

    Z wielką radością informujemy, że praca ucznia klasy 1b - Ksawerego Smycz, spośród 435 zgłoszeń, została zakwalifikowana do wystawy w XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: "Jesteśmy dumni z Polski" pod honorowym Patronatem Śląskiego Kuratorium Oświaty. Dziękujemy Ksaweremu za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

  • Podsumowanie akcji charytatywnej dla dzieci z Domu Dziecka w Unisławiu

    W grudniu po raz kolejny już, zorganizowana została w naszej szkole akcja charytatywna dla dzieci z Domu Dziecka w Unisławiu. Tym razem zbieraliśmy materiały potrzebne do zorganizowania urodzin dzieci oraz drobne upominki. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących wsparcia i pomocy. Swoją postawą i zaangażowaniem  udowodnili, że nie jest im obojętny los innych dzieci. Z najlepszymi życzeniami noworocznymi udaliśmy się do placówki, by dostarczyć zebrane rzeczy. Dzięki temu mogliśmy poznać dzieci i spędzić z nimi wspaniałe chwile. Za pomoc i otwarte serca wszystkim serdeczne dziękujemy.

  • ŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIE

    22 grudnia w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie. Wszyscy uczniowie zebrali się, aby wspólnie przeżyć świąteczną radość i celebrować tę magiczną chwilę. Członkowie Zespołu Terapeutycznego przedstawili klasom młodszym inscenizację pt. Dzwoneczek, która podbiła serca widzów. Oczywiście nie zabrakło wspólnego kolędowania i drobnych upominków.  W swoich klasach uczniowie mieli okazję podzielić się opłatkiem i zasiąść razem do stołu. Ten dzień stał się pięknym preludium przed przerwą świąteczną, wprowadził wszystkich w uroczysty nastrój.

  • Spotkania świąteczne w klasach I-III

    „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy….”

    Słowa znanych i lubianych kolęd, atmosfera pełna życzliwości oraz wspólny posiłek przy pięknie udekorowanych stołach….

    22 grudnia uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wkroczyli w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne świętowanie, życzenia i dużo radości. Było magicznie i świątecznie…

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej
    Dąbrowa Chełmińska, ul. Sportowa 1, 86-070
  • tel : (052) 3816 060

Mapa