Menu

 • My jednak czytamy…

  24 maja 2018 roku o godzinie 15 w szkole podstawowej  w Czarżu odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas 4-7. Młodzi czytelnicy musieli  wykazać się bardzo wnikliwą znajomością treści wybranych książek dla dzieci i młodzieży. Rozwiązywali test zawierający krzyżówki, quizy oraz odpowiadali na pytania zamknięte i rozszerzonej odpowiedzi. Reprezentanci trzech szkół z terenu naszej gminy zawzięcie walczyli o każdy punkt.

   Nasi finaliści to:

  • w kategorii klas siódmych

                 Krzyś Łanoch – I miejsce

                 Jagna Stołowska – II miejsce

  • w kategorii klas szóstych

   

   Daria Człapa – III miejsce

   

  • w kategorii klas piątych

   

   Ula Szóstakowska  - II miejsce

   

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 • Dzień Dziecka z LKS-em

 • Szkolny Konkurs Recytatorski Klas Młodszych

  Występy najlepszych klasowych recytatorów odbyły się 22 maja. Dzieci starały się jak najpiękniej zaprezentować przygotowane przez siebie utwory. Największym powodzeniem cieszyły się wiersze Jana Brzechwy. Jury miało nie lada problem z wyborem najciekawszych recytacji. Spośród 20 uczniów do Gminnego Konkursu w Ostromecku zakwalifikowali się:

  Martyna Barczyńska

  Jakub Jankowski

  Julia Lipowska

  Klaudia Radecka

  Wiktoria Kurdzielewicz

  Maja Leba

  Błażej Jesiołowski

  Dagmara Melerska

  Olga Błaszkiewicz

  Wyróżniona została też Marysia Fałczyk. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

         

 • JESTEM BEZPIECZNY - UMIEM POMAGAĆ INNYM

  W dniach 17 – 18 maja 2018 r. w Krówce Leśnej odbył się IV finał konkursu „Jestem bezpieczny – umiem pomagać innym”. Naszą szkołę reprezentowali: Urszula Szóstakowska, Antonii Kociniewski i Jakub Klarkowski. Turniej miał na celu wyposażenie dzieci w umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, tj. wypadki komunikacyjne w domu, nad wodą, w lesie, udzielanie pierwszej pomocy, nabycie umiejętności właściwej reakcji, powiadomienie służb ratunkowych. Ponadto turniej miał zintegrować młodych ludzi, a zajęcia w plenerze (w formie biwaku) ukazać możliwości atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Reprezentanci szkoły otrzymali wyróżnienie w klasyfikacji drużynowej.

  W ramach obchodów 100-lecia Niepodległej Polski podczas turnieju zorganizowano dodatkowy konkurs na "PIOSENKĘ PATRIOTYCZNĄ". W niecodziennej scenerii, ponieważ wieczorem przy ognisku, dzieci zaprezentowały swoje utwory oraz interpretacje istniejących piosenek o tematyce patriotycznej. Uczniowie zajęli II miejsce, śpiewając pieśń „Piechota”.

 • NASZYM KOCHANYM MAMOM

  22 maja 2018 roku w Zespole Szkół im. C. Kamińskiego uczniowie klas VI b i VI c oraz aktorzy teatrzyku „Wagabunda” gościli swoje mamy z okazji  zbliżającego się święta.  Mamy wysłuchały wiele ciepłych słów, wzruszyły się przy refleksyjnych piosenkach i szczerze śmiały się, oglądając zabawne skecze. Dużo emocji wywołał teleturniej „Mamiliada”, w którym zmierzyły się ze sobą drużyny składające się z mam i ich pociech. Dopełnieniem programu artystycznego było odśpiewane od serca „Sto lat” i wręczenie czerwonych róż. Na zakończenie dzieci zaprosiły swoje mamy na kawę i pyszne ciasta.

           

 • Dzień Dziecka przedszkolaków

  Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki wraz z Rodzicami i Rodzeństwem na festyn z okazji Dnia Rodziny, który odbędzie się w nadchodzącą sobotę 26 maja w godzinach 10:00. - 14:00. na terenie Orlika i Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej.

  W programie festynu moc atrakcji dla dzieci:
  -dmuchańce,
  -przejażdżki bryczką,
  -zabawy z animatorem,
  -malowanie twarzy,
  -możliwość obejrzenia karetki pogotowia i wozu straży pożarnej,
  -grill,
  -słodkości i wiele innych...

