Menu

  • Film na dużym ekranie

    Dnia 30.05.2023r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do kina Helios w Bydgoszczy na film pt.: Niebo nie może czekać. Jest to dokument poświęcony błogosławionemu Carlo Acutisowi. Uczniowie poznali poruszające, pełne dobrych emocji i umocnienia wiary kino. Przed seansem filmowym dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Policją. Służby Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadziły pogadankę z uczniami na temat zagrożeń w zbliżającym się okresie wakacyjnym i przypomniały najważniejsze zasady bezpieczeństwa. W drodze powrotnej odwiedziliśmy pobliski zespół pałacowo-parkowy w Ostromecku, gdzie wspólnie udaliśmy się na spacer.

  • TURNIEJ SZACHOWY W BARCINIE

    20 maja pięciu uczniów z naszego koła szachowego reprezentowało naszą szkołę na szachowym turnieju: "Preludium talentów", który odbył się w Barcinie. Organizatorami turnieju było Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i Międzyszkolna Liga Szachowa. Nasi uczniowie w pełni stanęli na wysokości zadania. Czterech z nich uzyskało tytuł finalisty. Oprócz nagród, medali i dyplomów nasi szachiści wywalczyli sobie cenne punkty na świadectwo ukończenia szkoły. Kończy się intensywny i bardzo udany szachowy rok w Dąbrowie Chełmińskiej. Z ogromnym impetem weszliśmy do szachowej elity szkół naszego regionu (czwarte miejsce w Lidze). Dziękuję przede wszystkim zawodnikom, a także Panu Wójtowi Gminy Dąbrowa Chełmińska, Dyrekcji Zespołu Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej i Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole, Prezesowi Międzyszkolnej Ligii Szachowej. Z niecierpliwością czekamy na następny rok. 

    red. Adam Marolewski, opiekun koła szachowego.

     

  • Egzamin Ósmoklasisty

    23 maja uczniowie ostatniej klasy naszej szkoły rozpoczęli tak jak ponad 500 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych w Polsce, egzaminy ósmoklasisty. Zmagania potrwają do 25 maja. W czasie trzech dni uczniowie mierzą się z zadaniami z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów i życzymy powodzenia! Niech wyniki  będą przepustką do wymarzonych szkół średnich i dalszej edukacji.

  • Podsumowanie Tygodnia Humanistycznego

    Nadszedł czas na podsumowanie Tygodnia Humanistycznego w naszej szkole. Dziękujemy najbardziej aktywnym uczestnikom za ich zaangażowanie. Nasi uczniowie dali się poznać, jako znawcy: literatury, teatru, ortografii, frazeologii, historii oraz wiadomości o Papieżu. Pokazali nam również, jak należy ładnie pisać. Mogliśmy podziwiać ich aktorstwo w spektaklach pt. „Podarunek” oraz „Jaś i Małgosia”, wzruszające recytacje utworów Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz piękne prace plastyczne. Listę zwycięzców prezentujemy na oddzielnej karcie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zaangażowanym w proponowane aktywności.

  • Wycieczka na wiosenną łąkę z ozobotami Bit i Evo

    W środę 17.05. odbyło się spotkanie Zespołu Terapeutycznego. Tego dnia uczniowie brali udział w zajęciach z robotyki pod czujnym okiem pani Kamili Jendrzejewskiej-Bonek, gdzie poznali Ozoboty Bit i Evo. Razem z robotami wybrali się na majową łąkę, gdzie mieli okazję rysować kolorową trasę niezbędną do nauki programowania. Szczególne zainteresowanie wzbudziło w uczniach poznanie podstawowych kodów do sterowania ozobotem, które to umieszczone na trasie programują ozoboty do przyspieszania, zwalniania, obracania a nawet tańczenia! Uczniowie podczas zajęć wykazywali dużą aktywność oraz zaangażowanie. Świetnie poradzili sobie z realizacją powierzonych zadań. Roboty edukacyjne łączą naukę z zabawą oraz oswajają uczniów z podstawami programowania.

  • Nasi uczniowie "opanowali Gniew"

    Dnia 15.05.2023 r. uczniowie z klas 5a, 4a oraz 4b wraz z wychowawcami wybrali się do Gniewu. Pobyt na zamku rozpoczęli od warsztatów z "żywej lekcji historii" - mieli bezpośredni kontakt z ubiorem, obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. Następnie uczniowie odbyli wizytę w Komnacie Dawnych Mistrzów, która była doskonałą okazją do błyskawicznego nabycia umiejętności przydatnych w życiu codziennym każdego młodego człowieka.  Dzieci poznały prasę mistrza Gutenberga, warsztat tkacki, a także mennicę zamkową. Na koniec wyczerpującej wycieczki udały się na podzamcze, gdzie czekały na nich pyszne kiełbaski z ogniska. Wszyscy pełni wrażeń i emocji szczęśliwie wrócili do domu.

