Menu

 • Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów

  Uprzejmie informujemy, że od dnia 26.02.2018 r. rozkład jazdy autobusów szkolnych ulegnie zmianie.  Aktualny rozkład dostępny w zakładce "Rozkład jazdy autobusów" w bocznym menu. 

 • Życzymy wszystkim uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

  Dyrekcja szkoły i nauczyciele

   

 • Oferta zajęć w czasie ferii zimowych

 • Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

  W poniższych załącznikach znajdują się kryteria i terminy rekrutacji do publicznych przedszkoli oraz pierwszych klas szkół podstawowych, a także wniosek o przyjęcie do przedszkola.

  Rekrutacja_2018-2019.pdf

  wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola_2018-2019_(1).docx

 • Ferie zimowe z LKS Dąbrowa

 • Rekolekcje 2018

  Rekolekcje Wielkopostne w naszej szkole odbędą się w dniach 05-07.03.2018 r.

  Szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

 • Dokarmiamy ptaki

   W styczniu  "Misiaki" uczyły się rozpoznawać charakterystyczne cechy ptaków, takich jak  gile, sikorki, wróble czy sójki. Zajęcia urozmaiciła zabawa matematyczna "Ptaki do karmnika", w trakcie której dzieci doskonaliły dodawanie i odejmowanie. W zabawie plastycznej przedszkolaki rozwijały kreatywność: łączyły wiele materiałów ze sobą (gałązki i igły sosny, watę, papierowe ptaki, ziarenka słonecznika, sztuczny śnieg) i tak powstały  rzepiękne karmniki. Aby uwrażliwić dzieci na potrzebę dokarmiania
  ptaków zimą, wykonaliśmy bombki z pokarmem dla ptaków.

 • Zarządzenie Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska

 • Skarpetolandia

 • Ferie w edukacji wczesnoszkolnej

  • wtorek, 13.02.2018,  godz. 9.00. – 14.00.

                       - wyjazd do kina Helios – film „Gnomy rozrabiają”,
              - zajęcia edukacyjne: warsztaty kulinarne z firmą "Stovit" , podczas których animatorzy  zaproszą dzieci do „słodkiej” zabawy, zdobienia ciasteczek produktami firmy "Stovit",
              - posiłek w restauracji Mc
  Donald’s.

                Opiekunowie: M. Sobocińska, D. Ciesińska, G. Karwicka

   

  • czwartek, 15.02.2018,  godz. 9.00. – 14.00.

            - wyjazd do kina Helios – film „Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska”,
            - "Koło
  Fortuny" i zajęcia z recyklingu,
            - konkursy z wiedzy o bajkach z nagrodami i niespodziankami,

            - posiłek w restauracji McDonald’s.
              Opiekunowie: G. Karwicka, H. Staryków, W. Zega

   

  • środa,  21.02.2018,  godz. 8.30. – 12.00.

  - Wyjazd do "Family Parku" w Bydgoszczy.   
    Opiekunowie: W. Zega, I. Młodecka, G. Karwicka

  • niedziela, 25.02.2018,  godz. 10.30. – 16.00.
   - wyjazd na Muzyczny Poranek pt. „Zimowe impresje”,
   - zwiedzanie EDUKACYJNEJ WYSTAWY BUDOWLI z KLOCKÓW LEGO „INWAZJA GIGANTÓW”,
   -
   swobodne zabawy konstrukcyjne klockami w "Fun Parku".
     Opiekunowie: G. Karwicka, H. Staryków, A. Krakowiak

                                     Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach wyjazdowych!!!

 • Finał akcji „Góra Grosza"

  Już po raz kolejny nasza szkoła brała udział w XVIII edycji ogólnopolskiej zbiórce monet „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Głównym celem akcji "Góra Grosza" jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz wsparcie rodzin potrzebujących pomocy. Przekazane „grosze” to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Wiemy, że rodzina jest ważna dla każdego, jest ostoją i fundamentem na lata. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Uczniowie naszej szkoły wspomagani przez nauczycieli w listopadzie i grudniu przeprowadzili zbiórkę monet. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu udało nam się zebrać 1279 złotych, czyli o 500 złotych więcej niż w roku ubiegłym.

   Największą kwotę uzbierała klasa III d szkoły podstawowej pod opieką wychowawcy Pani Danuty Ciesińskiej, bo aż 345 złotych 83 grosze. Na dalszych miejscach była klasa VI b z kwotą 138,07 zł oraz klasa I b szkoły podstawowej 122,73 zł. Wszystkim klasom biorącym udział w zbiórce monet serdecznie dziękujemy.

  Uzyskana kwota świadczy o dużym zaangażowaniu naszej szkolnej społeczności w akcje charytatywne. Każda klasa biorąca udział w zbiórce przeliczyła zebrane monety, przekazując je do Samorządu Uczniowskiego. W akcji zebraliśmy ponad 9000 jednogroszówek, 7000 dwugroszówek, 5000 pięciogroszówek, ponad 2500 dziesięciogroszówek, 1500 dwudziestogroszówek oraz wiele monet o wyższych nominałach. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, po zliczeniu monet z wszystkich klas, przekazał uzbieraną „Górę Grosza” na Pocztę Polską – partnera akcji.

 • Nasze dziewczęta w finale województwa!!!

  W niedzielę podczas ostatniego turnieju grupowego, który odbył się w Kęsowie  nasz zespół  młodziczek młodszych  wywalczył  awans do rozgrywek finałowych ligi wojewódzkiej. Po dramatycznym i emocjonującym spotkaniu nasz zespół zremisował z zespołem UKS Orlik Kcynia, co w końcowym rozrachunku dało naszym dziewczętom bezpośredni awans z drugiego miejsca w grupie. We wcześniejszych meczach pewnie pokonaliśmy zespół MUKS Kęsowo oraz ulegliśmy drużynie z Wąbrzeźna, która awansowała z pierwszego miejsca. Gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek, które już w marcu.  Nasze dziewczęta wystąpiły w składzie: Oliwia Łukasik, Michalina Olech, Tatiana Jurkiewicz, Julianna Jurkiewicz, Dominika Gaczkowska, Marta Rozmarynowicz, Julia Niciejewska, Julia Olszewska, Wiktoria Dobrzalska, Martyna Serocka, Marcelina Grugel, Oliwia Kowalska, Katarzyna Podlasińska, Wiktoria Dubel, Weronika Głowacka, Wiktoria Kociniewska.

  Opiekunami drużyny byli: Tomasz Chyła, Grażyna Walczak, Michał Śliwiński.

   

 • Dzień Babci i Dziadka u "Misiaków"

  W styczniu "Misiaki" obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Dzieci, przebrane za babcie i dziadów, zaprezentowały się w tańcu do utworu Wiaczesława Dobrynina "Babuszki staruszki". Nie zabrakło też wierszyków i piosenek. Na końcu dzieci zatańczyły rock'n'rolla  (chłopcy "zagrali" na kartonowych gitarach).  Dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki: portrety, korale oraz samochodziki z plasteliny. Po występie wszyscy udaliśmy się na słodki poczęstunek.

 • Ferie na sportowo z UKS "Dąbrowa"

   

 • Spotkanie z rzymskim legionistą

  W minionym tygodniu "Misiaki" udały się w podróż do czasów Imperium Rzymskiego, a to za sprawą niezwykłego gościa- rzymskiego legionisty. Opowiedział on nam o kulturze i tradycji z czasów Cesarstwa oraz zaprezentował uzbrojenie ówczesnych żołnierzy. Towarzyszyła mu księżniczka Livia, z którą dziewczynki mogły pograć w dawne gry oraz spróbować pisać "stilusem" na tabliczkach wypełnionych woskiem. Chłopcy natomiast stoczyli z legionistą prawdziwy
  pojedynek!

 • W smakowym raju

  W styczniu grupa przedszkolna "Misiaki" udała się do restauracji "Bon appetit", aby zobaczyć, jak robi się pizzę :) Dzieci w dwuosobowych zespołach przystąpiły do pracy: wyrobiły ciasto, wałkowały oraz doprawiały pizzę ulubionymi dodatkami. Na końcu czekało najlepsze - degustacja! Samodzielnie wykonana pizza okazała sięprzepyszna. Serdecznie dziękujemy za możliwość odbycia warsztatów. Na pewno odwiedzimy restaurację jeszcze nie raz! 

