KOŁA ZAINTERESOWAŃ

Innowacja Robotyka z Uczymy dzieci programować

Innowacja Robotyka z Uczymy dzieci programować wprowadza edukację w modelu STEAM (Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics). Idea STEAM to spójne połączenie wiedzy z różnych obszarów: nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki.

Dzięki innowacji pedagogicznej dzieci rozwijają umiejętność logicznego, algorytmicznego myślenia. Eksperymentują i szukają różnych rozwiązań stawianych im problemów. Uczą się jak bezpiecznie, świadomie, czynnie i twórczo korzystać z nowoczesnych technologii.
Z programem Uczymy dzieci programować nauka podstaw programowania jest dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą, a dla nauczyciela doskonałą okazją do poszerzenia swoich kompetencji w zakresie wykorzystywania narzędzi TIK w procesie dydaktycznym. Program wspiera dzieci w rozwoju umiejętności cyfrowych.

LINKI do filmu:

Nauczyciel prowadzący: