Menu

Przedszkole

Rok szkolny 2020/2021

 

Zakończenie roku przedszkolnego 2020/2021

Stało się... Nie wiemy jak, nie wiemy kiedy, ale rok przedszkolny 2020/2021 dobiegł w miniony piątek końca. Jaki był ten rok? Z pewnością pełen wyzwań, związanych z pandemią, ale również pozytywnych zmian, dzięki którym nasza placówka zmieniła się nie poznania. Nowe kolory budynku i przedszkolnych sal, naklejki na oknach, warzywa w ogrodzie. Był to rok projektów edukacyjnych i rozwoju naszych nauczycieli. Najważniejsze jednak, że był to rok pełen radości Państwa, ale przecież i NASZYCH dzieci. 

Wspólna nauka dobiegła końca. Część dzieci opuściła już nasze przedszkolne mury, część będzie nam jeszcze przez kilka tygodni towarzyszyć, a inne wrócą dopiero we wrześniu.

Wszystkim Wam jednak Kochani życzymy, byście odpoczęli i mieli sposobność spędzenia wakacji w taki sposób, jaki tylko sobie wymarzycie. Dużo radości, słońca nad głową oraz bezpiecznego, ale i beztroskiego wypoczynku życzy

Dyrekcja i Załoga Przedszkola Publicznego w Dąbrowie Chełmińskiej

 

ZAŚ NA PEŁNĄ RELACJĘ Z UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU

ZAPRASZAMY NA STRONĘ GŁÓWNĄ DO ALBUMÓW POSZCZEGÓLNYCH GRUP WIEKOWYCH.

 

Pasowanie na przedszkolaka dzieci z grupy MYSZKI

Podczas gdy nasze najstarsze grupy żegnały się z przedszkolem, maluchy z grupy MYSZEK także obchodziły swój niezwykle ważny dzień. 24 czerwca 2021r. zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka.

 

Najpierw dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, a następnie złożyły przed rodzicami, Dyrekcją oraz oczywiście swoimi paniami przysięgę, że w dalszym ciągu będą ze sobą dzielnie i pięknie współpracować - tak podczas aktywności edukacyjnych, jak i w zabawie. 

  

    

W momencie pasowania przez Pana Dyrektora wszystkim zebranym udzieliła się powaga tej chwili, ale już po niej salę wypełniła radość, zwłaszcza na widok okolicznościowych upominków, które w nagrodę za swoje całoroczne starania nasze pełnoprawne już przedszkolaki, musiały przecież otrzymać.

  

I tego właśnie Wam kochane MYSZKI życzymy, aby ta radość towarzyszyła Wam przez wszystkie kolejne lata przedszkolnej edukacji! 

Państwa zaś zapraszamy do albumu PASOWANIE MYSZEK NA PRZEDSZKOLAKA!

 

Ażeby dokądś dojść, trzeba wyruszyć w drogę...

UROCZYSTE POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA PRZEZ MRÓWKI I MOTYLKI

W życiu dzieci z grup "0" - MRÓWEK i MOTYLKÓW czwartek 24 czerwca zapisze się już na zawsze. Tego dnia nasi zerówkowicze uroczyście pożegnali się z przedszkolem. Część z nich uczęszczała do naszego przedszkola od czterech już lat. Część dołączyła później, ostatnie dzieci rok temu. Niezależnie jednak od tego, ile czasu tu spędzili, dla nich, a zarazem dla nas wszystkich był to wyjątkowy okres. Czas wspólnych spotkań, wytężonej pracy, ale i szalonej zabawy. Wspólnie dzielonych radości oraz małych smuteczków, które w otoczeniu przyjaciół rozpływały się niczym we mgle. Był to czas pierwszych sukcesów, ale i wątpliwości, jak dzieci poradzą sobie w szkole. Dziś wiemy, że poradzą sobie na pewno!

  

 

 

  

W trakcie pożegnalnej uroczystości każde z dzieci otrzymało dyplom i gratulacje - tak z rąk wychowawców, dyrekcji, jak i rodziców, którym również należą się podziękowania za trud włożony w edukację swych pociech.

Wraz z nastaniem wakacji życzymy Wam dzieci, by ta droga, którą właśnie zaczynacie podążać prowadziła Was do samych sukcesów w szkole. Jesteśmy z Was dumne!

Wasze Panie

ZAPRASZAMY NA RELACJĘ ZDJĘCIOWĄ Z UROCZYSTOŚCI

DO ALBUMÓW MOTYLKÓW I MRÓWEK

 

Aktywne lato SÓWEK

W ostatnich tygodniach Sówki wybrały się do świata pszczół. Poznaliśmy cykl rozwojowy pszczół, odwiedziliśmy pszczelą ścieżkę na terenie szkoły, gdzie dowiedzieliśmy się na czym polega praca pszczelarza oraz po co hodujemy pszczoły. Oprócz tego wykonaliśmy "pszczele sudoku"oraz karty matematyczne z pszczółkami utrwalając przeliczanie w zakresie 10.

  

W ostatnim tygodniu zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego Emocja. Każda Sówka otrzymała dyplom ukończenia każdego z V modułów.

Dużo czasu poświęciliśmy na rozmowy dotyczące bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji oraz wakacyjnych planów naszych Sówek.

  

ZAPRASZAMY DO ALBUMU SÓWEK NA STRONIE GŁÓWNEJ!

 

Przedszkolaków śniadanie na trawie

  

Na dzień 18 czerwca przypadł w tym roku szkolnym Dzień Pustej Klasy. W szkołach jest to okazja, by odejść od ławek i edukację kontynuować na świeżym powietrzu, by zachęcać dzieci do szerszego spojrzenia na nauczanie i odejść od przysłowiowego ślęczenia nad książką, a uczyć się świata poprzez jego baczną obserwację. W naszym przedszkolu tego dnia postanowiliśmy również spotkać się razem na świeżym powietrzu i wspólnie spożyć przedszkolne śniadanko.

 

 

 

Po krótkich porannych zabawach ruchowych, kanapki zjedzone na kocach rozłożonych w cieniu drzew, smakowały wprost wybornie! 

Przy okazji tego, że byliśmy wszyscy razem Pani Dyrektor Żaneta Ziemba zainicjowała pogadankę o bezpieczeństwie w trakcie zbliżających się wakacji. Utrzymujące się upały mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia, przez co przypomnieliśmy sobie jak ważna jest odpowiednia ochrona głowy i skóry oraz picie dużej ilości wody. Utrwaliliśmy zasady bezpiecznego zachowania się w czasie wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, by po wakacjach móc wrócić do przedszkola całymi i zdrowymi!

Zapraszamy do albumu PRZEDSZKOLNE ŚNIADANIE NA TRAWIE!

 

Gdy u MYSZEK lato za pasem...

 

Lato, a wraz z nim wakacje zbliżają się do nas w zastraszającym tempie. Coraz cieplejsze dni skutecznie zachęcają do korzystania z możliwości zabawy, ale i nauki na świeżym powietrzu, które to stały się udziałem również naszych maluchów z MYSZEK. W ostatnich tygodniach w grupie dominowały zabawy plastyczne, integracyjne i ruchowe. Dzieci ćwiczyły poczucie równowagi stąpając po linie z piłeczką na łyżce, zaś koordynację ruchową w trakcie zabaw bieżnych, z elementem czworakowania i czołgania oraz skocznych, do których wykorzystały m.in. worki. Zabawy było co niemiara!

  

 

 

Nie zabrakło oczywiście aktywności utrwalających dotychczas zdobyte przez MYSZKI umiejętności matematyczne, czy językowe. Dzieci wspólnie przeliczały pestki w arbuzach i truskawkach oraz gałki lodowe, by następnie ... móc wybrać się na małą przedszkolną ucztę z tymi przysmakami w roli głównej:

  

 

Nie obyło się bez zabaw na placu zabaw, puszczania baniek mydlanych, a nawet bitwy na balony wypełnione wodą. Pani Monika musiała zaciekle odpierać atak małych MYSZEK z bombami wodnymi, ale nie było łatwo.

  

  

Zajęcia uzupełniły oczywiście rozmowy o bezpieczeństwie w trakcie zabaw letnich i wszelkich wakacyjnych wyjazdów, żeby nasze kolorowe spotkania we wrześniu, mogły odbywać się w pełnym składzie.

Zapraszamy do albumu CZERWIEC w grupie MYSZEK.

 

SÓWKI w poszukiwaniu mocy...

