Menu

  • Informacja o obiadach w roku szkolnym 2024/2025

  • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

    Dnia 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Swoją obecnością zaszczycili nas następujący goście: Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska pan Radosław Ciechacki, przewodniczący Rady Dąbrowa Chełmińska pan Ryszard Kaczor oraz przewodniczący Rady Rodziców: pani Anna Chojnacka, pani Sonia Schmidt-Kozłowska i pan Michał Kierzkowski. Pan dyrektor Tomasz Minorczyk przywitał wszystkich, a następnie wraz z wychowawcami, rozdał uczniom klas 1-3 dyplomy oraz książki za wysokie osiągnięcia w nauce, natomiast świadectwa z czerwonym paskiem w klasach starszych. Podczas uroczystości zostały rozdane nagrody uczniom, którzy otrzymali wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur oraz uczestnikom ligi szachowej. Doceniono również uczniów z wzorową frekwencją. Po wręczeniu wyróżnień nadszedł czas na część artystyczną. Rok szkolny 2023/2024 można uznać za zamknięty. Życzymy wszystkim cudownych wakacji!!

  • Pożegnanie uczniów klasy ósmej.

    W czwartek, 20 czerwca,  odbyła się uroczystość ukończenia szkoły przez ósmoklasistów. Brali w niej udział zaproszeni goście: wicestarosta powiatu bydgoskiego pan Zbigniew Łuczak, wójt gminy pan Radosław Ciechacki, przewodniczący Rady Gminy pan Ryszard Kaczor, kierownik Centrum Usług Wspólnych  pani Małgorzata Sadurska, przedstawiciele Rady Rodziców: pani Anna Chojnacka, pani Sonia Schmidt-Kozłowska i pan Michał Kierzkowski, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi.
    Zgodnie z tradycją absolwenci ceremonialnie przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom z klas siódmych. Następnie popisowo zatańczyli poloneza do muzyki Wojciecha Kilara. Koleżanki, koledzy oraz nauczyciele przygotowali dla ósmoklasistów piękne pożegnanie.
    Uczniowie: odebrali świadectwa i nagrody od dyrektora szkoły, wójta gminy i starosty powiatu bydgoskiego. Ósmoklasiści podziękowali nauczycielom, pracownikom  administracji i obsługi za wspólnie spędzone lata. Całej uroczystości towarzyszyły łzy wzruszenia i radości. Na dalszej drodze życia życzymy ósmoklasistom odwagi i wiary w siebie! Nauka niech będzie przyjemnością, źródłem satysfakcji i początkiem życiowych sukcesów. POWODZENIA!!!

  • "Spotkania ze sztuką"

    Klasa 1b w ramach nagrody w konkursie "Spotkania ze sztuką" organizowanym przez Fundację PGE udała się na wycieczkę do Gdańska do Muzeum Narodowego. Wszystko dzięki Ksaweremu Smyczowi, który zastał laureatem we wspomnianym konkursie, wygrywając wycieczkę dla klasy. W podróży towarzyszyli nam także koleżanki i koledzy z klasy Ia. W muzeum dzieci uczestniczyły w lekcjach pt. Wędrówka tropem uciekających eksponatów. W trakcie zajęć musieliśmy sprawdzić kilka muzealnych zakamarków i wykonać określone zadania. Dzieci dowiedziały się także, po co właściwie są muzea, skąd biorą się eksponaty oraz jak o nie dbać. Będąc w Gdańsku odwiedziliśmy Fontannę Neptuna oraz płynęliśmy Czarną Perłą z  Westerplatte do centrum miasta. Na koniec udaliśmy się do Brzeźna, które okazało się świetnym miejscem na spacer i wypoczynek nad morzem. To była wspaniała wycieczka!Dzięki Natalii i Ksaweremu niesamowitą podróż do Narodowego Muzeum w Gdańsku odbyło 65 uczniów z naszej szkoły!

  • "Wycieczka do escape room"

    W środę 19 czerwca uczniowie klasy Vb wybrali się do escape room w Bydgoszczy. Uczniowie w tematycznych pokojach W Cieniu Piramid Nautilus:Podmorska Przygoda Legenda Miecza i Piracka Tawerna pełnych sekretów i zagadek musieli rozwiązać zadania, by wydostać się z pomieszczeń. Wszystkim się udało ! Klasa spędziła wspólnie czas na spacerze zwiedzając Starówkę Miasta oraz odpoczywając na Wyspie Młyńskiej. Była to świetna przygoda i rozrywka na zbliżające się wakacje !

