Menu

 • Wakacje!!!

  Wakacje!!!

  Szanowni Rodzice i Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dabrowie Chełmińskiej

  Minął kolejny rok szkolny wypełniony wieloma ważnymi wydarzeniami. To także czas, w którym należało sprostać różnym wyzwaniom i trudnościom. Nasza szkoła może poszczycić się licznymi sukcesami dydaktyczno - wychowawczymi, za które serdecznie dziękujemy ich autorom: Uczniom, Nauczycielom oraz Rodzicom.

  Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień. Podejmujcie odważne i odpowiedzialne decyzje, bo od nich może zależeć czyjeś zdrowie lub życie.


  Do zobaczenia po wakacjach!

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Plan zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej

  22.06.2018

  8:00 - klasy gimnazjalne oraz kl. VII

  9:30 Msza św. w kościele w Dąbrowie Chełmińskiej

  10:30 klasy IV - VI

  11:30 klasy I-III

  12:30 zerówki

 • Plan dowozów na uroczyste zakończenie roku szkolnego

  Plan dowozów na uroczyste zakończenie roku szkolnego

   

  Gimnazjum i klasy VII szkoły podstawowej

  Wyjazd z:

  Gzina i Otowic

  7.30.

  Bolumina i Wałdowa Kr.

  7.45.

  Czemlewa i Janowa

  7.30.

  Gimnazjum i klasy VII szkoły podstawowej mają odwozy ok. 10.15., po Mszy Świętej.

   

  Szkoła podstawowa klasy IV-VI

  Wyjazd z:

  Gzina i Otowic

  9.00.

  Bolumina i Wałdowa Kr.

  9.15.

  Czemlewa i Janowa

  9.00.

  Szkoła podstawowa klasy IV-VI mają odwozy ok. 11.45.

   

  Szkoła podstawowa klasy I-III

  Wyjazd z:

  Gzina i Otowic

  11.00.

  Bolumina i Wałdowa Kr.

  11.15.

  Czemlewa i Janowa

  11.00.

  Szkoła podstawowa klasy I-III mają odwozy ok. 12.45.

   

 • Warto oszczędzać

  Warto oszczędzać

  W  tym roku szkolnym  SKO  działające w Zespole Szkół zgromadziło na koncie 87 857,75 zł. Bank Spółdzielczy  ufundował  nagrody  dla członków Szkolnej Kasy  Oszczędności  za kwotę 3444 zł.  Prezenty  trafią do rąk oszczędzających uczniów.

  Opiekun SKO Mariola Kowalska

 • W Izbie Chlebowej

  W Izbie Chlebowej

  We wtorek, 19 czerwca dzieci z zespołu terapeutycznego wraz z opiekunami odwiedziły Chlebową Izbę w Dąbrowie Chełmińskiej. W miejscu tym przebywamy  przynajmniej dwa razy w roku, korzystając z gościny Państwa Tomaszewskich. Jak zwykle spędziliśmy cudowny  czas  na wypoczynku w klimacie ubiegłowiecznej wsi. Dzieci słuchały dawnych opowieści,  przygotowały podpłomyki, kosztowały chleba z własnego wypieku z ekologiczną konfiturą, który popijały domowym kompotem. Atrakcją specjalną było m. in. noszenie wody ze studni, przejażdżka wozem drabiniastym. 

  Dziękujemy Gospodarzom za wspaniałe przeżycia!

  Nauczyciele i dzieci  Zespołu  Terapeutycznego 

 • Nasze wrażenia po spotkaniu z Mistrzami ścieżki pszczelarskiej

  Nasze wrażenia po spotkaniu z Mistrzami ścieżki pszczelarskiej

  "Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy związanych z pszczelarstwem. Pan, który odpowiadał był bardzo miły i z chęcią przybliżył nam proces powstawania miodu i budowy ula."- Natalia Kucharska z kl. III a gimnazjum

  "Lekcje bardzo mi się podobały, dzięki nim zwiększyłam swoją wiedzę na temat pszczół. Widać było, że pszczelarstwo jest Pana pasją."- Marta Keep z kl. III a gimnazjum

  "Spotkanie było niezwykłe! Pierwszy raz w życiu robiłam świece z wosku pszczelego. Miałam także okazję spróbować świeżo zrobionego miodu."- Izabela Wiśniewska z kl. III a gimnazjum

  "Niesamowita była lekcja z Panem Marcinem, który pokazywał nam różne filmiki ze swoich wypraw, między innymi jak chował się w beczce, aby nagrać naturalne zachowania zwierząt."- Hubert Dundelski z kl. V a