W minionym tygodniu Sówki zrealizowały ostatni już moduł w ramach projektu edukacyjnego "Emocja- Odwaga". Rozmawialiśmy o tym co to jest odwaga, poznaliśmy superbohaterów i ich tajemne moce oraz zastanawialiśmy się nad tym jaką moc ma każdy z nas. Staraliśmy się znaleźć sposób na przezwyciężenie strachu oraz kontrolowanie emocji.

  

Oprócz tego przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętów terenowych na placu zabaw i utrwalaliśmy liczenie w zakresie 10.

Najwięcej frajdy sprawiły nam sztuczka z balonem oraz wykonanie poduszkowców ze starych płyt CD i balonów.

 

  

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE SÓWEK NA STRONIE GŁÓWNEJ!

 

Podwórkowe zabawy BIEDRONEK

W tym tygodniu Biedronki, zgodnie z tematem zajęć, spędzały aktywnie czas na przedszkolnym podwórku, na placu zabaw, w piaskownicy, a nawet puszczały samodzielnie zrobione latawce.

 

Ponadto poznaliśmy cykl rozwojowy pszczoły, rozwijaliśmy logiczne myślenie rozwiązując pszczele sudoku oraz usprawnialiśmy motorykę małą podczas "malowania" pipetami, tworząc barwy pochodne z kolorów podstawowych.

  

  

ZAPRASZAMY DO ALBUMU BIEDRONEK!

 

Kto odnalazł głoskę S?

 

Dwóch chłopców z naszego przedszkola w ubiegłym miesiącu wzięło udział w międzyprzedszkolnym konkursie logopedyczno - plastycznym pt. "Poszukiwacze głoski S", organizowanym przez Katolickie Niepubliczne Przedszkole św Jadwigi Królowej w Bydgoszczy. W kategorii 5-6 latków Stasiowi Ciesińskiemu udało się zdobyć II miejsce! Gratulujemy Stasiowi i Arturowi gorąco i zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursach!

 

Czytające przedszkolaki czyli...

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

 

W dniach od 27 maja do 2 czerwca nasze przedszkolaki uczestniczyły w jubileuszowym XX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów” w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Wspólne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima rozpoczęliśmy z Panem Andrzejem Niciejewskim – strażakiem. Gościli u nas również Pani Grażyna Walczak - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej, Pani Barbara Sadurska - leśniczy, Pani Żaneta Ziemba - Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej oraz Pani Anna Wilska- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Chełmińskiej.

   

 

Był to wspaniały czas spędzony w miłej, sympatycznej i jak nic innego oddziaływującej na wyobraźnię atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za zaangażowanie i poświęcony czas.

ZAPRASZAMY DO ALBUMU OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

NA STRONIE GŁÓWNEJ

 

Sportowe zmagania przedszkolnych Brzdąców

Myliłby się ten, kto by pomyślał, że po zakończonych biegach przedszkolaki udadzą się na zasłużony odpoczynek do swych sal. Sprint do maratonu tylko rozbudził w naszych dzieciach sportowego ducha, dlatego wszystkie grupy wzięły po nim udział w kolejnych zmaganiach na sali gimnastycznej, przygotowanych we współpracy z p. Grażyną Walczak, Tomaszem Chyłą i Dawidem Baranowskim oraz klubem UKS Dąbrowa.

 

     

Dzieci w ramach zmagań pokonać musiały prawdziwy tor przeszkód. Przejście przez skrzynię gimnastyczną, czołganie się, skoki, drabinki, utrzymanie równowagi na ławeczce i niezaplątanie się w gimnastyczną pajęczynę wymagało od przedszkolaków dobrej koncentracji i koordynacji wzrokowo - ruchowej. Czy sobie poradziły? Ależ oczywiście! I wiecie co? Chyba wciąż im mało! 

     

Ruszajmy się jak najwięcej, bo ruch to zdrowie!

Zapraszamy do albumu SPORTOWE ZMAGANIA PRZEDSZKOLAKÓW NA STRONIE GŁÓWNEJ

i DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA NASZYM NIEOCENIONYM WF-ISTOM ZA PRZYGOTOWANIE ZAJĘĆ DLA DZIECI. JESTEŚCIE WIELCY!

 

Przedszkolaki pobiegły Sprintem do maratonu

„Sprintem do maratonu” to ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu; popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym. Zachęcanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat jest inwestycją w ich zdrowie oraz rozwój nie tylko ruchowy, ale także intelektualny i emocjonalny.

Stąd też nasze przedszkole w dniu 2 czerwca po raz kolejny wzięło udział w tych ogólnopolskich biegach przedszkolaków.

  

       

Wyposażone w transparenty i dobry humor dzieci stanęły na linii startu:

 

 

 

 

skąd po krótkiej rozgrzewce:

 ruszyły przed siebie:

 

 

  

Na mecie na każdego uczestnika czekała nie tylko radość i poczucie satysfakcji, ale również zdrowie, a nieco później dyplomy, medale oraz drobne słodkości:

    

Zapraszamy gorąco na relację z biegów do albumu PRZEDSZKOLAKI BIEGNĄ SPRINTEM DO MARATONU!

 

MOTYLKOWE aktywności z przełomu maja i czerwca

Bawcie się dobrze przy deszczowych piosenkach, a jak będziecie mieć ochotę, podzielcie się z nami zdjęciami swoich kolorowych kaloszy!

Wasze nauczycielki

 

Szanowni Państwo!

W całym kraju obserwujemy rozwój sytuacji epidemicznej i dynamiczny wzrost zachorowań. Jednocześnie coraz większa liczba pracowników oraz wychowanków naszego przedszkola znajduje się na kwarantannie. Nie jest to sytuacja komfortowa dla nikogo z nas, ale pragniemy pozostać z Państwem i dziećmi w kontakcie i jak najszybciej wrócić do opieki stacjonarnej w możliwie najbardziej bezpiecznych warunkach. 

Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej fazie epidemii, na stronie przedszkola ukazywać się będą posty z propozycjami zabaw i zadań dla chętnych dzieci. Jest to propozycja spędzenia przez dzieci czasu w domu. Zachęcamy Państwa do korzystania z tej możliwości, ale nade wszystko życzymy Państwu i dzieciom zdrowia i chwili spokoju!

Wasze Panie z przedszkola

 

Dziś, w ramach obchodów Dnia Postaci z Bajek proponujemy dzieciom obejrzenie prezentacji dotyczącej tego właśnie wyjątkowego dnia:

https://view.genial.ly/5f9fca058519011e966a67e0/presentation-dzien-postaci-z-bajek

oraz zagranie w grę typu memory, czyli odnajdywanie bajkowych par:

https://wordwall.net/pl/resource/6332742/polski/bajkowe-pary-materia%c5%82-obrazkowy-bli%c5%bcej-przedszkola

Jutro zaś zapraszamy na stronę na kolejną porcję zajęć tematycznych dotyczących bloku pn. "Pada deszcz".

 

UWAGA! Ważny komunikat!

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w najbliższych dniach nasze przedszkole będzie zamknięte!

Zapraszamy wszystkich chętnych do zaglądania na naszą stronę internetową.

Pozdrawiamy i życzymy zdrowia,

Dyrekcja i pracownicy przedszkola

 

Październik miesiącem różańca

 

Miesiąc październik już za nami. Mrówki i Motylki poznawały największy nasz skarb- różaniec. Zaczęliśmy od poznania samego różańca jako przedmiotu, następnie opowiedzieliśmy sobie o życiu Jezusa i Maryi ukrytym w poszczególnych tajemnicach. Ukoronowaniem naszych zajęć był konkurs na najpiękniejszy i najciekawszy różaniec.

Dziękuję dzieciom i rodzicom za zaangażowanie, niebawem rozstrzygnięcie konkursu.

Adriana Starobrat

 

Przedszkole w pomarańczowym kolorze

We wrześniu kolorowe kredki zmalowały przedszkole na czerwono, natomiast w miniony piątek zaczarowaliśmy  wspólnie przestrzeń, by przybrała odżywczą pomarańczową barwę. W każdej grupie nie tylko dzieci i panie założyły ubrania z elementem koloru pomarańczowego, ale odbyły się także wyjątkowe pomarańczowe zajęcia:

Maluchy wykorzystały kolor pomarańczowy do zabawy w dyniowy pląs, toczenie dyni, malowanie marchewką oraz do zajęć matematycznych. Rozpoznawały kształty pomarańczowych przedmiotów, nazywały je i przyklejały na tablicy wg odpowiedniego kodu:

  

Następnie zamieniły się w małych kucharzy, by przy pomocy swych pań przygotować ciasto marchewkowe oraz odżywczy sok z pomarańczy i marchewek:

  

Dzieci ze starszych grup wykorzystały kolor pomarańczowy w zabawach tanecznych i plastycznych. Dzieci do piosenki o pomarańczowym świecie tańczyły z balonikami, bawiły się chustą animacyjną, malowały dynie, a nawet tworzyły pomarańcze z kamieni:

  

 

   

Były wierszyki, piosenki i zagadki. Dzieci dowiedziały się z jakich kolorów powstaje barwa pomarańczowa oraz delektowały się sokiem ze świeżo wyciskanych pomarańczy.