  • BUDŻET UCZNIOWSKI

    Rozstrzygnięcie konkursu na Budżet Uczniowski oraz realizacja projektów to moment, na który wielu uczniów niecierpliwie czekało, ponieważ wraz ze swoimi wychowawcami przygotowywali projekty, w których uwzględnili, w jaki sposób chcieliby udoskonalić funkcjonowanie szkoły. Do Szkolnej Rady Rodziców dotarło dziewięć pomysłów, natomiast w wyniku głosowania wygrały następujące projekty:

    1. Szkoła to nasz wspólny dom. Znamy i szanujemy hymn szkoły, klasa IIIa.

    2. Jesteśmy słyszalni ze sceny, klasa IIIa. Szkoła otrzymała mikroporty, które na pewno uświetnią nasze uroczystości i przedstawienia.

    3. Sala doświadczeń sensorycznych, klasa IVb

    4. Gramy w kosza i odpoczywamy, klasa Vb. Szkoła dostała nowe siatki na kosze, które znajdują się na Orliku.

    5. Koło współpracy i naklejki podłogowe, klasa 1c

    Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za współpracę i zrealizowanie projektów!

  • Wycieczka do Biskupina i Wenecji.

    11 czerwca klasy trzecie wyjechały na wycieczkę do Biskupina i Wenecji. Z przewodnikem zwiedziliśmy biskupińską osadę i uczestniczyliśmy w warsztatach garncarskich. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd kolejką wąskotorową do Wenecji. Na miejscu obejrzeliśmy eksponaty w Muzeum Kolejki Wąskotorowej i obejrzeliśmy ruiny pobliskiego zamku. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się na smaczny obiad do Przystani Biskupińskiej. Pełni wrażeń i bezpiecznie dotarliśmy do Dąbrowy Chełmińskiej.

  • Talent Show

    18.06.2024 roku w naszej szkole odbył się „Talent Show”, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje zdolności. W imprezie wzięło udział 38 uczestników. Uczniowie zaprezentowali się w dwóch kategoriach: I – występy sceniczne (taniec, śpiew, gra na instrumentach, akrobatyka) II – prace plastyczne pt. „Mój czas wolny” Był to dzień pełen wrażeń i niezapomnianych chwil. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Dodatkowo wyłoniono nagrody publiczności: – w kategorii występy sceniczne klasy IV - VIII: nagrody ex aequo zdobyły Zuzanna Krause i Zofia zawadzka oraz Wojciech Cieślak – w kategorii występy sceniczne klasy I- III: Sylwia Galant i Łucja Finc – w kategorii prace plastyczne klasy IV – VIII: Aleksandra Gierlicka – w kategorii prace plastyczne klasy I – III: Zofia Lewandowska Wręczenie dyplomów i nagród publiczności odbyło się podczas „Śniadania na trawie”. Nagrody ufundowała Firma Dino Polska SA -oddział w Dąbrowie Chełmińskiej, Patrycja i Przemysław Wojciechowscy, Małgorzata i Radosław Gandziarowscy oraz Patrycja Rudzińska. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

  • „UWAŻNOŚĆ – NASZA SIŁA, WIELKA MOC”

    W bieżącym roku szkolnym klasa 3b realizowała innowację pedagogiczną pt. „UWAŻNOŚĆ – NASZA SIŁA, WIELKA MOC”. Swoją przygodę uczniowie rozpoczęli od ćwiczeń oddechowych, które wprowadzały dzieci w stan odprężenia i spokoju, uczyły minimalizować napięcie oraz koncentrować uwagę. Kolejne zadania usprawniały u dzieci umiejętność akceptowania i radzenia sobie z emocjami oraz pomagały zrozumieć wewnętrzne złości. Niestraszny był także trening uważności – jednym z zadań było utrzymanie książki na głowie w jak najdłuższym czasie. Uczniowie z uwagą wykonywali ćwiczenia. W relaksie i wyciszeniu pomagały bajki terapeutyczne, po każdym wysłuchanym opowiadaniu, dzieci wspólnie poszukiwały odpowiedzi na pytania i starały się przełożyć rozwiązania zastosowane w bajkach do codziennych sytuacji. Realizowany projekt angażował wszystkie zmysły uczniów, pomógł wyrobić umiejętność wyciszenia i uspokajania, lepszego skupiania uwagi, a także lepiej radzić sobie z sytuacjami, które wywołują stres.

  • Wycieczka do Chlebowej Chaty

    18 czerwca uczniowie klasy V a wzięli udział w zajęciach z życia dawnej wsi w Chacie przy piecu chlebowym. Czerpanie żywej wody, noszenie na szundach, pranie na tarach, podobiadek i przyśpiewka na ludową nutę pozwoliły dzieciom posmakować tamtych czasów. Bułka z marzeniem pieczona w piecu chlebowym zostanie wspomnieniem  na zawsze.