  "Kiedyś nie lubiłam pszczół, a nawet się ich strasznie bałam... Po spotkaniu z Panem pszczelarzem zaczęłam doceniać znaczenie tych małych stworzeń."- Maria Czyżewska z kl. V a

  "Bardzo lubię miód i cieszę się, że mogłam spróbować takiego pysznego, świeżego i cieplutkiego..."- Oliwia Stawiarz z kl. V a

 • W Plenerowym Centrum Rozrywki

  W Plenerowym Centrum Rozrywki

  6 czerwca dzieci z oddziałów „0”, „Motyle” i „Pszczoły”, wybrały się na ostatnią już przedszkolną wycieczkę do Plenerowego Centrum Rozrywki w Papowie Toruńskim. Przedszkolaki doskonale bawiły się na placu zabaw wyposażonym w karuzelę, tyrolkę,  dmuchane zjeżdżalnie, basen z piłeczkami oraz wiele innych ciekawych sprzętów plenerowych. Wielką frajdą, wywołującą uśmiech na twarzach dzieci, było pływanie małymi łódkami w wielkich basenach oraz zwiedzanie Minizoo. Na koniec czekał na nas poczęstunek przygotowany przez gospodarzy: pyszna kiełbaska z grilla oraz soczek.

 • Ogólnopolski Tydzień Czytania

  Ogólnopolski Tydzień Czytania

        

  W dniach 04-08.06.2018 r. w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom  pod hasłem  „Czytanie łączy” w naszym przedszkolu gościliśmy: 

  - Panią Annę Wilską Dyrektorkę Gminnej Biblioteki w Dąbrowie Chełmińskiej,                                                                                                                                         

  - Pana Tomasza  Minorczyka Dyrektora ZS im. C. Kamińskiego                                                                                                                                                 w Dąbrowie Chełmińskiej,                                                                            

   - Pana Radosława Ciechackiego Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska,

  - Panią Wicedyrektor ZS im. C. Kamińskiego  w Dąbrowie Chełmińskiej Danutę Zielińską,                                                                                                          

  - Panią Wicedyrektor  ZS  im. C. Kamińskiego  w Dąbrowie Chełmińskiej Aretę Rewińską– Łanoch.

  Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w kampanii

 • „Dobry Start”

  „Dobry Start”

  Szanowni Państwo,

  Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

   

  1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

   

   

  W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.  

   

   

  Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

   

   

  W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

   

   

  Z poważaniem

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej

   

   

   

  2018.06.11_List_do_dyrektorow_szkol_Dobry_Start.pdf

  Dobry_Start_plakat.pdf

  Dobry_Start_ulotka.pdf

 • Dzień Dziecka Zespołu Terapeutycznego

  Dzień Dziecka Zespołu Terapeutycznego

  Po raz  kolejny spotkaliśmy się z dziećmi i rodzinami z Zespołu Trapeutycznego na festynie z okazji "Dnia  Rodziny". Tym  razem 8 czerwca gościliśmy w stadninie koni u Państwa Włochów. Festyn był okazją do spotkania i dobrej zabawy.  Rodzice  z dziećmi brali udział w zabawach i konkursach, mieli możliwość przejażdżki bryczką lub "w siodle". Przygotowano  również słodki poczęstunek i kiełbaski z ogniska. Dziękujemy wszystkim za przybycie, sympatyczne  rozmowy i dużą porcję  humoru. Dziękujemy naszym sponsorom: Radzie Rodziców Szkoły i Radzie Rodziców Przedszkola, Gminie Dąbrowa Chełmińska, Dyrekcji Szkoły i naszym  Gospodarzom.

  Nauczyciele Zespołu  Terapeutycznego 

 • "Z pszczołami za pan brat"

  "Z pszczołami za pan brat"

  W dniach 11.06.-14.06.2018 roku w naszej szkole realizowany jest dalszy etap ścieżki pszczelarskiej, która została zainicjowana rok temu przez gminę Dąbrowa Chełmińska. Główne jej założenie to szerzenie informacji na temat światowego problemu, jakim jest zamieranie całych rodzin pszczelich. Na szczęście "Cały świat się zastanawia, jak ratować pszczoły, a gmina Dąbrowa Chełmińska już działa". Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z tego, że wyrwanie jednego ogniwa z przyrody zakłóca naturalny bieg świata, zaburza ekosystem. Już Einstein stwierdził: "Gdy zniknie ostatni owad, człowiekowi pozostają 4 lata życia", dlatego bardzo ważna jest edukacja, która pozwoli młodym ludziom zrozumieć istotę bytu pszczół.

