Rok szkolny 2024/2025

Dzień Kropki

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Nasze przedszkole również obchodziło to święto.  Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia. 17 września w naszym przedszkolu królowała kropka. Dzieci brały udział w wielu kreatywnych zabawach w sali.

Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu..

Tego dnia powstały też wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

Wycieczka MOTYLI i MYSZEK do Forglamp

Dnia 16.09.2024r. grupa Motyli oraz Myszek wybrały się autokarem na wycieczkę do Forglamp w Bydgoszczy. Podczas pobytu dzieci karmiły cztery przyjazne alpaki, zwiedziły stajnię z końmi, jeździły na kucyku o imieniu Kubuś, dowiedziały się ciekawostek na temat zwierząt, były również zabawy na placu zabaw z animatorami oraz pyszne kiełbaski z ogniska. Obserwacja zwierząt wzbudziła wśród nich wiele emocji. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Pobyt w Forglamp dostarczył wiele wrażeń i radości. Dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nowe doświadczenia.

Przedszkolaki sadzą kwiatki

Wszystkie przedszkolaki podjęły się odpowiedzialnego zadania. Z pomocą swoich pań, zasadziły kwiaty wokół przedszkola. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem włączyły się w prace ogrodnicze aby teren wokół przedszkola wyglądał pięknie.

Wrzesień u MYSZEK

Wakacyjne wspomnienia, to jestem ja

Dzieci z grupy Myszki dzieliły się swoimi wrażeniami z wakacji. Budowały wypowiedzi przełamując swą nieśmiałość prezentowały swoje umiejętności i realizowały zabawy integrujące.

Poznajemy nasze zmysły i uczymy się dbać o nasze ciało.

Poprzez zabawy badawcze Myszki uczyły się jakie posiadamy zmysły oraz w czym one nam pomagają. Poprzez doświadczenia dowiedziały się jak ważne jest dbanie o nie.

Na zajęciach u PSZCZÓŁEK

W drugim tygodniu września, pszczółki słuchały wiersza "Samodzielny przedszkolak", opowiadały o sobie rozwijając mowę. Rozwijały orientację w schemacie własnego ciała oraz poznawały nazwy części ciała. Ilustrowały piosenkę ruchem "Każdy jest trochę inny" oraz porównywały wygląd swój i rówieśników wskazując części ciała.

Doświadczały świat za pomocą zmysłów.

Wykonały sensorycznego gniotka. Poznawały podstawowe emocje oraz wykonały pracę plastyczną "Kolorowe emocje".

Zostały wprowadzone w projekt edukacyjny "Zakodowana Kraina Przygód Zosi".

ZAPRASZAMY DO ALBUMU PSZCZÓŁEK!

WIEWIÓRKI w powakacyjnych nastrojach

Wakacje już się skończyły...choć pogoda nadal słoneczna i ciepła, Wiewiórki w ubiegłym tygodniu wróciły do swoich wakacyjnych wspomnień i jeszcze prze chwilę poczuły się jak na plaży.

A witając przedszkole, posadziły piękne wrzosy i kwiaty, które zdobią nasze przedszkole i przypominają o zbliżającej się najbardziej kolorowej porze roku...

ZAPRASZAMY DO ALBUMU NA STRONIE GŁÓWNEJ!

Pszczółki pracowicie rozpoczęły nowy rok szkolny!

Na pierwszych zajęciach wspominały wakacje i słuchały opowiadania "Pamiątki z wakacji". Dokonały personalizacji swoich książeczek odciskając na nich swoją dłoń. Zapoznały się z bohaterami kart pracy.

Pszczółki zapoznały się z zasadami panującymi w przedszkolu. Pociągiem ruszyły na wycieczkę po salach przypominając sobie kąciki zainteresowań.

Rozwijały umiejętności liczenia. Pilnie pracowały w książeczkach.

Przypomnieliśmy sobie również, kto pracuje w przedszkolu i czego potrzebuje do swojej pracy.

Nie zabrakło też zabaw ruchowych, które dzieci uwielbiają.

Na koniec tygodnia pszczółki wykonały pracę plastyczną "Kolorowy plac zabaw" rozwijając sprawność manualną oraz wsadziły przyniesione kwiatki, zdobiąc przedszkole.

ZAPRASZAMY DO ALBUMU PSZCZÓŁEK!

Projekt realizowany w grupie "Motylki"

Projekt realizowany w grupie "Pszczółki"

Projekt realizowany w grupie "Biedronki"

SÓWKI witają przedszkole!

Już pierwszego dnia pobytu najmłodsze przedszkolaki zaczęły swoją przygodę z edukacją poznając salę, znajdujące się w niej zabawki, zapoznając się z pozostałymi dziećmi z grupy oraz jak wyglądają ich znaczki rozpoznawcze. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych przez nauczyciela zabawach przy muzyce i zabawach integracyjnych, które zbliżyły dzieci do siebie, pozwoliły pokonać lęk i nieśmiałość.

Pierwszy dzień pobytu w przedszkolu upłynął dzieciom w radosnej i miłej atmosferze.

ZAPRASZAMY DO ALBUMU SÓWEK!

Zajęcia adaptacyjne już za nami!

W dniach 28-29 sierpnia 2024r. w przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Wspólne zabawy dzieci wraz z rodzicami miały na celu ośmielić najmłodszych i przełamać lęki przed samodzielnym przebywaniem w przedszkolu. Były wspólne zabawy przeplatane radością i wielkimi emocjami. Nie zabrakło czasu  na zabawe swobodną, zabawy przy muzyce, zabawy na świeżym powietrzu oraz zajęcia plastyczne.  Zabawy na świeżym powietrzu sprawiły dzieciom wiele radości, która była widoczna na ich słodkich buziach.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z zabaw na świeżym powietrzu:

457612776_7612560768843784_4283282163411428565_n.mp4

457514618_8182243511843554_5670491239552350483_n.mp4