  • Rowerami do Ostromecka

    W miniony piątek uczniowie klasy VI b wraz z opiekunami udali się do Ostromecka. Trasa prowadziła szlakiem turystycznym do Rezerwatu Przyrody Las Mariański, który był miejscem docelowym wycieczki. Po krótkiej prelekcji dotyczącej form ochrony przyrody, jak również prezentacji samego rezerwatu, wyposażeni w kompasy ruszyliśmy w pięciokilometrowy marsz po parku. Rezerwat jest położony na pociętym jarami, wschodnim zboczu Doliny Dolnej Wisły i znajduje się w obrębie Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego. Po zwiedzeniu rezerwatu oczywiście nie mogło zabraknąć odpoczynku przy pysznych lodach. Mimo zmęczenia dobry humor towarzyszył wszystkim przez całą wyprawę.

  • Wycieczka do Szkoły Podoficerskiej Straży Pożarnej

    15 maja uczniowie klas 1 a i 3 b wybrali się na wycieczkę do Szkoły Podoficerskiej Straży Pożarnej  w Bydgoszczy. Z ciekawością oglądali wozy strażackie, sprzęt pożarniczy, strój do gaszenia pożaru, poszerzając wiadomości o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Obserwując strażaków w akcji, zjazd po metalowej rurze, przekonali się jak cenne są czas, sprawność, szybkie zespołowe działanie i porządek. Podczas pobytu w centrali dowodzenia strażacy przypomnieli numery alarmowe, okoliczności, w jakich wzywamy straż pożarną oraz zasady obowiązujące przy zgłoszeniu. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie poligonu strażackiego. Dzięki uprzejmości strażaków spędziliśmy wspaniale czas, a zdobyta wiedza pozostanie w pamięci. Dzieci złożyły strażakom życzenia i laurki, a na pamiątkę pobytu otrzymały breloczki - odblaski.

    Drugą część wycieczki spędziliśmy w Kinie Helios oglądając wzruszający film pt. „Blueback”, który przeniósł nas do niezwykłego ekosystemu rafy koralowej i pokazał związek człowieka z przyrodą.

    Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i przepełnieni wrażeniami.

    Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Szkoły Podoficerskiej Straży Pożarnej w Bydgoszczy za umożliwienie zwiedzania pięknego obiektu szkoleniowego oraz ciekawy przekaz informacji i wiedzy.

  • Rakietą do Planet.

    15 maja w naszej szkole odbył się pokaz astronomiczny w Mobilnym Planetarium. Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, dzięki wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych, dzieci z klas 1-3 mogły podziwiać gwieździste niebo i układ słoneczny. Poznawały znaki zodiaku i obserwowały wszystkie gwiazdozbiory. Była to świetna podróż do świata astronomii.

  • TURNIEJ SZACHOWY W GÓRSKU

    13 maja w Górsku pod Toruniem odbył aię kolejny turniej szachowy z cyklu Międzyszkolnej Ligi Szachowej, w którym brało udział 121 zawodników, w tym 6 z naszej szkoły. Byli to Hubert Szydłowski z klasy I,  Dawid Jarkowski z klasy III, Szymon Brzozowski z klasy IV, Oliwier Sarnowski, Oliwier Rzemek i Juliusz Wiśniewski z klasy VIII. Oprócz rodziców zawodnikom towarzyszył opiekun koła szachowego Pan Adam Marolewski. Zapraszamy 17 czerwca do Barcina na ostatni już w tym roku szkolnym turniej szachowy. Nasza szkoła utrzymuje się na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej.

    red. Juliusz Wiśniewski

  • EGZAMIN PRAKTYCZNY NA KARTĘ ROWEROWĄ

    Dnia 5 maja, na terenie naszej szkoły, odbyła się druga część egzaminu na kartę rowerową. Do egzaminu praktycznego przystąpiły klasy czwarte. Zbudowany tor składał się z następujących zadań:

    - ruszenie i zatrzymanie się wyznaczonym miejscu,

    - jazda slalomem,

    - przestawienie pachołka lewą i prawą ręką,

    - jazda po wyznaczonej prostej – tzw. rynna,

    - jazda po łuku,

    - pokonanie toru w kształcie ósemki,

    - równoważnia.

    Uczniowie wykonując zadania nie mogli wyjechać poza wyznaczony tor, zatrzymać się ani dotknąć stopą podłoża.

    Uczestnikom gratulujemy zdanego egzaminu.

  • Ogólnopolska 30 Akcja Sprzątanie świata - Polska.

    Nasza szkoła bierze udział w 30 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata-Polska pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia, której symbolicznym początkiem jest Dzień Ziemi. Jest ona częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Jej celem jest propagowanie niezaśmiecania, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Dlatego uczniowie klas I-III wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki z zaangażowaniem przystąpili do sprzątania okolicy szkoły oraz pobliskiego lasu. Z niecierpliwością czekamy na finał akcji Sprzątanie Świata-Polska, która odbędzie się w trzeci weekend września.

  • Spotkanie z teatrem.

