Menu

  • Amalia znów na konkursowym podium!

    Z radością informujemy, że uczennica klasy 3a - Amalia Żurawlew - zajęła 1 miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moja ulubiona postać z utworów Marii Konopnickiej". Laureatce serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

  • Ze sztuką i przyrodą za pan brat

    „Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają”
    William Szekspir

    Teatr dostarcza emocji i przeżyć,  przenosi nas do świata baśni pełnego kolorów, świateł i dźwięków, kształtuje wrażliwość. Magię sztuki można poczuć będąc widzem, z tego powodu uczniowie klas 1 a i 3 b w każdym semestrze udają się z wizytą do teatru, a edukacja teatralna stanowi niezwykle ważny element ich szkolnego życia. Zbliżający się Międzynarodowy Dzień Teatru to dla nas doskonała okazja, żeby cieszyć się sztuką. W piątek, 24 marca, zaprzyjaźnione klasy uczestniczyły w spektaklu teatralnym „O rybaku i złotej rybce” przygotowanym przez Teatr Artenes z Wrocławia. Przedstawiona przez aktorów baśń niosła ze sobą mądrość i wskazywała jak ważny w życiu człowieka jest umiar i świadomość rzeczywistych potrzeb. Losy pracowitego i skromnego Rybaka splatały się z wdzięcznością i hojnością Złotej Rybki oraz zachłannością i chciwością jego żony. Ważne treści zawarte w baśni podkreślał nastrój wywołany muzyką, stanowiącą podkład spektaklu, a także scenografia. Zakończenie sztuki niosło widzom piękne przesłanie: miłość i szacunek to wartości, które nigdy nie przemijają, a czynione dobro powraca. Naszym uczniom bardzo podobała się gra aktorów, towarzyszący humor i dowcip oraz efekty dźwiękowe, emocjonalnie reagowali na kaprysy i postępowanie żony rybaka. Na zakończenie przedstawienia bili gromkie brawa artystom i nie szczędzili słów podziękowania. Przepełnieni emocjami ze sztuki postanowiliśmy dopełnić je wrażeniami z bezpośredniego kontaktu z przyrodą.  W drodze powrotnej odwiedziliśmy Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku, gdzie podziwialiśmy piękno kolorowych krokusów, a w wałdowskim lesie – cudną polanę kwitnących przebiśniegów i inne zwiastuny wiosny. Jak zwykle udało się nam połączyć wartości duchowe, estetyczne i zdrowotne, bo zabawy i ruchu było pod dostatkiem. To była bardzo wartościowa wycieczka. Zapraszamy do fotorelacji.

  • II TARGI EDUKACYJNE

  • Spotkanie z ciekawymi zawodami w Grubnie

    23 marca uczniowie klas VIII uczestniczyli w „Spotkaniu z ciekawymi zawodami” zorganizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie.

    Podczas spotkania młodzież miała okazję zapoznać się z istotą i charakterem wybranego zawodu oraz wziąć udział w zajęciach warsztatowych.

    Uczniowie z naszej szkoły z zainteresowaniem poznawali tajniki pracy w następujących zawodach:

    • technik architektury krajobrazu
    • technik rolnik
    • technik hotelarstwa
    • technik grafiki i poligrafii cyfrowej
    • technik żywienia i usług gastronomicznych
    • technik mechatronik
    • mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych
    • kucharz
    • cukiernik

    Mamy nadzieję, że spotkanie pomogło niezdecydowanym w podjęciu decyzji, a tych, którzy wyboru już dokonali, utwierdziło w słuszności podjętej decyzji. 

  • Wycieczka do Jednostki OSP w Dąbrowie Chełmińskiej.

    W marcu, w ramach preorientacji zawodowej, której celem jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami najbliższymi ich otoczeniu, klasy 2a, 2b oraz 2c wybrały się do Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Chełmińskiej. Podczas naszej wizyty dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jak można wstąpić do Ochotniczej Straży Pożarnej oraz jak przebiega cała akcja pożarnicza. Dzieci obejrzały jednostkę, wozy strażackie oraz ich bogate wyposażenie. Na zakończenie miały okazję wysłuchać utworu, jaki zagrał im sam wóz strażacki. Była to dla wszystkich wyjątkowa i miła niespodzianka. Dzieci serdecznie podziękowały strażakom życząc im tyle samo powrotów, co wyjazdów.