  Zapraszamy gorąco!

  Przedszkole Publiczne przy ZS. im. C. Kamińskiego

 • Mieszkańcy łąki

  W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy "Minionki" realizowały bardzo ciekawy blok tematyczny, poświęcony mieszkańcom łąki. W trakcie zajęć dzieci pogłębiły swoją znajomość drobnych żyjątek, obserwowały je przez lupy, zapisywały ich nazwy, dowiedziały się też, że matematyka, a konkretnie przeliczanie odnóży, pozwoli im odróżnić pająka od żuka, chrabąszcza czy innego owada. W trakcie zajęć grafomotorycznych dzieci kreśliły pajęczyny oraz muszle ślimaka, a także malowały widelcem oraz kolorowały skrzydła motyli, które zgodnie ze słowami piosenki "Motylem jestem..." zyskały w czarodziejski sposób ich twarze. Zwieńczeniem tygodnia były zajęcia o żabach, w ramach których przedszkolaki stworzyły obraz stawu własnymi... stopami. Jak widać "Minionki" to nie tylko artystyczne dusze, ale i artystyczne ciała, które o łące wiedzą już niemal wszystko ;)

 • "Małe jest piękne..."- koncert filharmonii

  "Formy i foremki"- pod takim tytułem 14 maja odbył się koncert Filharmonii Pomorskiej, skierowany do dzieci z oddziałów zerowych oraz uczniów klas I-III SP. Muzycy zaprosili nas do miniaturowego świata muzyki, w którym utwory złożone z dźwięków, granych na maleńkich instrumentach, przybrały piękną i niezwykle ciekawą formę. Zaprezentowali  także znane miniatury muzyczne w nietypowych aranżacjach. Takie stwarzanie możliwości obcowania z różnymi formami muzycznymi jest elementem rozwijającym i kształtującym sferę uczuć, procesy poznawcze i myślenie. Pozwala naszym uczniom na otwartość wobec otaczającego świata dźwięków.

 • Ścieżka pszczelarska

  W czwartek, 17 maja uczniowie z kółka przyrodniczo-turystycznego klas 1a i 3a poznawały tajemnice pszczół. Razem z paniami Wioletą Zegą i Iwoną Małgorzatą Młodecką obejrzały film związany z tym tematem, przygotowały opaski i makietę z ulem oraz pszczółkami. Poznawaliśmy też życie tych pożytecznych owadów na poszczególnych punktach naszej szkolnej „Pszczelarskiej ścieżki edukacyjnej”. Bardzo smakował nam chleb z miodem, a przez cały czas podśpiewywaliśmy oczywiście piosenkę o pszczółce Mai. 

 • Sprintem do maratonu

  W czwartek, 17 maja wszystkie nasze przedszkolaki wzięły udział w IV Ogólnopolskim Biegu  przedszkolaków "Sprintem do maratonu", zainicjowanym przez miesięcznik "Bliżej Przedszkola". Celem projektu jest rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej dzieci i zachęcanie ich do codziennej porcji ruchu, choćby w formie zabaw na świeżym powietrzu. Idea ta najwyraźniej przypadła i naszym dzieciom do
  gustu, bo po krótkiej rozgrzewce wszyscy grupami ustawili się na linii startu. Dystans dla 3 i 4-latków wynosił 60 metrów, dla 5 i 6-latków 100 metrów. Jako pierwsze pobiegły "Krasnoludki", następnie "Biedronki", "Misiaki" i "Minionki", a na końcu starszaki z grup: "Pszczółki" i "Motylki". Wszystkim dzieciom udało się z uśmiechem na ustach dobiec do mety, gdzie na każdego czekał medal i symboliczny lizak. Dodatkowo przeprowadzone zostały dwa biegi, mające wyłonić najszybszego 5 i 6-latka. Okazało się, że miejsca podzielone zostały niemal równo między chłopców i dziewczynki, albowiem wśród 5-latków najszybsi byli: Kuba Kurdzielewicz, Lidka Syrocka oraz Błażej Kurzyński, natomiast wśród zerówkowiczów:
  Wojtek Pomastowski, Agata Kierzkowska, Asia Potocka oraz Tymek Ciesiński. Zwycięzcy zostali dodatkowo nagrodzeni, ale można śmiało powiedzieć, że wielkimi wygranymi biegu są wszystkie dzieci, które w duchu zdrowej rywalizacji zadbały o swe zdrowie, biegając z nami. Gratulujemy!

