Menu

  • Smakowita nagroda konkursowa dla klas I-III

    Uczniowie klas I-III długo czekali na ten dzień. Z powodu nauczania zdalnego, dopiero dzisiaj wszystkie klasy zrealizowały wygrane bony na pizzę. Przypomnijmy - w marcu odbył się szkolny konkurs na największą i najładniejszą kartkę wielkanocną. W związku z tym, że każda klasa stanęła na wysokości zadania, wykonując przepiękne prace, trudno było wyłonić zwycięzcę. Nagrodzone zostały wszystkie klasy, które podjęły wyzwanie. Gratulujemy raz jeszcze i zachęcamy do udziału w konkursach!

  • Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Chełmińskiej zaprasza do udziału w konkursie

    Jeśli Biblioteka Cię urzeka, spróbuj swoich sił w konkursie literackim. Napisz wiersz i zgłoś go do konkursu organizowanego przez GBP w Dąbrowie Chełmińskiej. Szczegóły w regulaminie:

    Regulamin_konkursu_Tydzien_bibliotek_2021-05.pdf

  • Tydzień Życzliwości

    W dniach 26-30.04.2021r. klasy 1 - 3 obchodziły Tydzień Życzliwości. Celem akcji było wyprzedzenie trudności, które mogłyby się pojawić po długiej nieobecności dzieci w szkole.

    Akcja promowała postawę przyjaźni, wiary w drugiego człowieka oraz pozytywne myślenie. W tym czasie dzieci szczególnie zwracały uwagę na komplementowanie siebie nawzajem, używanie  życzliwych i miłych słów wobec swoich rówieśników. Miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia z przyjacielem w specjalnie przygotowanych ramkach. Klasy przygotowały plakaty promujące życzliwe i miłe słowa, wręczyły kolegom/koleżankom samodzielnie przygotowane laurki. Na holu pojawiło się również Drzewko Życzliwości, na którym dzieci zawiesiły życzenia oraz pozytywne przesłania dla siebie nawzajem. Tam również było specjalnie przygotowane miejsce, w którym można było porozmawiać z kolegą /koleżanką lub wyjaśnić drobne nieporozumienia.

  • Wyniki konkursu "Warto oszczędzać z SKO"

    Konkurs "Warto oszczędzać" został rozstrzygnięty. Wpłynęło na niego wiele ciekawych prac zachęcających do oszczędzania. Wszystkie prace były znakomite i starannie wykonane. Gratulujemy kreatywności i talentu plastycznego. Jury nagrodziło najlepsze prace:

    1 miejsce - Aleksandra Bernaś

    2 miejsce- Sara Kisielewska, Agata Kierzkowska i Lidia Nowakowska

    3 miejsce - Lidia Wiśniewska.

    Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!

  • Weekend wyjazdowych spotkań LKS-u

    Za zawodnikami wszystkich drużyn LKS Dąbrowa Chełmińska pracowity weekend. Zapraszamy do oglądania relacji zdjęciowych i video na Fanpage'u naszej drużyny! Dodatkowo gratulujemy Mikołajowi Zawadzkiemu i Antkowi Kociniewskiemu, którzy dostali powołanie do kadry województwa na mecz mistrzowski rocznika 2007. Jest moc!

  • Rycerze Świętego Floriana z wizytą w naszej szkole

    4 maja, w imieniny św. Floriana, przypada Dzień Strażaka. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Chełmińskiej. Uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej złożyli życzenia, zaśpiewali Sto lat, jednak najbardziej zafascynowani byli samochodem i sprzętem strażackim oraz ciekawymi opowieściami strażaków o akcjach i udzielanej pomocy.

    Dzieci z zaciekawieniem słuchały, zadawały pytania. Odpowiedzi strażaków wielu, zarówno chłopców jak i dziewczynki, utwierdziły w przekonaniu, że w przyszłości chcą zostać strażakami.

    Bardzo dziękujemy za ciekawą prezentację!

  • Poświadczenie udziału naszego Zespołu Szkół w Światowym Dniu Wody z PAH

  • 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    Szanowni Państwo,

    Przed nami święta majowe. Przypominamy, że placówki oświatowe - w tym i nasze przedszkole oraz szkoła, otwarte zostaną ponownie we wtorek 4 maja. Nie zapomnijmy jednak podczas weekendu o historii tych dni, którą w szkolnym konkursie historycznym wyrazili również nasi uczniowie. 