  • I SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

    17 marca 20223 r. w naszej szkole odbył się pod patronatem Kuratorium Oświaty pierwszy szkolny turniej szachowy. Wzięło w nim udział 12 – tu uczniów naszej szkoły. Przebieg konkursu osobiście nadzorował Prezes Międzyszkolnej Ligi Szachowej Pan Arkadiusz Matczyński. Sześciu naszych uczniów zakwalifikowało się do finału konkursu, który odbędzie się 20 maja 2023 r. w Barcinie. Tam nasi szachiści będą mieli okazję zdobyć cenne punkty wpisywane na świadectwo ukończenia szkoły. Nadal aktywnie uczestniczymy w Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Po ostatnim Turnieju w Tucholi, nasza drużyna szachistów awansowała na czwarte miejsce w Lidze. Gratulujemy!

    Opiekun Koła Szachowego w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Chełmińskiej

  • Dzień Kolorowej Skarpety

    21 marca w ramach projektu Każdy inny, wszyscy równi wraz z radosnym świętowaniem nadejścia wiosny, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa.  Ideą tego dnia jest zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem naszej solidarności i pokazaniem, że niedopasowanie genetyczne to nie problem, było założenie w tym dniu dwóch różnych skarpetek. Bardzo chcieliśmy w ten sposób wesprzeć naszych uczniów z Zespołem Downa, okazać im solidarność, tolerancję i zapewnić o naszej przyjaźni oraz radości, którą daje nam ich obecność. Nie zabrakło kolorowych skarpetek nie do pary, które otrzymaliśmy w prezencie od Rodziców naszych zespołowych dzieci, słodkich ciasteczek w kształcie skarpetek oraz tablic informacyjnych, dzięki którym wszyscy uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o tym zagadnieniu. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał szablon skarpetki, który pokolorował i przywiesił na makietę wielkiej skarpetki, aby zobrazować fakt, że mimo różnic, wszyscy tworzymy wyjątkową społeczność szkolną.

  • Dzień Wiosny

    Uważny obserwator mógł już od jakiegoś czasu doświadczać zmian, które zaczęły pojawiać się w przyrodzie. Nasi niezawodni odkrywcy (uczniowie z klas 1-3) odgadli, że wszystkiemu winna jest zbliżająca się do nas Wiosna! W związku z tym ogłoszono konkurs na najbardziej wiosenną klasę, aby sprawdzić, czy nasza szkoła gotowa jest na przyjście tak niezwykłego gościa. Komisja, w której skład wchodzili przedstawiciele klas 1-3, 4-8 oraz samorządu uczniowskiego, oceniali zarówno wystrój poszczególnych sal, jak również  przebrania zespołów klasowych. Jak widać na załączonych zdjęciach, uczniowie stanęli na wysokości zadania i wspaniale przygotowali się na przyjście wiosny. Aby pokazać to całemu światu, dzieci wraz z nauczycielami przeszli barwnym, wiosennym korowodem przez ulice Dąbrowy Chełmińskiej. Mieszkańcy naszej wsi mogli w tym czasie zaobserwować najważniejszy z symptomów wiosny - dziecięce uśmiechy.Do obchodów Dnia Wiosny dołączyły również klasy 4-8. Młodzież, która po długiej zimie z tęsknotą wyczekiwała tego dnia, zamanifestowała swoją radość podobnym pochodem. Uczniowie i nauczyciele  w asyście zawsze pomocnych strażaków z OSP Dąbrowa Chełmińska przeszli ulicami naszej  miejscowości.   W tłumie słychać było hasła: Witaj wiosno! Żegnaj zimo! Po marszu uczniowie spędzili czas ze swoimi wychowawcami. Niektóre klasy sadziły piękne, wiosenne kwiaty, które zdobią teraz wejście do naszej szkoły.Z okazji nadejścia wiosny życzymy wszystkim pogody ducha i codziennej dawki słońca!