  Dziękujemy serdecznie za wsparcie i opiekę pielęgniarską pani S. Majewskiej! 

 • Drugie miejsce w Dobrczu

  17 maja w Dobrczu odbył się Turniej o Puchar Dyrektora SP w Dobrczu.  Do rywalizacji przystąpiły zespoły z Dobrcza, Żołędowa, Unisławia i Dąbrowy Chełmińskiej. Nasze dziewczęta spisały się doskonale, nie przegrywając żadnego spotkania, remisując z gospodyniami, drużyną z Dobrcza oraz wysoko wygrywając z Żołędowem. Drugie miejsce należy uznać za sukces, biorąc pod uwagę fakt, że nasze dziewczęta były najmłodsze w stawce wszystkich zawodniczek. 

 • Mistrzostwa Gminy w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym

  14 i 15 maja w naszej szkole odbyły sie kolejno Gminne Mistrzostwa w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym. Jak co roku do rywalizacji przystąpiły szkoły z Czarża, Ostromecka oraz z Dąbrowy Chełmińskiej. Rywalizacja dotyczyła danych konkurencji: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz w czwórboju bieg na 600/1000 metrów. Zespoły dziewcząt i chłopców, które zdobyły łaczną najwiekszą liczbę punktów, zwyciężyły w zawodach i uzyskały awans do zawodów powiatowych.

  Wyniki:

  Trójbój dziewcząt:

  I miejsce SP Dąbrowa Chełmińska,

  II miejsce SP  Ostromecko,

  III miejsce SP Czarże.

  Trójbój chłopców:

  I miejsce SP Dąbrowa Chełmińska,

  II miejsce SP  Ostromecko,

  III miejsce SP Czarże.

   

  Czwórbój dziewcząt:

  I miejsce SP Dąbrowa Chełmińska,

  II miejsce SP Czarże,

  III miejsce SP Ostromecko.

  Czwórbój chłopców:

  I miejsce SP Dąbrowa Chełmińska,

  II miejsce SP  Ostromecko,

  III miejsce SP Czarże.

 • "Minionki" w królestwie pszczół

  Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Wystarczy do zajęć dydaktycznych dorzucić odrobinę słodyczy ;) Przekonały się o tym ostatnio przedszkolaki z grupy "Minionki", które w ramach zajęć o pszczołach poznały przyrządy pszczelarza, ułożyły historyjkę ilustrującą proces powstawania miodu, wykonały swe własne pszczółki oraz oczywiście miały możliwość degustacji miodu z kwiatów lipy. Pieczywo i chrupki zanurzone w miodzie były nie tylko słodkie, ale i zdrowe, bo w przeciwieństwie do cukru, miód posiada przecież wiele właściwości leczniczych. Uzupełnieniem treści omawianych w sali były zajęcia na ścieżce edukacyjnej przy budynku szkoły, gdzie dzieci po raz kolejny mogły się przekonać, jak pożyteczne i ważne dla całego świata są tak, wydawać by się mogło, niepozorne pszczółki.

 • Majówka "Minionków"

   

  Maj to miesiąc pełen ważnych dat i świętowania, ale jest to także czas, kiedy warto spakować kosz, zabrać koc i udać się na piknik. Przedszkolaki z grupy "Minionki" również wybrały się na majówkowy piknik, by móc posłuchać śpiewu ptaków, poobserwować owady, a nawet urządzić wyścigi... ślimaków. Wszak zwariowane zabawy na trawie są nie tylko tym, co bajkowy Tygrysek, ale i nasze przedszkolne "Minionki" lubią najbardziej!

 • TURNIEJ SŁOWA już za nami

  14 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Słowo źródłem inspiracji” dla uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej oraz klas II i  III gimnazjum.
  Spośród 23 uczestników jury wyłoniło ośmiu zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę 29 maja w gminnym etapie Turnieju Słowa w Pałacu Nowym w Ostromecku.


  Oto najlepsi  recytatorzy:

  Michalina Wojtko

  Martyna Kohutek

  Barbara Niciejewska

  Wiktoria Gaczkowska

  Martyna Leba

  Aleksandra Ciechacka

  Aleksandra Niciejewska

  Natalia Gandziarowska

  Warto dodać, iż Mariusz Szydło otrzymał wyróżnienie, a Basia Niciejewska nagrodę publiczności.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

 • Kiermasz koła kulinarnego

  Dnia 15.05. 2018 r. w holu naszej szkoły odbył się kiermasz wypieków. Tego dnia za symboliczną złotówkę można było kupić przeróżne ciasta i babeczki. Wypieki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci i dorosłych. Ciasta i ciasteczka własnej produkcji „rozeszły się” w ciągu jednej przerwy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność koła kulinarnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy skusili się na kawałek ciasta!