 

Tego dnia przedszkolaki z grup Biedronki i Sowy w ramach zajęć języka angielskiego zapoznały się także ze świętem Halloween jako elementem kultury i tradycji krajów anglojęzycznych:

  

Na obszerną relację z pomarańczowych zajęć zapraszamy

do albumu na stronie głównej.

Już dziś też informujemy, iż w listopadzie przedszkole będzie miało kolor fioletowy.

 

Jak "BIEDRONKI" i "SOWY" swe zmysły odkrywały

 

  

W ostatnim tygodniu, podobnie jak w innych grupach, tak i u "Biedronek" i "Sówek " realizowana była tematyka dotycząca ciała i zmysłów. Celem zajęć było utrwalenie wiedzy o częściach ciała i posiadanych zmysłach. Przedszkolaki poznały i nazywały zmysły i narządy do ich rozpoznawania; uświadomiły sobie jaką rolę pełnią zmysły w procesie poznawania świata. 

 

„Pięć zmysłów mam i wszystkie znam”, czyli „ŻABKI” poznają zmysły…

 

W minionym tygodniu dzieci z grupy „Żabek” poznały pięć zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, węch, smak. Dzieci uczyły się piosenki o zmysłach, dzięki, której dowiedziały się czym są zmysły i do czego są one nam potrzebne oraz wykonały związane z odpowiednimi zmysłami prace plastyczne.

 

Jak działają zmysły u "MRÓWEK"?

  

NASZE ZMYSŁY to blok tematyczny, który wdrażaliśmy w minionym tygodniu. Przy zabawie dydaktycznej „Czy znam swoje ciało?” dzieci rozpoznawały i nazywały części ciała. Piosenka „Emu z elementarza” wprowadziła nas w realizację celu dotyczącego zapoznania z literą „E”, natomiast „Zagadkowa piosenka” – z zapisem cyfrowym liczby 4.

 

Mrówki przy zabawach i ćwiczeniach pod hasłem „Nasze zmysły” uświadamiały sobie istnienie różnych narządów zmysłów. Rozwiązywały zagadki o częściach ciała. Podawały przykłady smaków” słodkich, słonych, kwaśnych oraz gorzkich. Wykonały pracę plastyczną „Pachnący dywanik”:

 

Naśladowały odgłosy wydawane przez różne przedmioty znajdujące się w kuchni. Tworzyły liczbę mnogą oraz zdrobnienia do podanych słów. Na podstawie opowiadania „Nie przeszkadzaj, nie hałasuj!” dzieci uświadamiały sobie negatywny wpływ hałasu na zdrowie człowieka, zaś przy pomocy lusterek i zabawy w lustro podkreślaliśmy znaczenie zmysłu wzroku. Podczas zabaw z wykorzystaniem wiersza Juliana Tuwima „Okulary” dzieci poznały różne rodzaje okularów, a przy okazji „Dnia Koloru Pomarańczowego” Mrówki zdobiły okulary pomarańczową krepą oraz plasteliną.

 

Zerówkowicze w tym dniu nie zapomnieli o akcentach pomarańczowego koloru w swoich ubraniach, a na zakończenie zaśpiewali piosenkę „…Pomarańczowy świat…” video-1604158786.mp4

ZAPRASZAMY DO PAŹDZIERNIKOWEGO ALBUMU MRÓWEK NA STRONIE GŁÓWNEJ!

 

"PSZCZÓŁKI" uczą się o zmysłach

W minionym tygodniu dzieci z grupy "Pszczółek" poznawały zmysły.

 

Wykonały pracę plastyczną, która miała za zadanie przedstawić, że za pomocą zmysłu dotyku możemy sprawdzić faktury różnych przedmiotów. 

 

Nagrody w Konkursie plastycznym rozdane!

Skoro wyniki konkursu plastycznego "Jesienne Skarby" zostały ogłoszone, to nadszedł czas na nagrody. Wszystkie dzieci (obecne w ostatnich dniach w przedszkolu), które wzięły udział w konkursie, otrzymały dyplomy i upominki za swoje arcydzieła.

 

  

 

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

 

"ŻABKI" poznają części ciała

 

 

W minionym tygodniu dzieci z grupy "Żabek" realizowały blok tematyczny pt. "O sobie samym". Poprzez zabawę i różne ćwiczenia utrwaliły poszczególne części ciała, a także nazywały części twarzy i określały kolejno kolor swoich włosów i oczu. Wykonały również pracę plastyczną pt. "Moja twarz" starając się upodobnić ją do wyglądu swojej twarzy. Na koniec wspólnie ubierały postać człowieka, którego nazwały "Pan Tosiek".

 

Czego "MRÓWKI" nauczyły się o samych sobie

Tydzień w bloku tematycznym „O samym sobie” za nami…
Dzieci przypomniały sobie podstawowe emocje tj.: radość, smutek, złość i strach. W zabawach „wyrażały sobą” i nazywały wybrane emocje. Rozmawialiśmy o dobrych uczynkach, o dobrych i złych zachowaniach. Mrówki rysowały obrazki pozytywnych i negatywnych bohaterów baśni i bajek, używając odpowiednio barw ciepłych do bohaterów pozytywnych oraz barw zimnych do bohaterów negatywnych. Do używania zwrotów grzecznościowych zachęcał nas wiersz pt. „Tajemnicze słowa”. Zaś emotki pomagały w układaniu wzorów ze słuchu.

 

Mrówki podczas zabaw i ćwiczeń poznały kolejną literę - „M” oraz zapoznały się z cechami kwadratu.

 

W czwartek obchodziliśmy „Dzień Osób Jąkających” i dzieci wysłuchały opowiadania z serii „Bajki bez barier” pt. „Kkkora – zaburzenia mowy – jąkanie”. Bajka psychoedukacyjna, gdzie głównym bohaterem jest Kuba, który się jąka - pomogła dzieciom lepiej zrozumieć rówieśników mających tego typu problemy.
Na zakończenie tygodnia rozmawialiśmy o przyjaźni. Dzieci lepiły dla swojego przyjaciela kubki z masy papierowej. Zdobić je będziemy w poniedziałek, ponieważ masa musi dobrze wyschnąć.

 

W piątek również świętowaliśmy „Światowy Dzień Origami”. Prezentacja multimedialna przybliżyła dzieciom wiedzę na temat pochodzącej z Chin, zaś rozwiniętej w Japonii sztuki składania papieru. Mrówki wykonały ciekawe prace przedstawiające m.in. muchomory, kotki, pieski, nietoperze, czapki.

 

Pełna relacja z zajęć "MRÓWEK" w galerii na stronie głównej. ZAPRASZAMY!

 

"PSZCZÓŁKI" uczą się o częściach ciała

W tym tygodniu dzieci z grupy "Pszczółek" postanowiły wspólnie ubrać "Pana Klauna" w ubrania jesienne. Przy okazji powtórzyły nazwy części ciała, które były omawiane wcześniej na zajęciach dydaktycznych. 

  

Dzieci bawiły się także w muzykowanie z wykorzystaniem bum-bum-rurek. Był głośno i wesoło.

Zapraszamy do "Pszczółkowej" galerii!

 

"BIEDRONKI" w krainie emocji

W tym tygodniu nasze "Biedronki" poznały różne emocje, które towarzyszą im w różnych codziennych sytuacjach (strach, radość, smutek, złość, zdziwienie). Przedszkolaki określały nastrój i wyrażały go w postaci kukiełek.

  

Ponadto dzieci bawiły się w rozkodowywanie emocji na obrazkach, poznały kolejną figurę geometryczną - kwadrat oraz zaznajomiły się ze sztuką origami.

  

Zapraszamy serdecznie do albumu BIEDRONEK!

 

IV Edycja akcji Onko-Mikołaje

ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W AKCJI!

Szanowni Państwo!

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jak każdy wie, to magiczny czas, który powinniśmy spędzić z najbliższymi... w domu, przy wigilijnym stole, śmiejąc się, otwierając prezenty… po prostu być razem!

Nie wszyscy będą mogli je tak spędzić... Onkologia to bardzo smutne miejsce, pełne łez, cierpienia, niepewności, strachu…

Na szczęście są na świecie ANIOŁY, które sprawiają, że na malutkich, zmęczonych i osłabionych buźkach pojawia się UŚMIECH.