  • Dzień Sportu

    07.06.2024r w Zespole Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej odbył się zorganizowany przez Zespół Terapeutyczny Dzień Sportu dla Dzieci z niepełnosprawnościami. Na to niecodzienne wydarzenie zaproszono także dzieci i ich opiekunów z innych szkół naszej gminy.

    Część sportowa odbyła się w sali gimnastycznej szkoły. Przed konkurencjami sprawnościowymi nauczyciele przygotowali niespodziankę i zaprezentowali występ taneczny z układem choreograficznym. Dzięki pomocy nauczycieli wychowania fizycznego przygotowanych zostało 6 stacji z konkurencjami rozwijającymi i sprawdzającymi umiejętności ruchowe naszych podopiecznych.

    Po wysiłku na świeżym powietrzu na uczestników i zaproszonych gości czekał poczęstunek. Swoją obecnością zaszczycił nas także wójt naszej gminy pan Radosław Ciechacki wraz z panią Małgorzatą Sadurską. Organizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez pomocy finansowej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dąbrowie Chełmińskiej. Całe wydarzenie uświetnił oprawą muzyczna DJ DW WOJTASS, który także bezinteresownie wsparł naszą inicjatywę.

    Był to dzień pełen radości, wspólnej zabawy, rozwoju ciała i umysłu.

  • Terenowa lekcja geografii

    W piątek 14 czerwca uczniowie klas VII - VIII uczestniczyli w wycieczce do leśnego rezerwatu przyrody Wielka Kępa. Aby zwiedzić rezerwat najpierw musieliśmy dojechać rowerami do Ostromecka, a następnie przebyć cztery kilometry pieszo po trudnym terenie porównywalnym do lasów tropikalnych.  Rezerwat znajduje się w obrębie Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego wchodzącego w skład Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą. Przedmiotem ochrony jest fragment nadwiślańskiego lasu łęgowego.Dzięki doskonałym warunkom glebowym las na Wielkiej Kępie odznacza się wyjątkowo bujną roślinnością. Podczas zwiedzania widzieliśmy, ponad 250-letnie topole białe i czarne, 150-letnie dęby szypułkowe, wiązy, jesiony i wierzby, które tworzą kilkuwarstwowy drzewostan.Uczniowie najstarszych klas przez ostatnie dwa lata mieli możliwość zwiedzenia wszystkich czterech rezerwatów znajdujących się na terenie naszej gminy. Teraz czas na młodsze klasy :)

  • WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „ARCHITEKCI NATURY. PTASI RAJ”

    12 czerwca nastąpiło wręczenie dyplomów oraz nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Architekci natury. Ptasi raj” pod honorowym patronatem Rektora Politechniki Bydgoskiej.

    Wszyscy wiemy, że ptaki to nieodłączny element naszego krajobrazu. Tak nieodłączny, że często niezauważalny, chyba że ich śpiew zbyt wcześnie budzi nas ze snu. Aby wziąć udział w konkursie dzieci musiały namalować dowolny gatunek ptaków.

    W kategorii klas I-III pierwsze miejsce otrzymała Nikola Lofek z klasy 3b, drugie - Ksawery Smycz z klasy 1b, natomiast wyróżnienie otrzymała Natalia Kunc z klasy 2b.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  • Mazurska przygoda klasy 6 b

    Dnia 3 czerwca 2024 roku, klasa 6b  wyruszyła na Zieloną Szkołę do Krainy Tysiąca Jezior. Przez 5 dni uczniowie  uczestniczyli w szeregu zajęć aktywnych, integracyjnych, edukacyjnych, artystycznych oraz w grach terenowych i w wielu innych ekscytujących atrakcjach w otoczeniu zniewalającej przyrody, w której pierwsze skrzypce grają zielone lasy i jezioro Łęsk. Piękna pogoda, wyśmienite humory oraz chęć do zabawy zagwarantowały uczestnikom miłe przeżycia podczas relaksu połączonego z aktywną wyprawą po jeziorze kajakami, rowerami wodnymi i smoczą łodzią.  Zaznaliśmy nutkę rywalizacji w laserowym paintballu oraz walkach sumo. Ratowaliśmy rannego lotnika, przypominając sobie tajniki pierwszej pomocy. Rozwijaliśmy swoją sprawność fizyczną i koordynację na ściance wspinaczkowej oraz podczas jazdy na segwayach.  Udało nam się również znaleźć w mazurskim lesie kilka tajemniczych istot zwanych świetlikami i zebrać się wokół ogniska na specjalne wspólne śpiewanie.Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili szczęśliwi - z bagażem niesamowitych wspomnień i przeżyć.