   

 • Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

   

  Dnia 30 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół im. Celestyna Kamińskiego odbyła się uroczystość związana z 227 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Swoją obecnością zaszczycili szkołę goście - Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Beata Dankowska, Wójt Gminy Radosław Ciechacki, Przewodniczący Rady Gminy Józef Hentrich oraz Przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Niciejewski. Nad całością uroczystości czuwała Pani Wicedyrektor Areta Rewińska - Łanoch, która wraz z Panią Agnieszką Kempą napisała scenariusz. Na sali gimnastycznej odbyły się występy muzyczne, taneczne i poetyckie. Zgodnie z duchem czasów nie zabrakło również pokazów multimedialnych - widzieliśmy fragmenty filmów i obraz Jana Matejki.Tu niezbędna była obecność Pana Sławomira Rzemka. Klasy trzecie gimnazjum tańczyły poloneza w strojach z XVIII wieku. Chór pod dowództwem Pani Małgorzaty Derdy swoim śpiewem dodał wszystkim patriotycznych skrzydeł. W występach udział wzięli również dorośli. Pan Władysław Sobociński przygrywał najmłodszym dzieciom na akordeonie. Po raz pierwszy podczas tego typu uroczystości wiersz był recytowany przez nauczyciela - Pana Marka Krzywdzińskiego. To był niezapomniany dzień - piękny akcent rozpoczynający majowe święta i... długi weekend!

 • Przegląd Piosenki Dziecięcej

  W piątkowe popołudnie 11 maja gościliśmy razem z wychowawczyniami klas I-III i Panem Władysławem Sobocińskim w Zespole Szkół w Czarżu na II Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej. Reprezentanci szkół z naszej gminy z poszczególnych klas młodszych śpiewali znane i lubiane utwory. Wszyscy pięknie się zaprezentowali.

  Z naszej szkoły nagrodzeni zostali:

  I miejsce – Agata Potocka (kl.1a) i Klaudia Radecka (kl. 2a),

  II miejsce – trio: Amelia Chojecka, Laura Kuza, Weronika Sławska,

  III miejsce – Nina Guzik (kl.3c) i kolejne trio: Olga Błaszkiewicz, Dagmara Melerska, Julia Zawadzka.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a organizatorom i przygotowującym oraz akompaniującym serdecznie dziękujemy!

 • Warsztaty kulinarne w restauracji "Baalbek"

  Niedawno odbyły  się  warsztaty  kulinarne w restauracji "Baalbek" z dziećmi z zespołu trapeutycznego. Uczniowie samodzielnie wykonali pizze z wybranymi przez siebie  dodatkami. "Wyrób własny" został oczywiście skonsumowany na miejscu. To był bardzo udany czas wypełniony rozmowami i śmiechem. Dziękujemy Gospodarzom restauracji za bardzo miłe przyjęcie.
  Nauczyciele i uczniowie zespołu  terapeutycznego 

 • Teatralne zabawy "Minionków"

  Choć nasze przedszkolaki nie raz miały okazję zobaczyć przedstawienie teatralne, to nie każde dziecko potrafiło wyjaśnić, czym tak naprawdę jest kurtyna, co różni kukiełkę od marionetki i co może być teatralnym rekwizytem. Po zrealizowaniu bloku tematycznego o teatrze, "Minionki" mają już tę wiedzę "w małym paluszku". W trakcie zajęć dzieci poznały najważniejsze pojęcia związane z teatrem oraz utrwaliły zasady zachowania, obowiązujące podczas oglądania spektaklu. Niczym aktorzy przed występem ćwiczyły dykcję, zaprojektowały i wykonały też swoje własne maski z papierowych talerzyków oraz kukiełki z drewnianych łyżek. Przygotowane akcesoria wykorzystały w zabawie w teatr, która pokazała, że wyobraźnia dzieci naprawdę nie zna granic.

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej
  Dąbrowa Chełmińska, ul. Sportowa 1, 86-070
 • tel : (052) 3816 060

Mapa