Rusza 4 edycja ONKO - MIKOŁAJE, do której Was bardzo zachęcamy.
Możecie w tym roku zostać Świętym Mikołajem i zakupić prezenty dla „onko-dzieciaczków”.

Wraz ze Stowarzyszeniem Uśmiech Nadziei Dzieciom i p. Moniką Rymer organizujemy onko-zbiórkę dla hospitowanych dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy.

Oprócz nowych zabawek dla dzieci, potrzebne są inne artykuły rzeczowe. Szczegóły na plakatach.

W związku z tym zwracamy się z prośbą o dostarczenie zakupionych rzeczy do Przedszkola Publicznego w Dąbrowie Chełmińskiej, oraz do Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej. Przekazać je można wychowawcom, lub zostawiając w sekretariacie szkoły.

Zbiórka potrwa do 27.11.2020r.

Następnie zebrane rzeczy zostaną dostarczone przez p. Monikę Galant - p. Monice Rymer, która przekaże je do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy, aby 06.12.2020r. mogły trafić do rąk małych pacjentów i ich rodziców.

Mały gest ma wielkie znaczenie!

Pomóżmy razem, choć na chwilę zapomnieć dzieciom o chorobie

 

"ŻABKI" poznają warzywa

W minionym tygodniu dzieci z grupy "Żabek" poznały wybrane warzywa i dowiedziały się gdzie one rosną. Poznały ich nazwy, właściwości, wygląd, kolor, zapach, a także smak. Tworzyły piękne warzywne stworki, które później z apetytem konsumowały.

 

Dzieci opowiadały o swoich ulubionych warzywach, kolorowały je, malowały na cukrze czerwone pomidorki oraz lepiły z masy solnej kalafiorki.

 

 

"Żabki" poznawały warzywa również podczas zabaw interaktywnych z tablicą multimedialną oraz na zajęciach z j. angielskiego i rytmice. Podsumowaniem minionego warzywnego tygodnia była inscenizacja wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie" zaprezentowana przez Panią Sylwię Zuterek.

Zapraszamy do albumu "Październik w grupie ŻABEK"

 

Owocna nauka "MRÓWEK" o warzywach

Kolejny pracowity tydzień za nami. Codzienne zajęcia opierały się o tematykę bloku „Jesień na działce”. Głównym atrybutem wykorzystywanym podczas zajęć i zabaw dydaktycznych były warzywa. Poznawaliśmy je wielozmysłowo, przeliczaliśmy, opowiadaliśmy o nich. Podczas zabaw i ćwiczeń z literą „a” dzieci zapoznały się ze specyfiką zawodu fotografa, oraz wykonały pracę plastyczną „Pożeracz liter a-aligator”.

 

Na przykładzie ziemniaka "Mrówki' zaznajomiły się ze sposobem wykonania stempli z warzyw, oraz odbitek z ich wykorzystaniem. Poznały zapis cyfrowy liczby 3. Na zakończenie tygodnia dzieci lepiły z masy solnej warzywa, oraz wzięły udział w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. A jako że inscenizacja bardzo się spodobała, odbyła się w każdej grupie przedszkolnej.

  

Dodatkowo w środę 14 października w Dniu Edukacji Narodowej złożyliśmy życzenia wszystkim pracownikom przedszkola z okazji ich święta, oraz dzięki uprzejmości Rodziców dzieci z grupy, częstowaliśmy pyszną kawką i słodkim cukierasem. Podziękowania należą się także paniom Sarze i Sylwii oraz Dzieciom, którzy „w tajemnicy” przygotowali niespodziankę w postaci przepięknie wykonanej piosenki „Nasza Pani”!

 

Natomiast w czwartek 15.10. obchodziliśmy ważny obecnie „Światowy Dzień Mycia Rąk”. Potraktowaliśmy go jako akcję edukacyjną, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Przypomnieliśmy sobie schemat prawidłowego mycia rąk, bawiliśmy się przy piosence „Umyć ręce”, oraz stworzyliśmy grupowy zbiór odbitek naszych dłoni, jako podpis pod zrealizowaną akcją.

Na pełną relację z zajęć zapraszamy jak zwykle do albumu "MRÓWEK"!

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Jesienne Skarby"

Szanowni Państwo!

Dziękujemy za wszystkie prace, zgłoszone do konkursu pt. "Jesienne Skarby". Każda praca była niepowtarzalna, wyjątkowa i prawdziwie jesienna, przez co komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, by wybrać zwycięzców. Poniżej prezentujemy Państwu arcydzieła naszych dzieci i wyniki konkursu: 

  

Miejsce I  -   Maria Górska

Miejsce II -  Artur Schmidt - Kozłowski

Miejsce III -  Oliwia Chmielewska

Wyróżnienie - grupa 3-latki: Marcel Olszewski

Wyróżnienie - grupa 4-latki "Żabki": Filip Smarz

Wyróżnienie - grupa 4-latki "Pszczółki": Antonina Baryłka

Wyróżnienie - grupa 5-latki "Sowy": Kornelia Fryczyńska

Wyróżnienie - grupa 5-latki "Biedronki": Hanna Sułek

Wyróżnienie - grupa 6-latki "Motylki": Łucja Finc

Wyróżnienie - grupa 6-latki "Mrówki": Kinga Wąchała, Dominik Berendt

Gratulujemy kreatywności wszystkim przedszkolakom.

Dyplomy i drobne upominki czekają na Was wszystkich!

 

Warzywny tydzień u "BIEDRONEK"

W czasie tego tygodnia 5-latki z grupy Biedronki poznały wybrane warzywa oraz ich właściwości zdrowotne. Przedszkolaki poznały wygląd warzyw, ich kształt, zapach, a także smak, przygotowując z przyniesionych warzyw sałatkę.

 

  

Przy okazji degustacji uczyły się zasad savoir vivre dotyczących zachowania się przy stole. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo i estetycznie nakryć do stołu. Tydzień warzywny Biedronki zakończyły lepiąc z masy solnej kalafiorki oraz malując na cukrze buraczka.

 

"MYSZKI" z jarzynami

Październik w grupie "MYSZEK" jest bardzo pracowity. Najpierw dzieci poznawały owoce, a w ubiegłym tygodniu warzywa. Podobnie jak tydzień wcześniej, dzieci najpierw oglądały przyniesione przez siebie okazy. Wskazywały, które warzywa są okrągłe, a które podłużne, które rosną pod ziemią, a które powyżej jej powierzchni.

 

W trakcie zajęć dzieci rozwijały motorykę, samodzielnie malując grządki i wizerunki warzyw, które następnie na owych grządkach wyrosły, a także próbując odwzorować kształty warzyw na kaszy i innym materiale sypkim. 

  

Dzieci poznały przeznaczenie warzyw. Wiedzą już, że można z nich wykonać różne soki, przetwory i zupy, ale także zastosować je jako element wizji artystycznej. W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Zabawa Sztuką" przedszkolaki zainspirowane twórczością Giuseppe Arcimboldo, tworzyły swoje własne warzywne postacie.

 

 

Zwieńczeniem tygodnia była zabawa w stragan warzywno - owocowy. Dzieci chętnie wcielały się w role ekspedientów i klientów, utrwalając nie tylko nazwy warzyw i owoców, ale co szczególnie istotne: ćwicząc posługiwanie się zwrotami grzecznościowymi: dzień dobry, poproszę, dziękuję:

 

 

W trakcie zajęć obejrzały również inscenizację wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy, przygotowaną przez p. Sylwię Zuterek, za co serdecznie dziękujemy.

Na obszerną relację z zajęć zapraszamy do albumu "Październik u MYSZEK"

 

"MOTYLKI" w kulinarnym wydaniu

 

Po nauce o owocach nasi starszacy z grupy "MOTYLKI" utrwalali swoje wiadomości o warzywach: ich wyglądzie, pochodzeniu i zastosowaniu. Jako podsumowanie bloku tematycznego grupa postanowiła wykonać sałatkę warzywną. Wszystkie dzieci z wielkim zapałem kroiły i siekały przyniesione przez siebie warzywa i jajka, by po doprawieniu sałatki, móc przeprowadzić jej degustację.

   

  

 

Dodatkiem do sałatki stał się chlebek, przygotowany przez dzieci w ramach obchodów Dnia Chleba. Upieczony na bazie drożdży chleb, zawierał w sobie otręby, ziarna, suszone śliwki oraz to, co najważniejsze: dużą porcję serca, dlatego też trzy bochenki wyrosły w okamgnieniu, a po przedszkolu rozniósł się smakowity zapach Motylkowych pyszności.