  • Wycieczka do Torunia klas pierwszych czyli Śladami Mikołaja Kopernika

    W piątek 17.03. uczniowie klas pierwszych wybrali się w ramach Tygodnia Matematyczno-Przyrodniczego na wycieczkę do miasta Mikołaja Kopernika. Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w planetarium, gdzie mieli okazję obejrzeć seans zatytułowany ,,Kolorowy kosmos. Sprawdzono w nim czy niebo jest faktycznie czarno-białe, czy to tylko złudzenie. Okazało się, że z bliska gwiazdy są żółtawe, czerwonawe i błękitne. A i nasze sąsiednie planety mają niezwykłe kolory! W trakcie seansu zostały przedstawione podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Dzieci udały się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Następnie klasy pierwsze udały się na spacer pod pomnik astronoma, gdzie zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie oraz zjadły śniadanie w towarzystwie Mikołaja Kopernika. Kolejnym przystankiem był Dom Mikołaja Kopernika. Jest to miejsce łączące najnowsze technologie multimedialne z historyczną tkanką zabytkowego domu średniowiecznego. Zwiedzający mogą tam oczekiwać wiedzy i wrażeń skupiających się wokół trzech tematów: nauka dawna i współczesna, życie codzienne rodziny mieszczańskiej w późnogotyckim domostwie oraz życie i dzieło Mikołaja Kopernika. Uczniowie mieli możliwość skorzystać z nowoczesnej, multimedialnej i interaktywnej ekspozycji wykorzystującej najwspanialsze osiągnięcia współczesnego muzealnictwa. Oprócz zwiedzania dzieci miały okazję obejrzeć film pt. Mikołaj Kopernik w Toruniu, który opowiadał o toruńskich dziejach Mikołaja i jego rodziny. W filmie ukazano miejsca, w których żył i uczył się młody astronom, a także przedstawiono losy jego najbliższych. To był udany dzień!

  • Wyjazd ze św. Józefem śladami historii XX w.

     W środę 15 marca br.  spora grupa uczniów klas starszych udała się do Bydgoszczy na projekcję filmu pt. Opiekun opowiadającym historię przemożnego wstawiennictwa przypisywanej św. Józefowi Kaliskiemu. Zapoznaliśmy się z bogata historią kultu tego Czcigodnego Opiekuna, historią XX wieku (oswobodzenie obozu Dachau, tzw. Kaplica Męczeństwa i Wdzięczności) jak i przepiękną muzyką filmową Michała Lorenca. Odwiedziliśmy także miejsce Pamięci Narodowej, tj. Bydgoską Dolinę Śmierci - Golgotę XX w., gdzie zapaliliśmy symbolicznie znicze za pomordowanych nauczycieli i inteligencję z regionu Kujaw i Pomorza. W 1939 roku w Dolinie śmierci w Fordonie zginęła niemal połowa nauczycieli bydgoskich szkół średnich, duchowni, przedsiębiorcy, urzędnicy. Niemcy przeprowadzili masowe egzekucje ludności polskiej i żydowskiej - to była ogromna część inteligencji miasta i okolic. Historię miejsca, jak i wydarzenia, które od ponad 20 lat rozgrywają się na tym terenie, tj. Misterium Męki Pańskiej, krótko przedstawiła nam jedna z organizatorek Pani Katarzyna Kubiś.

  • Tydzień Matematyczno – Przyrodniczy w edukacji wczesnoszkolnej

    W poniedziałek, 13 marca, uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich, które poprowadzili dla nas pani Dominka Folborska oraz pan Robert Wiśniewski. Były to żywe lekcje przyrody, dzięki którym poznaliśmy historię bartnictwa, wiemy na czym polega praca w pasiece, w jaki sposób produkuje się miód i jakie są jego rodzaje oraz jakie znaczenie dla człowieka mają pszczoły i dlaczego powinniśmy o nie dbać. Zobaczyliśmy jak wygląda miodarka i ramka, w której pszczoły gromadzą miód oraz różne akcesoria pszczelarza. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawostek opowiadanych przez naszych ekspertów. Na zakończenie warsztatów każdy mógł skosztować miodu oraz pyłku kwiatowego z rodzinnych pasiek. Tak zdobyte informacje zapamiętamy na długo.