  • Wycieczka do Bydgoszczy

     27 maja klasy 5 c i 8 a, udały się na wycieczkę do Bydgoszczy. Pierwszym punktem wyjazdu był seans filmowy w Multikinie. Uczniowie obejrzeli film pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak”. Przepiękny film o odwadze, życzliwości oraz empatii. Pod koniec filmu ciężko było nie uronić łzy.

    Kolejnym miejscem, do którego się udaliśmy była „Barka Lemara” cumująca przy nabrzeżu Brdy, tuż koło spichrzy-symboli Bydgoszczy. Uczniowie wysłuchali historii dotyczącej barki, zwiedzili pokład oraz mieli możliwość wrzucenia koła ratunkowego, które „spełnia życzenia”. Wycieczka dostarczyła młodzieży wielu wrażeń!

  • Dzień Chemika

    „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” – Maria Skłodowska-Curie W zeszłym tygodniu obchodziliśmy w szkole Dzień Chemika. Z tej okazji 5 czerwca gościliśmy w naszej szkole Pana Bartka, znanego z przeprowadzania ciekawych eksperymentów chemicznych. Podczas tych zajęć rozbudzaliśmy u dzieci ciekawość otaczającym światem, uczyliśmy prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków. 13 czerwca Szkolne Koło Chemiczne zorganizowało zajęcia laboratoryjne dla wszystkich chętnych uczniów. Podczas eksperymentowania uczniowie mogli korzystać ze sprzętu laboratoryjnego i sami wykonać najciekawsze doświadczenia chemiczne, poznając przy tym zasady świata chemii.

  • WYCIECZKA NA KASZUBY

    6 czerwca uczniowie klasy 6a, 5a i 5b udali się do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Dzieci zwiedziły unikalne w skali świata obiekty, takie jak: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW Gryf Pomorski, Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR był Dom do Góry Nogami, cieszący się ogromną popularnością wśród dzieciaków, które na własnej skórze mogły odczuć efekty zawirowań błędnika. Na terenie ośrodka wypoczynkowego Słoneczko w Łebie skorzystali z takich atrakcji jak: boiska sportowe do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, kilkustanowiskowej trampoliny, mini golfa, placu zabaw czy stołów do tenisa stołowego. Na koniec dnia, po obiadokolacji udali się na zachód słońca nad Bałtyckim Morzem. 7 czerwca uczniowie wybrali się na długi spacer po słynnych ruchomych wydmach Słowińskiego Parku Narodowego.

  • Wygrana odebrana!

    Klasa 2b w ramach nagrody w konkursie „Spotkania ze sztuką” organizowanym przez Fundację PGE udała się na wycieczkę do Gdańska do Muzeum Narodowego. Wszystko za sprawą Natalii Kunc, która zastała laureatką we wspomnianym konkursie, wygrywając wycieczkę dla klasy. W podróży towarzyszyli nam także koleżanki i koledzy z klasy 2a. W muzeum dzieci uczestniczyły w lekcjach pt. „Wędrówka tropem uciekających eksponatów” oraz „Piekło - niebo. O Sądzie Ostatecznym Hansa Memlinga”. W trakcie zajęć musieliśmy sprawdzić kilka muzealnych zakamarków i wykonać określone zadania. Dzieci dowiedziały się także po co właściwie są muzea, skąd biorą się eksponaty oraz jak o nie dbać. Będąc w Gdańsku odwiedziliśmy Fontannę Neptuna oraz Westerplatte - miejsce niezwykle ważne w historii Polski i świata. To symbol polskiego bohaterstwa, oporu i patriotyzmu. Na koniec udaliśmy się do Brzeźna, które okazało się świetnym miejscem na spacer i wypoczynek nad morzem. To była wspaniała wycieczka!

  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - "Zabawa sztuką"

    Ostatnią odsłoną Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: "Zabawa sztuką" było zaproszenie wszystkich uczniów z klas 1-3 do happeningu artystycznego Działa-MY! Dzieci na przerwach mogły wspólnie utworzyć dzieło plastyczne. Wydarzeniu towarzyszyło założenie, że każdy artysta zaczynał jako amator, a ponadto w każdym człowieku tkwi chociaż cząstka artysty. Największą radość sprawiło dzieciom pozostawienie odcisku swojej dłoni, co w historii sztuki odnajdujemy już w czasach prehistorycznych. Działanie to pokazało, jak uniwersalną formą wyrazu jest sztuka.

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej
    Dąbrowa Chełmińska, ul. Sportowa 1, 86-070
  • tel : (052) 3816 060

Mapa