  Wszelkie prowadzone przez specjalistów zajęcia łączą w sobie teorię, praktykę i ideę. Nasza nauczycielka Pani Marta Górko oraz główna koordynatorka projektu Pani Małgorzata Karolewska stworzyły niezwykle kreatywne scenariusze, które niezaprzeczalnie porywają naszych uczniów w tajemniczy świat pszczół. Dodatkowo warsztaty z mistrzami:

  - Panem Jarosławem Blinkiewiczem- pszczelarzem;

  - Panem Marcinem Kostrzyńskim- operatorem filmowym, autorem kanału na YouTube ,,Marcin z Lasu";

  - Panem Jarosławem Michałkiem- pasjonatem pszczół

  przybliżyły nam tematy: "Poznajemy i chronimy owady zapylające" w klasach IV- VI oraz "Znaczenie owadów zapylających w ekosystemie" w klasach VII i gimnazjum.

  Mamy ogromną nadzieję, że spotkamy się także we wrześniu, tym razem już w obiecanej, prawdziwej, specjalnie dla nas przygotowanej pasiece.

  Dziękujemy!

 • „Czytanie łączy”

  „Czytanie łączy”

  W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyło się głośne czytanie z najmłodszymi. Pani Joanna Rutkowska zawitała do grupy pięciolatków: „Minionków” i „Misiaków” oraz klas: I a, I b i III a. Czytali: Pani bibliotekarka, wychowawcy i  uczniowie. Również chęć czytania wykazała klasa VI a.

  Humory dopisywały, co widać na zdjęciach. To był wyjątkowy tydzień...

 • Dzień Rodziny z przedszkolem

  Dzień Rodziny z przedszkolem

  Maj i czerwiec to dwa miesiące radosnego, rodzinnego świętowania. Najpierw Dzień Rodziny, później Dzień Matki, wreszcie Dzień Dziecka i Dzień Taty. W przedszkolu wszystkie te wyjątkowe okazje zostały połączone w jedno wielkie święto - festyn z okazji Dnia Rodziny. Na przybyłych na teren Orlika przedszkolaków, ich rodzeństwo i rodziców, czekała moc atrakcji. Kolorowe dmuchańce, przejazdy bryczką, fotobudka z szalonymi akcesoriami, malowanie twarzy, formowanie balonów, bańki mydlane, możliwość obejrzenia z bliska karetki pogotowia oraz wozów straży pożarnej i policji zapewniły dzieciom zabawę na kilka godzin. Dodatkowo każdy przybyły mógł się raczyć różnymi przysmakami: ciastem, owocami, kiełbaską z grilla, a nawet frytkami. Nie dziwota, że każdemu dziecku, które się pojawiło na Orliku, na twarzy od razu zakwitał wielki uśmiech, a jak wiadomo: "Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat..." Przedszkole składa ogromne wyrazy wdzięczności dla wszystkich instytucji, firm i osób prywatnych, które włączyły się w organizację imprezy dla dzieci. Za Waszą życzliwość i wielkie serca - DZIĘKUJEMY!

 • „ Cała Polska Czyta Dzieciom”

  „ Cała Polska Czyta Dzieciom”

  8 czerwca członkowie Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki ( klasy IIa i IIIc SP) ponownie  uczestniczyli w niecodziennej lekcji  bibliotecznej. Tym razem okazja do wspólnego czytania wynikała również z kolejnej już edycji  akcji  „ Cała Polska Czyta Dzieciom”.  Dzieci słuchały i rozmawiały na temat książki „ Wszystkie przygody Amelii  Bedelii” autorstwa Parish Pegg.  Dzieci poznały główną bohaterkę, która zastaje rzucona na głęboką wodę – pani domu musiała wyjechać, zostawiając służącą z listą rzeczy do zrobienia. Oczywiście cechująca się wyjątkową dokładnością w wykonywaniu poleceń Amelia, opacznie rozumie część zadań, przez co ma wiele wpadek. Co z tego wyniknie? O tym można się przekonać czytając kolejne przygody Amelii.