    14 marca gościliśmy ornitologa, przyrodnika pana Dawida Kilona. Spotkanie rozpoczęliśmy od warsztatów plastycznych, na których malowaliśmy pióra 3D. Później wysłuchaliśmy barwnej i porywającej opowieści o ptakach i wyprawie na Antarktydę. To było niesamowite spotkanie z niezwykle ciekawym człowiekiem – pasjonatą ptaków i podróżnikiem, który sprawił, że świat przyrody stał się nam bliższy. Piękne prace zdobią nasze gazetki w salach i na holu szkoły.

    W środę, 15 marca, bawiliśmy się w kodowanie. Rozpoznawaliśmy zwiastuny wiosny z wykorzystaniem robotów – to były bardzo ciekawe zajęcia. Tego dnia również poznawaliśmy w praktyce pracę ogrodnika zakładając klasowe zielone ogródki. Pod okiem wychowawców, z instruktażem szkolnego eksperta od roślin – pana Piotra Nowaka sadziliśmy kwiaty w donicach, wysiewaliśmy rzeżuchę. Nasze sale są teraz kolorowe i pachnące hiacyntami, gotowe na powitanie wiosny.

    W tym roku przypada 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika i w czwartek, 16 marca, cała społeczność uczniowska klas I-III uczciła to wydarzenie. Włączając się w obchody Roku Kopernika, nasi uczniowie przygotowali prace plastyczne związane z kosmosem, Układem Słonecznym i Mikołajem Kopernikiem. Wyeksponowano je na gazetkach: W drodze do gwiazd oraz Wielki Polak – Mikołaj Kopernik. Prace naszych uczniów prezentowane były też na szkolnej wystawie podczas prezentacji klas ósmych. Jesteśmy dumni z naszych wytworów. Dzięki włożonej pracy na długo zapamiętamy planety Układu Słonecznego, Gwiazdozbiory oraz odkrycie wielkiego polskiego  astronoma -  Mikołaja Kopernika.

    W piątek, 17 marca, na podsumowanie tygodnia matematyczno – przyrodniczego klasy pierwsze odwiedziły Toruń – miasto Mikołaja Kopernika. W Planetarium ruszyliśmy w "Kolorowy Kosmos", poznając niesamowite barwy wszechświata. Dom Kopernika zabrał nas z kolei w przeszłość. Mieliśmy okazję poznać życie rodziny małego Mikołaja, który wkrótce miał wstrzymać Słońce i ruszyć Ziemię.  Mikołaj Kopernik dumnie prezentował się na pomniku na toruńskim rynku, bo … jak można nie być dumnym ze swoich 550 urodzin? Pierwszaki też były dumne, szczególnie, kiedy udało im się stanąć pod Krzywą Wieżą, co jak głosi legenda, jest oznaką czystego serca. Piękna pogoda i moc wrażeń na długo utrwalą w pamięci zdobyte spostrzeżenia i informacje.

    Tydzień Matematyczno – Przyrodniczy spełnił swoje zadanie: uczyliśmy się w praktyce, w zabawie, w bezpośrednim kontakcie z przyrodą i ciekawymi ludźmi. Dziękujemy za wszystkie wrażenia.

     

  • IV Dzień Tygodnia Matematyczno-Przyrodniczego

    Czwarty dzień Tygodnia Matematyczno-Przyrodniczego uczniowie rozpoczęli konkursem matematycznym Kangur. Ten dzień został poświęcony najbardziej znanemu astronomowi, twórcy heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego - Mkołajowi Kopernikowi. Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII byli zaproszeni na prezentację o Mikołaju Koperniku, którą przygotował i wygłosił uczeń z klasy VIIIa Mikołaj Drążkowski. Rok 2023 w związku z 550. rocznicą urodzin astronoma został ogłoszony Rokiem Kopernika. Z tej okazji została zorganizowana wystawa prac o Mikołaju Koperniku, która obejmowała portrety astronoma, ciekawostki i modele układu heliocentrycznego. Prace zostały wykonane przez uczniów klas I-VIII, najciekawsze zostaną nagrodzone.