    Korzystając z zaproszenia Gminnej Biblioteki Publicznej, klasa 2a wzięła udział w przedstawieniu teatru MagMowcy: Zakochana wiosna. Realizując projekt Lekturki spod bibliotecznej chmurki mogliśmy, oprócz czytania i słuchania, wcielić się w rolę aktorów i spróbować swoich sił na scenie. Aby grać wspólnie w orkiestrze trzeba być naprawdę zgranym, o tym dokładnie już wie klasa integracyjna 2a. Tylko wspólną i zgodną pracą osiągniemy cel. Dziękujemy za zaproszenie!

  • WYCIECZKA DO ŻNINA, WENECJI I BISKUPINA.

    8 maja klasy trzecie pojechały do Biskupina. Wycieczkę dzieci  rozpoczęły od przejażdżki kolejką wąskotorową na trasie Żnin - Wenecja. Miały w tym czasie możliwość podziwiania  pięknych pałuckich widoków. Dla wielu uczniów była to pierwsza podróż pociągiem z dawnych lat. W Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zabytkowe parowozy, wagony, budkę dróżnika, obrotnicę umożliwiającą zmianę kierunku jazdy. Podziwiały również ruiny zamku Krwawego Diabła Weneckiego, oraz wysłuchały ciekawej legendy. W Biskupinie dzieci mogły zobaczyć rekonstrukcję grodu, starej osady słowiańskiej - wału, bramy, falochronu, domów i ulic. Uczniów zaciekawił niecodzienny wygląd chat, a także przedmioty codziennego użytku, stroje oraz ozdoby i narzędzia mieszkańców osady. Podczas wycieczki odbyły się warsztaty lepienia naczyń w glinie, każdy stworzył coś swojego i niepowtarzalnego. Mimo napiętego harmonogramu, znaleźliśmy czas na integrację klas, wspólną zabawę, oraz pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy pełni  wrażeń i emocji  szczęśliwie wróciliśmy do domu.

  • Międzynarodowy Dzień Strażaka

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, w imieniu wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej, klasy 1b oraz 2a udały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Chełmińskiej, aby wręczyć laurki i złożyć serdeczne życzenia oraz podziękować strażakom za ich ciężką pracę poświęcenie i ofiarność. Niech strażacka służba będzie dla Was-Kochani Strażacy- źródłem osobistej dumy i społecznego uznania.

  • Terenowa lekcja geografii

    Wraz z nastaniem wiosny nasi uczniowie zyskali okazję do poćwiczenia orientacji w terenie z wykorzystaniem map topograficznych oraz kompasu. W tym celu udali się do LPKiW w Myślęcinku, gdzie mierzyli azymut, oceniali infrastrukturę parku i rozpoznawali rosnące gatunki roślin. Zajęcia służyły nie tylko nauce kartografii, ale były również okazją do miłego spędzenia czasu w gronie kolegów i koleżanek, których łączy wspólna sympatia do przedmiotu, a także do szeroko rozumianej turystyki i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wkrótce odbędą się następne lekcje, już na terenie naszej gminy.

  • Majowe Święta Narodowe - dni, o których należy pamiętać...

    W dniu 28 kwietnia 2023 dzieci z grup Jeże, Pszczółki i Sowy wprowadziły pozostałych przedszkolaków oraz uczniów z klas 1-3 w obchody świąt majowych. Podczas występu zerówkowicze z dumą i powagą recytowali wiersze i śpiewali piosenki o swojej Ojczyźnie. Nie zabrakło także wspólnego odśpiewania hymnu „Mazurka Dąbrowskiego” przez całą społeczność przedszkola oraz klasy 1-3. Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli niecodzienną lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego.

  • TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY – PIĄTEK

    Ten dzień od samego rana był wyjątkowy ze względu na swój patriotyczny charakter. Uczniowie najmłodsi i najstarsi prezentowali wokalne interpretacje utworów muzycznych podczas Przeglądu Pieśni Patriotycznych, który był wspaniałym wstępem do kolejnych lekcji patriotyzmu - akademii poświęconych Świętom Majowym. Niesamowity był przekaz treści patriotycznych podczas uroczystości przygotowanej przez przedszkolaków dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie klas 4-8 uczyli się patriotyzmu w czasie szkolnej akademii, gdzie przybliżono ideę świąt majowych oraz znaczenie Konstytucji 3 Maja. Niezwykły nastrój potęgowały piękne dekoracje oraz wystawy. W galerii prac konkursowych w holu klas 1-3 „sztuka ożyła”, uwagę przyciągały „Żywe obrazy”.

    To był dzień inny niż pozostałe, dominował podniosły nastrój i patriotyczne treści – mocny akcent na zakończenie Tygodnia Humanistycznego. Laureatów konkursów poznamy na apelu podsumowującym tygodniowe zmagania.

  • 02.05. 2023 r. Dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej
    Dąbrowa Chełmińska, ul. Sportowa 1, 86-070
  • tel : (052) 3816 060

Mapa