Nauka w tak pysznej wersji, odpowiada chyba każdemu ;)

Zapraszamy do albumu "MOTYLKI w wersji kulinarnej" na stronie głównej!

 

"PSZCZÓŁKI" poznają warzywa

W ostatnich dniach dzieci z grupy "Pszczółek" poznawały warzywa. Uczyły się o nich na zajęciach dydaktycznych, jak również na zajęciach dodatkowych: rytmice i języku angielskim.

 

 

Dzieci liczyły warzywa, wylepiały je z plasteliny, poznawały je podczas zabaw interaktywnych z tablicą multimedialną. Z uwagą obejrzały także teatrzyk zaprezentowany przez panią Sylwię Zuterek. Wiedzą już, że warzywa to zdrowie.

 

Pasowanie na przedszkolaka w grupie "ŻABKI" (09.10.2020r.)

"My jesteśmy Przedszkolacy,
wszyscy mili, ładni tacy.
Chcemy pięknie Was przywitać,
opowiedzieć, co tu słychać..."


Tymi słowami w piątek 9 Października dzieci z grupy Żabek przywitały Rodziców w bardzo ważnym i długo wyczekiwanym dniu, jakim było Pasowanie na Przedszkolaka. Żabki z niecierpliwością oczekiwały i przygotowywały się na to wydarzenie. Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na prawdziwego przedszkolaka. Na pamiątkę Żabki otrzymały dyplom i drobny upominek przygotowany przez Rodziców.

  

 

SZANOWNI PAŃSTWO!

Informujemy, że dnia 14 października 2020r. tj. w najbliższą środę nasze przedszkole działa normalnie, w swych standardowych godzinach pracy. Zapraszamy dzieci serdecznie!

 

Dzień Drzewa w grupie MOTYLKÓW

W piątek, 9 października dzieci z grupy "Motylki" obchodziły Dzień Drzewa. Z tej okazji w sali pojawił się specjalny gość - mała sadzonka świerku, którą dzieci okrzyknęły swoim przyjacielem. Towarzyszyła im ona na zajęciach, podczas których dzieci rozpoznawały za pomocą zmysłu dotyku skarby pochodzące z drzew (między innymi szyszki, gałązki iglaste, owoce, nasiona, liście czy korę). Następnie wszystkie te skarby oglądały pod lupą - szczególne zainteresowanie wzbudził malutki mieszkaniec kory.

  

Motylki wykonały także pracę plastyczną pod tytułem "Moje drzewo" - malowały drzewa, które chciałyby, aby istniały. Wykazały się bardzo dużą kreatywnością - powstały drzewa pączkowe, cukierkowe, a nawet lodowe:

  

Na koniec poszliśmy zasadzić nowego przyjaciela - świerk w pobliskim parku w okolicach przedszkola.

  

Dzieci z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowywały miejsce pod sadzonkę i wymyśliły nawet nazwę swojego drzewka - "Motylek".

Na pełną relację z tego ciekawego dnia zapraszamy do galerii na stronie głównej!

 

UWAGA! KONKURS DLA DZIECI Z ZERÓWEK

"Różaniec - nasz skarb"

Nasza Katechetka - Adriana Starobrat oraz Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Boluminku zapraszają dzieci z oddziałów "0" do udziału w konkursie na najciekawszy różaniec.

Celem konkursu jest:

  • zainteresowanie dzieci i rodziców modlitwą różańcową,
  • zachęcanie do częstego i wspólnego odmawiania różańca,
  • kształtowanie wrażliwości i szacunku do przedmiotów religijnych,
  • budzenie prawdziwej pobożności maryjnej, która prowadzi do Chrystusa,
  • rozwijanie aktywności twórczej dzieci i ich rodziców, pobudzanie wyobraźni oraz pomysłowości.

 

  1. Na konkurs należy zgłosić własnoręcznie wykonany różaniec, będący efektem współpracy dziecka i osoby dorosłej - rodzica, babci, dziadka...
  2. Materiały do wykorzystania: dowolne, np. trwałe dary natury (kasztany, żołędzie, orzechy itp.), artykuły spożywcze (makaron, fasola, groch itp.), surowce wtórne (nakrętki, koraliki i inne).
  3. Termin składania prac: do 23 października 2020r.
  4. Rozstrzygnięcie konkursu: 30 października 2020r.
  5. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka zgody na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku uczestników konkursu na potrzeby Organizatora (np. publikacja w Tygodniku Katolickim Niedziela, stronach internetowych szkoły i parafii Boluminek).
  6. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka zgody na gromadzenie i przetwarzanie przez Organizatora na potrzeby konkursu danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.
  7. Biorąc udział w konkursie rodzic/opiekun prawny uczestnika potwierdza, że wyraża zgodę na wszystkie zasady zawarte w powyższym Regulaminie.

 

Serdecznie zapraszam,

Adriana Starobrat

 

Owocowy tydzień u "SÓWEK"

Miniony tydzień zaczął się bardzo kolorowo, bowiem dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione owoce. "Sówki" wiedzą już, które owoce pochodzą z polskich sadów, a które z południa czyli ciepłych krajów. Znają nazwy drzew, na których rosną owoce krajowe; wiedzą również jak możemy przechowywać owoce, aby móc je jeść przez cały rok:

  

Przy okazji zabaw z owocami poznaliśmy literkę „O”, wykonaliśmy pracę plastyczną „Jabłuszko i gruszka”, a zwieńczeniem naszej tygodniowej zabawy z owocami było wykonanie przez dzieci sałatki owocowej, którą zjedliśmy z wielkim apetytem.

 

 

Zapraszamy do albumu "Październik w grupie SÓWEK"

 

Migawki z zajęć logopedycznych

 

  

W piątek zakończył się pierwszy, przygotowawczy etap terapii - ćwiczenia oddechowe. Podczas zajęć dzieci świetnie się bawiły wykorzystując bańki mydlane, piórka, kolorowe pomponiki, słomki, piłeczki czy farby. Jednak najwięcej frajdy sprawiało dzieciom samodzielne przygotowywanie zabawek do ćwiczeń oddechowych - dmuchajek logopedycznych czy kolorowych smoków. Przy okazji ćwiczona była motoryka mała, która ma istotny wpływ na rozwój mowy dziecka. A przed nami drugi etap terapii logopedycznej... usprawnianie narządów mowy.

 

"MRÓWKI" z wizytą w sadzie

W minionym tygodniu (05-09.10.2020) zajmowaliśmy się realizacją bloku tematycznego „Jesień w sadzie”. Już w pierwszym dniu, przy okazji zapoznania z wyglądem sklepu i pracy ekspedientki, „Mrówki” poznały pierwszą literę – małą i wielką, drukowaną i pisaną - „O”.

 

W kolejnych dniach dzieci wielozmysłowo poznawały owoce, finalnie wykonały sałatkę owocową. Zanim jednak dzieci z apetytem zjadły kolorowy i zdrowy posiłek, zapoznały się z zasadami savoir-vivre’u – i same nakryły do stołów.

   

Zerówkowicze zmierzyli się z również z zapisem cyfrowym liczb „1” i „2”, rozwijali umiejętności liczenia w zakresie sześciu, oraz przy segregowaniu owoców ze względu na ich pochodzenie ustalali równoliczność zbiorów.

W ostatnim dniu celebrowaliśmy Dzień Drzewa oraz Dzień Gier Planszowych. Powstały piękne kolorowe jesienne prace plastyczne.

 

Dzieci przyniosły swoje ulubione gry planszowe i rodzinne – prezentowały je i opowiadały o nich. Zachęcając do spędzania czasu na wspólnych grach i zabawach przytoczę słowa jednego z chłopców: „Nie chodzi o to kto wygra, albo kto przegra, tylko o wspólną zabawę i bycie razem”.

  

Zapraszamy na relację zdjęciową do albumu "Październik u MRÓWEK"!

 

"MYSZKI" w owocowej krainie

Nasze trzylatki, podobnie jak ich nieco starsi koledzy z grupy Pszczółek, w ubiegłym tygodniu poznawały owoce. Najpierw dzieci kategoryzowały owoce, które dzięki uprzejmości Rodziców trafiły do naszej sali, a później klasyfikowały je według rodzaju i koloru. Na przykładzie jabłka i gruszki utrwalały znajomość koloru czerwonego i żółtego, a podczas zabaw ruchowych zbierały owoce w sadzie i niczym gąsienice podawały je sobie z rąk do rąk, ćwicząc nie tylko koordynację wzrokowo - ruchową, ale i umiejętność współpracy:

  

 

  

Przyniesione owoce zostały zjedzone w formie owocowych szaszłyków:

  

A pamiątką po owocowym tygodniu stały się gliniane jabłuszka, owocowe układanki oraz wizerunki jabłek i gruszek wykonanych podczas zabaw plastycznych, w których ćwiczyliśmy chwyt pęsetowy:

  

  

To był kolejny tydzień wspaniałej zabawy, a już w przyszłym powitają nas warzywa.