  • Laboratoria przyszłości -Tajemnice ludzkiego ciała - Dzień Mózgu

    Laboratoria przyszłości Tajemnice ludzkiego ciała Dzień Mózgu to hasła przewodnie trzeciego dnia Tygodnia Matematyczno-Przyrodniczego.  Uczniowie mogli pracować na stanowiskach wyposażonych w nowoczesny sprzęt, m.in:  Google VR, długopisy 2D, drukarka 3D, zestawy MODI.  Uczniowie przenieśli się do świata wirtualnej rzeczywistości i tworzyli własne przestrzenne struktury.  W tym dniu ściany szkoły zostały przyozdobione wystawą prac uczniów dotyczących ciała człowieka. W poszczególnych klasach zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe związane z Dniem Mózgu promujące ćwiczenia usprawniające pracę mózgu.  

  • Dzień Liczby π.

    Drugiego dnia Tygodnia Matematyczno-Przyrodniczego uczniowie świętowali Dzień Liczby π. Ściany szkoły zostały przyozdobione liczbami z rozszerzenia dziesiętnego liczby π. Uczniowie przygotowali także do szkolnej kawiarenki ciastka i babeczki ozdobione symbolem π. W tym dniu uczniowie prezentowali się w ciekawych strojach, inspirowanych liczbą ππ: PIrat, PIłkarz, PIlot, PIngwin, PIekarz.

  • Pokazy chemiczne - I dzień Tygodnia Matematyczno - Przyrodniczego

    W dniach od 13.03. - 17.03.2023r. odbywa się Tydzień Matematyczno-Przyrodniczy. Podczas tego tygodnia uczniowie mogą brać udział w konkursach, pokazach i warsztatach organizowanych z poszczególnych przedmiotów, m.in. matematyki, przyrody, biologii, chemii, fizyki. Tydzień ten rozpoczęliśmy pokazami chemicznymi, które przeprowadził Pan Bartosz Pałucki, matematyk, fizyk i naukowiec z Torunia. Doświadczenia zostały zaprezentowane uczniom klas V-VIII. Dzięki tej wyjątkowej lekcji uczniowie przekonali się, że fizyka i chemia nie jest taka trudna i na dodatek może być bardzo ciekawa! Poniedziałkowe popołudnie uczniowie spędzali także z grami planszowymi.

  • Nasi Szachiści w Tucholi.

    W sobotę 11 marca w Tucholi został rozegrany turniej w ramach Międzyszkolnej Ligi Szachowej. W rozgrywkach wzięło udział 184 zawodników.Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Jarkowski - uczeń klasy IIIA oraz Oliwier Rzemek i Juliusz Wiśniewski  - uczniowie klasy VIIIB. Chłopacy zdobyli kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zarówno indywidualnej jak i szkolnej. ZS w Dąbrowie Chełmińskiej jest na 4. miejscu na 125 szkół i przedszkoli biorących udział w lidze.Kolejne zawody odbędą się 15 kwietnia w Żninie. 

    Bieżące informacje oraz relacje znajdują się pod linkiem:https://liblink.pl/I4x47EVDeB.

    Niespodziankę dla naszych Szachistów przygotował Maciej Turzyński  - uczeń Technikum Leśnego w Tucholi. Zaprosił ich do sokolarni prowadzonej przez Szkolne Koło Sokolników Raróg. Wysłuchaliśmy barwnie opowiedzianej ponad półwiecznej historii koła. Zostaliśmy oprowadzeni po utrzymanym we wzorowym porządku obiekcie. Wysłuchaliśmy ciekawostek o mieszkających w sokolarni ptakach, które okazały się niezwykle gościnne i towarzyskie.

  • 13.03. - 17.03. 2023 r. Tydzień Nauk Matematyczno-Przyrodniczych

    TYDZIEŃ MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY

  • Ozoboty-nauka programowania dla uczniów klas 1-3

    W ramach innowacji pedagogicznej "Robotyka z Uczymy Dzieci Programować" dzieci z klas 3a i 1b uczęszczają na zajęcia, na których programują roboty edukacyjne ozobot BIT i EVO wykorzystując kolorowe pisaki, tablety oraz platformę ozoblockly.pl. W ten sposób rozwijają kompetencje cyfrowe, algorytmiczne myślenie oraz umiejętność pracy zespołowej. Zapraszamy na krótki filmik podsumowujący naszą dotychczasową pracę z ozobotami.