 • Teatr Kamishibai

  W tygodniu poświęconym bajkom i baśniom "Misiaki" poznały Teatrzyk Kamishibai (teatr obrazkowy). To forma kreatywnego czytania dzieciom: przy pomocy składanej, drewnianej skrzynki oraz ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Do baśni "Królowa pszczół" dzieci stworzyły własne ilustracje, które następnie stały się podstawą ich własnej wersji opowieści. Dzięki Kamishibai pokonywaliśmy lęki przed publicznymi wystąpieniami: każdy mógł spróbować swoich sił w opowiadaniu przeróżnych historii, chowając się za magiczną, drewnianą skrzyneczką. Stworzyliśmy także własną grę matematyczną "Nasza bajka", w której zbieraliśmy zaczarowane fasolki. W krainie baśni nie mogło również zabraknąć smoka, ziejącego ogniem, wykonanego z papierowej rolki i krepy.
   

  Kamila Jendrzejewska-Bonek

 • Dzień Babci i Dziadka w grupie "Minionków"

   

  Styczeń w każdej przedszkolnej grupie co roku upływa pod znakiem przygotowań do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nie inaczej rzecz się miała i w grupie „Minionków”, które również zaprosiły swych najbliższych do przedszkola na wspólne świętowanie. Wcześniej wytrwale ćwiczyły śpiew i recytację wierszy; wykonały dla dziadków kalendarze z ich podobiznami, bukieciki oraz filiżanki z herbatką, a dzień przed uroczystością samodzielnie upiekły ciasteczka według babcinego przepisu. Nie dziwi fakt, że tak Babcie, jak i Dziadkowie nie mogli w dniu swej uroczystości ukryć wzruszenia, radości i dumy ze swych wnucząt.

  mgr Monika Beker

 • W rzymskim legionie... - spotkanie 5-latków z przeszłością

  Pięciolatki z grup „Minionki” i „Misiaki” przez ostatni tydzień stycznia właściwie nie rozstawały się podczas zajęć dydaktycznych z zegarami i kalendarzami, realizując dzień po dniu blok tematyczny „Tak mija nam czas”. Aby móc lepiej uzmysłowić dzieciom czym jest teraźniejszość, przyszłość, a czym przeszłość, w miniony piątek (02.02.2018 r.) przedszkolaki przeniosły się do starożytnego Rzymu, do którego zabrali ich Gaivs Livivs Rogatvs i Livia Magia, czyli Grzegorz i Lena Krywalscy z międzynarodowej grupy rekonstrukcji historycznej Legio XXI Rapax. Pan Grzegorz nie tylko pokazał dzieciom, jak wyglądał i czym się zajmował rzymski legionista, ale również odbył z każdym z chłopców walkę, w której nie raz musiał uznać wyższość przeciwnika. W tym samym czasie dziewczynki zgłębiały tajniki starożytnych gier oraz uczyły się zapisywać swe imiona na woskowych tabliczkach. Oba spotkania z przeszłością podobały się bardzo i wszystkim uczniom uśmiech nie schodził z twarzy.


  Monika Beker

 • W kręgu średniowiecznego rycerstwa...

  Jaki jest najlepszy sposób na naukę historii? Oczywiście móc ją poczuć i spróbować jej dotknąć... . W miniony piątek – 2 lutego 2018 r., po raz kolejny mogli się o tym przekonać uczniowie klasy IVa, którzy odbyli lekcję z panem Grzegorzem Krywalskim, członkiem międzynarodowej grupy rekonstrukcyjnej Legio XXI Rapax. Pan Grzegorz, jako pasjonat nie tylko starożytnego Rzymu, ale również epoki średniowiecza, przybył do naszej szkoły wraz ze swą córkę Leną, by poprowadzić zajęcia na temat rycerstwa. W ich trakcie
  opowiedział uczniom o drodze, którą musiał pokonać każdy chłopiec, by stać się rycerzem oraz o kodeksie rycerskim, którego przestrzeganie było w średniowieczu niezwykle ważne. Zdradził nam również tajniki rycerskiego uzbrojenia, którego elementy osoby chętne mogły same przymierzyć. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów mógł się pochwalić swą własną tarczą z rycerskim herbem, wykonaną w ramach zadania domowego. Jak widać także w naszej szkole średniowiecze ma swoich pasjonatów!

  Monika Beker

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej
  Dąbrowa Chełmińska, ul. Sportowa 1, 86-070
 • tel : (052) 3816 060

Mapa