Zapraszamy na relację do albumu "Październik u MYSZEK".

 

Owocowe zapoznanie "BIEDRONEK" z alfabetem

W tym tygodniu zaczęła się przygoda "Biedronek" z alfabetem. Dzieci zapoznały się z małą i wielką literą o.

 

Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, dzieliły wyrazy na sylaby oraz głoski. Obserwowały jak wygląda litera, którą właśnie poznaliśmy i w jaki sposób należy ją pisać. Odtwarzaliśmy literkę kreśląc ją w powietrzu, wodząc palcem po kaszy, a także układaliśmy ją z drucików kreatywnych.

  

Zdjęcia oczywiście w albumie "Październik u BIEDRONEK". ZAPRASZAMY!

 

"PSZCZÓŁKI" znają się na owocach

Prawdziwe pszczoły, jak każdy dobrze wie, bardzo lubią słodycz owoców. Nie inaczej jest z naszymi 4-latkami z grupy "PSZCZÓŁKI". W ostatnich dniach dzieci utrwalały swoją znajomość różnych owoców i... teraz już dobrze wiedzą jakie owoce rosną w sadzie, potrafią je policzyć, a także zrobić pyszne szaszłyki owocowe. 

  

Spostrzegawczość wzrokową rozwijały podczas zabaw z tablicą interaktywną, bo przecież owoce znaleźć można również w multimediach. Wspólnie uczymy dzieci, jak korzystać z nich mądrze, by nowe technologie rozwijały, a nie szkodziły.

Relacje z kolejnych zajęć zamieszczone zostały w albumie "Październik w grupie PSZCZÓŁEK"

 

Przedszkolaki pobiegły "Sprintem do maratonu" (07.10.2020r.)

Choć wiosną zorganizowanie kolejnej edycji biegu przedszkolaków było niemożliwe, to teraz - jesienią, w pięknych promieniach słońca nasze przedszkolaki po raz kolejny pobiegły "Sprintem do maratonu". Najpierw wszystkie grupy zebrały się na bieżni, by odbyć wspólnie krótką rozgrzewkę i wysłuchać jaki jest cel biegu. Zdaniem dzieci była to oczywiście wygrana i... miały poniekąd rację, bo każdy kto podejmuje aktywność fizyczną jest wygrany: jest zdrowszy, ma lepsze samopoczucie i więcej energii. Tak samo było w naszym przypadku. Choć dystans zaproponowany przez organizatorów nie przekracza 100 metrów, to już po biegu pierwszej grupy okazało się, że dzieci chcą więcej i więcej:

 

 

 

Po ukończeniu biegu każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal i dyplom z gratulacjami:

 

 

Na linię startu wkroczyły natomiast nauczycielki, co przysporzyło dzieciom dodatkowej porcji radości. Paniom jak widać też ;)

Wspólnymi siłami udało nam się przebiec dystans ponad 11 tysięcy metrów i z całą pewnością za rok spróbujemy pobić ten wynik!

Na relację z biegu przedszkolaków

zapraszamy do albumu "Sprintem do maratonu" na stronie głównej!

https://zsdabrowach.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=622

 

Przedszkolacy i Strażacy (05.10.2020r.)

W poniedziałek 5 października, przy okazji przeprowadzania próbnego alarmu ewakuacyjnego w szkole, odwiedzili nas strażacy z OSP w Dąbrowie Chełmińskiej.

Dzieci ze wszystkich grup przedszkola miały sposobność, by nie tylko zobaczyć jak wygląda z bliska wóz strażacki i wyposażenie zespołu gaśniczego, ale również przez chwilę poczuć się jak strażak w drodze do akcji. Dzieci bardzo chętnie wsiadały do wozu i z zaciekawieniem słuchały opowieści, utrwalając sobie tym samym zasady bezpieczeństwa.

 

 

Dziękujemy ogromnie druhom i druhnie z OSP w Dąbrowie Chełmińskiej za odwiedziny, a Państwa zapraszamy do albumu na stronie głównej!

 

Przedszkolaki pobiegną "Sprintem do maratonu"!

Drodzy Rodzice,

"Sprintem do maratonu" to ogólnopolskie wydarzenie sportowe, które ma na celu zachęcanie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej. W tym roku odbędzie się ono w naszym przedszkolu w najbliższą środę w godzinach 10:00 - 12:00. Chętne dzieci pobiegną z nami na bieżni, gdzie na mecie na wszystkich czekać będzie drobna niespodzianka.

Prosimy, by wszystkie dzieci ubrane były tego dnia wygodnie, na sportowo!

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych biegi przełożone zostaną na kolejny dzień.

 

"Myszki" i inni mieszkańcy lasu

W minionym tygodniu nasze trzylatki kontynuowały na zajęciach tematykę leśną. Dowiedzieliśmy się jakie grzybki są jadalne, a które trujące i kto zasypia na zimę. Po wcześniejszym zapoznaniu się z darami jesieni, dzieci wykorzystały przyniesione wcześniej kasztany, żołędzie i orzechy do zabaw grafomotorycznych, matematycznych i oczywiście plastycznych:

  

 

Co tu dużo kryć: zabawy plastyczne to jest to, co dzieci i pani Monika lubią najbardziej ;) W taki oto sposób w sali maluszków rządzą nie tylko "Myszki", ale również wiewiórki i jeże oraz inne zwierzątka, które  podziwiają jak piękna jest ta maluszkowa jesień ;)

  

 

  

Zapraszamy do albumu "Zajęcia MYSZEK", gdzie czeka na Państwa ogromna porcja zdjęć!

 

KONKURS PLASTYCZNY TRWA!

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że trwa nasz jesienny konkurs plastyczny, którego celem jest wykonanie poświęconej jesieni oraz jej darom pracy plastycznej. Wspólne tworzenie i zabawa plastyczna rodzica z dzieckiem może być wspaniałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, zatem pędzle, kredki, ... kasztany w dłoń i do dzieła!

Na Wasze prace czekamy do końca tygodnia!

 

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Dziś, tj. 30 września swoje święto obchodzili Chłopcy:

 

We wszystkich grupach był to wyjątkowy dzień. Chłopcy otrzymali m.in."Legitymacje Super Chłopaka", krawaty, medale i dyplomy, a w każdej grupie czekał na nich dodatkowo prezent, przygotowany przez Rodziców.

Na tym jednak atrakcje się nie skończyły. Na wszystkich chłopców i dziewczynki czekał bowiem mały poczęstunek. Dzieci malowały farbami, skakały, tańczyły na gazetach oraz bawiły się nowymi zabawkami. Pszczółki upiekły gofry, a Myszki misiowe ciasteczka, podczas gdy Żabki wspólnie z Biedronkami wybrały się na spacer do lasu. To był niesamowity dzień, pełen wrażeń...

 

  

Na szczegółową relację zapraszamy Rodziców dzieci ze wszystkich grup do wspólnego albumu pn. "Dzień Chłopaka" w przedszkolu!

 

Zabawy i animacje z Grupą Teatralną MAGMOWCY (29.09.2020r.)

Nasze przedszkolaki uwielbiają dobrą zabawę, stąd też we wtorek 29 września przygotowaliśmy dla nich niespodziankę - zabawę z Grupą Teatralną MAGMOWCY. Tym razem do wspólnego tańca zaprosiła nas Marchewka i Cukieras:

  

Całe spotkanie nie tylko wpłynęło pozytywnie na integrację dzieci ze wszystkich grup przedszkola i dało dzieciom okazję do zaspokojenia swojej naturalnej potrzeby ruchu, ale co istotne - miało również walory edukacyjne. Poprzez treści ujęte m.in. w prezentowanych piosenkach dzieci dowiedziały się, że spożywanie warzyw jest o wiele bardziej zdrowe, aniżeli najlepsze nawet słodycze. 

 

A jeśli do tego wszystkiego dołączyć wspaniałą zabawę, tańce i szaleństwa przy dźwiękach muzyki to określenie "przyjemne z pożytecznym" nabiera nowego znaczenia ;)

 

 

Na pełną relację z zabawy zapraszamy do galerii!

 

Przedszkole w czerwonym kolorze (25.09.2020r.)