  • Bal karnawałowy klas 1-3

    W dniu 16 lutego, w naszej szkole, odbył się bal karnawałowy dla klas I - III. Przy dobrej muzyce pod okiem animatorek wszyscy świetnie się bawili. Były tańce w parach, zabawy i pląsy w kole, konkursy muzyczne. Nauczyciele, podobnie jak uczniowie, wystąpili w pięknych przebraniach, niektórych trudno było rozpoznać. Szkoda, że czas karnawału już się zakończył.

  • 8 turniej VI edycji Międzyszkolnej Ligi Szachowej 2022/2023.

    W dniu 18.02.2023 r w naszej szkole odbył się 8 – my turniej VI edycji Międzyszkolnej Ligi Szachowej 2022/2023. Gościliśmy 137 – u szachistów wraz z Rodzicami z całego regionu. Naszą Szkołę reprezentowaął 12 – osobowa ekipa . Na wstępie powitali nas nasi szanowni goście: Poseł na Sejm Pani Ewa Kozanecka, Prezes Międzyszkolnej Ligi Szachowej Pan Arkadiusz Matczyński, Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska Pan Radosłąw Ciechacki, Kierownik CUW Pani Małgorzata Sadurska. Swoją obecnością zaszczyciła nas też Wicekurator Oświaty Pani Maria Mazurkiewicz. Wielu członków naszej szkolnej społeczności włączyło się do organizacji tego ogromnego przedsięwzięcia. Rodzice naszych uczniów przygotowali przepyszne ciasta i gofry, które umiliły nam nasze zmagania, ale nade wszystko godnie pozwoliły nam przyjąć naszych Gości, Uczniów i Rodziców z całego województwa. Dziękujemy Rodzicom naszych szachistów za nieocenioną pomoc organizacyjną: Państwu Wiśniewskim, Państwu Rzemek, Państwu Jarkowskim, Państwu Gierlickim. Panu Dyrektorowi Tomaszowi Minorczykowi za organizacyjną koordynację, Panu Wójtowi Radosławowi Ciechackiemu, Wicedyrektorom: Pani Danucie Zielińskiej i Pani Żanecie Ziembie za obecność i ogromne wsparcie, które odczuwaliśmy przy każdej rozpoczynającej się partii. Pani Kamili Smyk za przepiękną dekorację i zaproszenia, a Panu Michałowi Pokorze i Sławomirowi Rzemkowi za figurki szachowe dla uczestników, które stały się swoistą "maskotką" naszej imprezy. Paniom z obsługi szkoły dziękujemy za przepyszny obiad i dbałość o nasze bezpieczeństwo. Panu konserwatorowi za obsługę techniczną. Dziękujemy naszym koleżankom: Wiktorii Kurdzielewicz, Nadii Dybowskiej z kl. VIII a oraz Mai Tomczak i Natalii Makuszewskiej z VII a za wsparcie i pomoc organizacyjną. Paniom z Gminnego Ośrodka Kultury dziękujemy za organizację kącika zabaw. Nikt się tu nie nudził – szachiści grali, maluchy bawiły się, rodzice kibicowali. Panom sędziom wyrazy uznania za sprawiedliwe werdykty.

    A rezultaty? Nasi doświadczeni turniejowi szachiści zebrali kolejne cenne punkty do ligi szachowej. Nasi wszyscy debiutanci ligowi, których było aż siedmiu otrzymali pierwsze punkty do ogólnej klasyfikacji. Doświadczeni gracze mówią, że najlepiej pamiętają swoje pierwsze zdobyte punkty. Cieszymy się, że nasi dąbrowscy debiutanci zdobyli te punkty tu w naszej szkole w Dąbrowie Chełmińskiej. Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy za rok i do zobaczenia na kolejnych fascynujących turniejach.

    Drużyna szachistów

    z Dąbrowy Chełmińskiej

    z Opiekunem

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej
    Dąbrowa Chełmińska, ul. Sportowa 1, 86-070
  • tel : (052) 3816 060

Mapa