    Pamiętając o przeszłości możemy śmielej patrzeć w przyszłość!

  • Szanowni Państwo

    Od najbliższego wtorku tj. 4 maja 2021r. wszyscy uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w szkole.

    W związku z powyższym, publikujemy obowiązujący od 4 maja rozkład jazdy autobusu szkolnego:

  • Piłka wraca do gry!

    Po kolejnej przerwie związanej z obostrzeniami, zespoły naszego LKS Dąbrowa Chełmińska wracają na boiska. Zarówno trampkarze, orlicy, jak i żacy mają już za sobą pierwsze mecze, a teraz przed nimi weekend pełen piłkarskich emocji. 

    O wciąż rosnącym poziomie naszych drużyn świadczy również powołanie Mikołaja Zawadzkiego na ostatnią konsultację kadry wojewódzkiej rocznika 2007 przed meczem ligowym kadry K-PZPN.

    Mamy nadzieję, że wiosna będzie czasem samych sukcesów naszych piłkarzy!

  • Świetlica zaprasza uczniów na Tydzień Życzliwości!

  • Medialna kariera sójek ;)

    O Vanessie i Edisonku, czyli parze sójek, która uwiła sobie gniazdo pod dachem Pani Kamili Jendrzejewskiej - Bonek i jest systematycznie obserwowana przez uczniów klasy 2b naszej szkoły, znów zrobiło się głośno, a to za sprawą nagrania TVP, wyemitowanego 24 kwietnia w programie Teleexpress EXTRA, a później w poszerzonej wersji także w programie Zbliżenia. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia programu (od minuty 21:45) i zapoznania się z ideą tych obserwacji, objaśnioną przez samą Panią Kamilę.

    Nauczanie zdalne może być ciekawe i fajne! Gratulujemy Pani Kamili pomysłu i inicjatywy!

    Link do programu Teleexpress EXTRA: http://(https://www.tvp.info/53131687/24042021-1715)

    ZACHĘCAMY DO OGLĄDANIA!

  • UWAGA! Nowy rozkład jazdy autobusu szkolnego [od 26.04.2021r.]

  • Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

    W piątek 23 kwietnia 2021r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
    Dzień Książki został ustanowiony przez UNESCO w 1995 roku w celu promocji czytelnictwa, a od 2007 roku obchodzimy go w Polsce.

    We współpracy z Panią Agnieszką Maciorowską i Panią Nataliyą Reshetar Pani Joanna Rutkowska przeprowadziła zajęcia biblioteczne online, przypominając istotę tego święta. Wspólnie wysłuchano Światowego Hymnu Książki i cennych słów autorstwa Tadeusza Różewicza:

    „Jeśli się zerwie włosek ten
    to nasza nudna kula
    upadnie w ciemność”

    Uczniowie po interpretacji hymnu dzielili się swoimi pasjami czytelniczymi, zgodnie twierdząc, że gdy minie pandemia postaramy się wspólnie odśpiewać „Hymn Książki”.

    Uczniowie klasy Va wiedząc, że książki są skarbnicą wiedzy i można w nich znaleźć wiele ciekawostek,  na godzinie wychowawczej wzięli dodatkowo udział w ankiecie i oto jej wyniki:

    • większość uczniów lubi czytać książki i nie ma dla nich znaczenia, których autorów: polskich czy zagranicznych. Wsród książek preferowanych są przyrodnicze, historyczne oraz science fiction, fantasy, kryminał.
    • dzieci uważają, że lektury są potrzebne w szkole,
    • uczniowie są bardzo zadowoleni, iż mamy książkę w zasięgu ręki - w naszej szkolnej bibliotece,
    • 87% ankietowanych z klasy Va stwierdza, że czytanie książek w dobie Internetu jest przydatne, a 49% woli tradycyjną książkę od e-booka czy audiobooka. 62 % sięga po książki dla przyjemności, 25% z obowiązku i 13 % w celach edukacyjnych,
    • gdyby dzieci mogły się spotkać z bohaterem ulubionej książki, to byłyby to: Chuuya Nakahara, Alan Grant, Helena Dahlgren, Nemeczek, Mały Książę...
  • 22 kwietnia 2021 - Światowy Dzień Ziemi pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”.