Z pewnością kojarzycie wszyscy Państwo piosenkę "Kolorowe kredki w pudełeczku noszę...". Nasze panie również mają takie zaczarowane kredki, które z Waszą oczywiście pomocą, są w stanie pokolorować całe przedszkole. Jako pierwszy kolor w piątek 25 września wybraliśmy czerwień i tak oto powstało przedszkole w czerwonym kolorze:

Najpierw dzieci zapoznały się w swoich salach z kolorem czerwonym. Szukały go w otoczeniu, wskazywały znane im przedmioty w kolorze czerwonym. Zaśpiewały wspólnie czerwoną piosenkę video-1601055971.mp4 i wykonały czerwone prace plastyczne:

  

 

 

 

  

Później wyszukiwaliśmy czerwonego koloru również w dalszym otoczeniu: na naszym boisku, placu zabaw, na terenie szkoły, bo maluchom udało się nawet odkryć czerwoną bieżnię:

W efekcie zaczerwieniło się u nas w każdym możliwym zakątku. Spójrzcie sami jak nam pięknie w tej czerwieni:

3-latki:

4-latki:

5-latki:

6-latki:

Na pełną relację z Czerwonego Dnia zapraszamy do albumu na stronie głównej!

Już dzisiaj zapraszamy też na DZIEŃ POMARAŃCZOWY w piątek 30 października 2020r.

 

Las lubi nas, więc na wędrówki czas

Stało się Szanowni Państwo. Nadeszła wyczekana przez nas w przedszkolu Jesień. A dlaczego wyczekana? Oczywiście dlatego, że jesień kojarzy się nam z powrotem dzieci do przedszkola, a poza tym jest to tak piękna pora roku, że w każdym kąciku przedszkola nagle robi się jeszcze bardziej kolorowo niż zwykle. W ostatnich dniach cieszyliśmy się pierwszymi dniami tej słonecznej jesieni nie gdzie indziej, tylko w lesie:

 

 

Choć liście na drzewach jeszcze w głównej mierze prezentują się w odcieniach zieleni, to oznaki jesieni można już zaobserwować gołym okiem. Takich obserwacji w pobliskim lesie podjęły się obie nasze grupy zerówkowe "Motylki" i "Mrówki" oraz maluchy z grupy "Myszki", które pomiędzy innymi zajęciami znalazły czas na wędrówkę, obserwacje przyrodnicze oraz poznawanie lasu w terenie.

Znaleźliśmy szyszki, żołędzie, jarzębinę, różne owady i ślady zwierząt oraz grzyby - te bardziej kolorowe choć trujące, jak i grzybki jadalne, które dzieci w koszyczku zaniosły do kącików przyrodniczych. Spójrzcie na nasze zbiory:

  

Jeśli chcecie zobaczyć, co jeszcze robiły zerówki i trzylatki w lesie, zapraszamy do albumu "Las lubi nas" na stronie głównej!

 

Kogo "MRÓWKI" w Myślęcinku widziały...

W czwartek 24.09.2020r. dzieci z grupy „Ob – Mrówki” uczestniczyły w pierwszej w tym roku szkolnym wycieczce wyjazdowej. Dzięki uprzejmości p.Michała Kierzkowskiego, który obdarował nas biletami wstępu do Ogrodu Zoologicznego w Bydgoszczy – dzieci fantastycznie spędziły czas na świeżym powietrzu. Pogoda nam dopisała, zwierzęta pięknie się zaprezentowały, a dzieci i Panie zachwycone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola, aby w kolejnym dniu wspominać, opowiadać i oglądać wspólnie spędzone chwile.

 

Na pełną relację z wycieczki grupy "MRÓWKI" zapraszamy do galerii!

 

Eksperymenty z Panem Bartkiem" czyli zajęcia naukowe w przedszkolu

O tym, że nauka może być przyjemna Pan Bartosz Pałucki przekonywał już naszych przedszkolaków w minionych latach szkolnych. Nie inaczej mogło być więc i teraz. W poniedziałek 21 września rozpoczęliśmy cykl zajęć naukowych pod nazwą "Eksperymenty z Panem Bartkiem" i to rozpoczęliśmy go bardzo efektownie, bo od naukowej zabawy z ciekłym azotem, czyli rozważań na temat ciepła i zimna oraz procesu zamrażania.

 

Dzieci choć początkowo nieco onieśmielone białym kitlem i białymi kłębami lejącej się po podłodze mgły, bardzo szybko zaangażowały się w zajęcia i nie tylko chętnie zgłaszały się do pomocy, ale potajemnie, za plecami Pana Bartka, same podbierały mu marchewki do szybkiego zamrożenia. 

   

Kandydatów na małych naukowców u nas naprawdę sporo ;)

  

Na pełną relację z zajęć we wszystkich grupach zapraszamy do albumu:

"Zajęcia naukowe w przedszkolu"

 

"PSZCZÓŁEK" zajęcia na świeżym powietrzu

 

 

W ostatnich dniach nasze "Pszczółki" podczas zajęć dydaktycznych postanowiły pozostawić pustą klasę, a naukę oraz zabawę kontynuuować na świeżym powietrzu. I tak oto dzieci utrwalały oznaki jesieni mogąc na nią patrzeć dookoła, a następnie bawiły się i śpiewały po angielsku przy wtórze szumu drzew i wiatru. Tak właśnie wygląda przepis na super zajęcia!

 

Dzień Przedszkolaka (21.09.2020r.)

Choć obchodzony 20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w tym roku szkolnym przypadł na niedzielę, to jego obchody po prostu musiały zostać uwzględnione w naszym przedszkolnym kalendarzu. Poniedziałek 21 września powitał więc naszych przedszkolaków mocą atrakcji:

 

Starszacy wzięli udział w zajęciach naukowych, natomiast młodsze dzieci w animacjach ze swoimi paniami. Wszystkie grupy tańczyły, bawiły się, raczyły się słodkościami i spędzały czas na pełnej radości zabawie:

  

  

 Niech ten nastrój wesołej zabawy zostanie z Wami dzieci na każdy kolejny dzień roku!

Na pełną relację zapraszamy do albumu "Dzień Przedszkolaka 2020" na stronie głównej!

 

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym!

  1. Konkurs kierowany jest do dzieci 2-6–letnich, uczęszczających do przedszkola w Dąbrowie Chełmińskiej.

  2. Celem Konkursu jest:

  • rozbudzanie ekspresji twórczej i kreatywności dzieci,

  • koncentracja uwagi dziecka na zmianach zachodzących w przyrodzie w związku z cyklem zmieniających się pór roku,

  • zachęcanie dzieci do kreatywnej zabawy materiałem przyrodniczym,

  • zachęcanie do wyrażania własnych spostrzeżeń, doświadczeń i emocji poprzez formy plastyczne.

  1. Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy plastycznej poświęconej jesieni. Praca może stanowić obraz jesiennego krajobrazu, samej Pani Jesieni bądź jej darów oraz zawierać w sobie jesienne skarby: kasztany, żołędzie, kolorowe listki itp.

  2. Technika i materiał wykonania prac dowolny. Dopuszczalne w Konkursie są zarówno prace płaskie, jak i przestrzenne.

  3. Przyjmowanie prac trwa od 22 września do 9 października 2020r. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi dnia 16 października 2020.

 

Pełen regulamin konkursu dostępny w budynkach przedszkola oraz tu: regulamin_konkursu_-_Jesienne_Skarby.pdf

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

 

Życzenia z okazji DNIA PRZEDSZKOLAKA

Kochane Przedszkolaki!

Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrówka, energii, radości i uśmiechu.

Niech przedszkole zawsze będzie dla Was miejscem wspaniałych przygód

i spędzonych tu pięknych, szczęśliwych chwil!

Pracownicy i Dyrekcja Przedszkola

 

Gdzie "MYSZKI" zbierają szyszki...

W minionym tygodniu nasze maluszki z grupy "MYSZEK" nie próżnowały w przedszkolu, a wspaniale się bawiły, przy okazji ucząc się co nieco o drzewach i lesie, zwłaszcza w jesiennym wydaniu. Dzieci wysłuchały bajki o Szalu Pani Jesieni, a następnie w trakcie zabaw ruchowych zbierały listki do jego ozdobienia i segregowały je wg kolorów. Obserwowały i porównywały liście dębu, kasztanowca, klonu i jarzębiny oraz nazywały, a nawet liczyły ich owoce:

   

  

Po wycieczce pieszej do lasu postanowiliśmy również zrobić sobie swój własny las. Dzieci najpierw stworzyły swoje obrazki jesiennych drzew oraz buźki wesołych kasztanków, a następnie wszyscy razem namalowaliśmy kolorowy las:

 

W przyszłym tygodniu z pewnością zamieszkają w nim jakieś zwierzęta ;)

ZAPRASZAMY NA RELACJĘ ZDJĘCIOWĄ DO ALBUMU "Zajęcia MYSZEK"

 

Pasowanie "PSZCZÓŁEK" na przedszkolaka (18.09.2020r.)