   

 • V Konkurs Miejski „ONZ oczami dziecka”

  V Konkurs Miejski „ONZ oczami dziecka”

  24 maja 2018 r. o godz. 10.00 odbył się V Konkurs Miejski „ONZ oczami dziecka”. Celem konkursu było przybliżenie uczniom historii i działalności ONZ oraz napisanie pracy polonistycznej o Irenie Sendlerowej i Ludwiku Rajchmanie. Imprezowa była jednoetapowa. Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego reprezentowały dwa zespoły liczące po trzy osoby. Oto laureaci konkursu „ONZ oczami dziecka”: I miejsce - Wiktoria Haraszkiewicz, Julia Śmiglewska, Krzysztof Łanoch V miejsce - Daria Człapa, Malwina Kowalik, Sandra Klarkowska

  Laureatom serdecznie gratulujemy!

 • Konkurs - „Zdrowo rosnę”

  Konkurs - „Zdrowo rosnę”

  W tym roku szkolnym dzieci z naszego przedszkola realizowały program „Każdy dzieciak ci to powie- jak najlepiej dbać o zdrowie”.  Dzieci miały okazję wykazać się zdobytą wiedzą podczas  konkurs wiedzy o zdrowiu pt. „Zdrowo rosnę” , który odbył się 01.06.18r. Przedszkolaki odpowiadały na pytania dotyczące zdrowego stylu życia, uzupełniały „Piramidę zdrowego żywienia” oraz rozpoznawały po smaku różne warzywa i owoce. Po zakończonym konkursie na uczestników czekały dyplomy oraz słodki poczęstunek

 • Noc bibliotek

  Noc bibliotek

  Gminna Biblioteka Publiczna wraz z biblioteką szkolną i GOKiS-em zapraszają na "Noc Bibliotek" 9 czerwca 2018 r. o godzinie 12:00  na terenie OSP Dąbrowy Chełmińskiej.

   

   

 • Jak przygoda to tylko w Warszawie!

  Jak przygoda to tylko w Warszawie!

   Od 28 do 30 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 61 osób.

  Zwiedzanie stolicy  rozpoczęliśmy od wizyty w ogrodzie zoologicznym i na Stadionie Narodowym. We wtorek w towarzystwie przewodnika zwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski, a następnie udaliśmy się na Stare Miasto, by podziwiać  archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Kolumnę Zygmunta III Wazy, pomnik Warszawskiej Syrenki, Barbakan, pomnik Małego Powstańca oraz plac Zamkowy. Od razu pomaszerowaliśmy na Zamek Królewski. Zachwycaliśmy się  pięknem budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym i zwiedziliśmy jego część muzealną. Całą panoramę miasta podziwialiśmy z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki. Wielką atrakcją był dla nas przejazd dwiema liniami metra.

  Trzeciego dnia spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich, skąd udaliśmy się na plac Piłsudskiego, aby na własne oczy  zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Przed posiłkiem w McDonaldsie obserwowaliśmy lądowania i starty samolotów na Lotnisku Chopina.

  Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

   

 • "Misiaków' i "Minionków" podróż za jeden uśmiech...

  "Misiaków' i "Minionków" podróż za jeden uśmiech...

   

  Wiele jest w kalendarzu wyjątkowych dni, ale jedno święto jest szczególne, bo trwać powinno codziennie... Mowa oczywiście o obchodzonym na całym świecie Dniu Dziecka. Uczcić tej daty nie zapomniały również nasze przedszkolaki. Pięciolatki z grup "Minionki" i "Misiaki" 1 czerwca postanowiły wsiąść do pociągu - nie byle jakiego, ale prowadzącego prosto do Unisławia, gdzie oddały się samym przyjemnościom. Zabawa na miejscowym placu zabaw, wykonywanie latawców przy wtórze książki, czytanej przez panią Gosię z Gminnej Biblioteki Publicznej w Unisławiu, oraz wizyta w lodziarni wprawiły wszystkie przedszkolaki w tak wyśmienity humor, że kto wie, czy gdyby nie nadciągająca burza, do dziś by się nie kręciły na unisławskiej karuzeli ;) Wszystkim naszym milusińskim życzymy, by każdy ich dzień był tak samo radosny i pełen uśmiechów jak miniony piątek!

 • Zabawa w teatr

  Zabawa w teatr

  W maju "Misiaki" poznawały specyfikę teatru. Dzięki aplikacji interaktywnej dowiedziały się, czym jest scenografia, kurtyna czy  budka suflera. Stworzyliśmy przedszkolny "Kącik teatralny", do czego wykorzystaliśmy drewniany teatrzyk Kamishibai oraz dekoracje smerfnej chatki.  Dzieci wykonały również własne kukiełki, maski czy pacynki, które świetnie sprawdziły się w zabawie w teatr :)

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej
  Dąbrowa Chełmińska, ul. Sportowa 1, 86-070
 • tel : (052) 3816 060

Mapa