    Dzień Ziemi to największe na świecie święto ekologiczne, obchodzone w Polsce od 1990 roku.

    Jak obchodzić Dzień Ziemi?

    Obejrzyjcie galerię. Zainspirujcie się pomysłami naszych Uczennic i Uczniów oraz Przedszkolaków, którzy już od kilku dni aktywnie włączyli się do tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Uporządkowali ogrody, posadzili nowe rośliny, pozbierali śmieci w pobliskim lesie. Uchwycili piękno przyrody na zdjęciach, wykonali prace plastyczne, plakaty. Również na lekcjach języka angielskiego online uczniowie śpiewali piosenki, rozwiązywali quizy, segregowali śmieci, prowadzili dyskusję na temat „Happy and Sad Earth” ;-)

    Serdecznie dziękujemy wszystkim - całej społeczności szkolnej i przedszkolnej za zaangażowanie i nadesłane prace! Widać, że tkwi w nas zielona moc! ;-)

  • Nie tylko w Dniu Ziemi z przyrodą jesteśmy na Ty!

    Dzień Ziemi jest okazją do uświadomienia sobie, jak piękny jest świat wokół nas. Dlatego dzieci z klasy 2b prowadzą obserwację przyrodniczą sójek, które zagnieździły się u wychowawczyni pod dachem domu:). Dzięki zamontowanej kamerce, co tydzień oglądamy relacje prosto z gniazda ptaków, Byliśmy świadkami budowania gniazda, składania jajeczek oraz ich wysiadywania. Obserwowaliśmy, jak "Pan sójka" przynosi wybrance jedzenie, nadaliśmy też imiona ptakom: Vanessa oraz Edisonek. Teraz czekamy aż z jajeczek wyklują się pisklęta.

    Świat wokół nas jest naprawdę piękny, wystarczy rozejrzeć się dookoła. Chcemy, aby taki pozostał, więc dbajmy o nasz dom: o planetę, na której żyjemy.

  • Szanowni Rodzice!

    Informujemy, iż decyzją Rządu od poniedziałku 26 kwietnia obowiązuje w klasach I-III nauczanie hybrydowe, co oznacza, że nie wszystkie klasy I-III będą każdego dnia realizowały naukę stacjonarną w szkole. Poniżej przedstawiamy plan poszczególnych klas.

    Z poważaniem

    Dyrekcja

  • Zwycięstwo na skalę kraju

    Jest nam przeogromnie miło poinformować wszystkich, iż w Ogólnopolskim Konkursie dla nauczycieli pt. Zabawa Sztuką zwyciężyła pani Monika Beker z Naszego Przedszkola. Praca, którą stworzyła pani Monika nosi tytuł "Podróże Calineczki". W stworzonym na cele konkursu scenariuszu i w oparciu o wybrane obrazy z cyklu Nenufary Claude'a Moneta, na zajęciach dla dzieci zostały zaprezentowane bardzo ciekawe aktywności, które nawiązują do dzieł Moneta oraz baśni Andersena. Cieszymy się, że praca i wysiłek pani Moniki Beker został zauważony i doceniony w skali całego naszego kraju. Jak podpowiadają organizatorzy poziom prac był bardzo zróżnicowany. Tym bardziej, serdecznie gratulujemy tego wspaniałego wyróżnienia i życzymy pani Monice dalszych wspaniałych pomysłów i sukcesów na co najmniej taką skalę.

  • W 78.rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim...

    Uczniowie naszej szkoły na lekcjach historii uczcili 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim - przyłączając się do akcji ,,Żonkile”. 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

    Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.  Dlaczego żonkile? Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Warto pielęgnować tę pamięć o przeszłości gdyż jest ona jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość.

    Agnieszka Kempa

  • Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich z miłosnym wyznaniem

    Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych.

    Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka.

    Ralph Waldo Emerson

    Wszystkich, którzy kochają książki, czytanie i co oczywiste naszą bibliotekę, również zapraszamy do włączenia się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich - zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia i nadesłania go na adres rutkowskaj.dch@edupolis.pl

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej
    Dąbrowa Chełmińska, ul. Sportowa 1, 86-070
  • tel : (052) 3816 060

Mapa