Słowami piosenki pt. "Jestem sobie przedszkolaczek" nasze 4-latki z grupy "Pszczółek" powitały w piątek 18 września zgromadzonych w przedszkolu rodziców, którzy stali się wspaniałą widownią dla najważniejszego wydarzenia w życiu każdego dziecka uczęszczającego do przedszkola, mianowicie pasowania na przedszkolaka. Nasze dzielne "Pszczółki" przygotowywały się do tego wydarzenia już od dawna, ale choć wirus nieco pokrzyżował im plany, to od piątku dzieci mogą cieszyć się zaszczytnym mianem prawdziwego dzielnego przedszkolaka. 

 

 

Gratulujemy Wam "Pszczółki" i życzymy samych pięknych chwil w przedszkolu!

 

Dzień Kropki w grupie "SÓWEK" i "BIEDRONEK"

W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja” 15 września w grupie ,,Sówki” obchodziliśmy ,,Międzynarodowy Dzień Kropki”. Ubrani w odpowiednie stroje poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy bajkę edukacyjną jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty. Podczas wspólnych zabaw z kropkami przedszkolaki utrwalały kolory, tworzyły obrazy z kolorowych kropek, gimnastykowały się z kropkami – kolorowymi krążkami. Na zakończenie „Sówki” wykonały pracę plastyczną ”Tęcza” również z kolorowych kropek.

 

Historię kropki poznała tego dnia także nasza druga grupa 5-latków czyli "Biedronki". Dzieci wyszukiwały kropkę w swoim otoczeniu oraz kropeczkowej książeczce. Wszystkie przy tym świetnie się bawiły:

 

ZAPRASZAMY DO ALBUMÓW "Zajęcia SÓWEK" oraz "Zajęcia BIEDRONEK"

 

Gdy "MRÓWECZKI" są w kropeczki

Kolejny tydzień u „Mrówek” minął bardzo pracowicie. Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych z bloku tematycznego „Nadeszła jesień” we wtorek 15.09. „Dniem Kropki” rozpoczęliśmy realizację Projektu Edukacyjnego oraz Innowacji Pedagogicznej pt.„Emocja”. Mróweczki przyszły w tym dniu ubrane w kropkowe ubrania. Dodatkowo wymalowaliśmy kolorowe kropki na twarzach.

Dzieci obejrzały bajkę „The Dot” oraz wysłuchały opowiadania „Blok rysunkowy”, po których chętnie wypowiadały się na tematy dotyczące pewności siebie, podejmowania prób oraz kreatywności. Przypomnieliśmy sobie cztery podstawowe emocje: radość, smutek, złość oraz strach, które dzieci ilustrowały sobą – swoją mimiką i gestami. Następnie projektowały swoje „żywe kropki”. Przy użyciu aplikacji Quiver, odczytującej kod z kolorowanki - kropki ożyły. Nie zabrakło również zabaw muzyczno – ruchowych z chustą animacyjną i piłeczkami. Przy ewaluacji zajęć za pomocą termometru uczuć okazało się, że „żywa kropka” jest nr 1, więc aplikacja używana będzie u nas częściej.

W piątek 18.09. przy okazji zbliżającego się „Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego” poruszyliśmy tematy o niepełnosprawności i empatii. Rozmawialiśmy o tym, czym jest język migowy, kto posługuje się tym językiem, czy znamy kogoś, kto jest niesłyszący, oraz jak powinniśmy się zachować, gdy widzimy kogoś migającego na ulicy.

Następnie dzięki „MiguMig” dzieci nauczyły się migać „dzień dobry”, oraz „grzeczne słowa”: proszę, dziękuję, przepraszam: video-1600590397.mp4 , video-1600590371.mp4

 

Zapraszamy na pełną relację z zajęć do albumu "Zajęcia MRÓWEK" na stronie głównej!

 

Podwórkowe szaleństwa "MYSZEK"

      

Pogoda w ostatnich dniach bardzo zachęcała nas wszystkich do tego, by cieszyć się słonkiem i jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Nie inaczej działo się w grupie "MYSZEK". Nasze trzylatki w minionym tygodniu korzystały ze spacerów, malowały kredą tęczowe obrazki na boisku, rozwijały swą sprawność ruchową w trakcie zabaw w tunelach gimnastycznych oraz podczas zabaw swobodnych na przedszkolnym placu zabaw. Liczymy, że kolejny tydzień również powita nas słonkiem!

Zapraszamy do albumu "MYSZEK zabawy na świeżym powietrzu" na stronie głównej!

 

"BIEDRONKI" pamiętają o bezpieczeństwie na drodze

 

 

Dla naszych 5-latków z grupy "Biedronek" bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne. Dzieci wiedzą jak należy się poruszać w ruchu drogowym. Przechodzą przez ulicę w wyznaczonym miejscu, w mieście stosują się do sygnalizacji świetlnej. Zasady poruszania się na drogach dzieci utrwaliły zarówno w trakcie zajęć dydaktycznych, jak i podczas spacerów. Odgadując znaczenie poszczególnych znaków przypomniały sobie także nazwy figur geometrycznych. Z całą pewnością nieźle się napracowały, ale czego się nie robi, aby być bezpiecznym ;)

Zapraszamy do albumu "Zajęcia BIEDRONEK" na stronie głównej!

 

Witamy "MOTYLKI" w zerówce

Nadszedł czas na przedstawienie kolejnej grupy z naszego przedszkola, tym razem tworzonej przez starszaków. "Motylki", bo o nich właśnie mowa, w minionych tygodniach zapoznawały się z przedszkolem i swoją wychowawczynią - p. Hanią Staryków. Dzieci stopniowo wdrażały się do pracy, nie zapominając jednak o sporej porcji zabawy. W ramach obchodów Dnia Kropki, będącego swoistym świętem kreatywności, dzieci bawiły się i tańczyły na kolorowych kropkach, a następnie wykorzystały je w tworzeniu kolorowych liści. Spójrzcie sami, jak jesiennie zrobiło się w przedszkolu:

  

Zapraszamy do albumu "MOTYLKÓW" na stronie głównej szkoły!

 

"ŻABKI" w poszukiwaniu oznak jesieni

W ramach realizacji bloku tematycznego poświęconego jesieni czterolatki z grupy "Żabek" wybrały się ze swoimi paniami do lasu, aby poszukać jej śladów. W związku obchodami Dnia Kropki dzieci wysłuchały też opowieści o pewnej kropce i za pomocą paluszków z małych kropek stworzyły piękne, kolorowe listki na jesiennym drzewie. Spójrzcie jak pięknie wyglądały:

 

"ŻABKI" dbają o bezpieczeństwo na drodze

Przedszkolaki z grupy "Żabki" w minionym tygodniu zapoznały się z zasadami ruchu drogowego. Dzieci dowiedziały się czym jest zebra i w jakim celu wręcz "leży na ulicach" oraz przy jakim kolorze światła możemy przejść na drugą stronę, a przy którym musimy się zatrzymać. Dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne i świetnie się przy tym bawiły.

Zapraszamy do albumu Zajęcia ŻABEK na stronie głównej!

 

Witamy "MRÓWKI" w Zerówce!

Dwa tygodnie „zerówkowego” działania minęło błyskawicznie…

1 września nasze mądre „SOWY” zmieniły nazwę grupy na  pracowite „MRÓWKI”.  Dzieci z grupy „Ob” przywitane zostały małą niespodzianką w postaci zakładki z dedykacją na najbliższy rok szkolny z załączonym do niej ołówkiem. Już w pierwszych dniach dzieci chętnie współpracowały. Muzycznie i ruchowo brały udział w zajęciach z rytmiki  z Panią Sarą, ochoczo udzielały się za zajęciach z j. angielskiego z Panią Anią.

Również w zajęciach dydaktycznych z wychowawczyniami: Panią Moniką i Panią Sylwią dawały z siebie wszystko. Angażowały się w prace plastyczne – malowały farbami swoją osobę oraz znaki drogowe, układały w całość wcześniej pocięte przez siebie pasy/zebrę.

   
Nie zabrakło również czasu na zabawę swobodną w sali i na przedszkolnym placu zabaw.

 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w albumie na stronie głównej ;)
 

"Myszki" w krainie zabawek

W minionym tygodniu nasze trzylatki z grupy "Myszek" wkroczyły z impetem do krainy zabawek. Ta czarodziejska kraina znajduje się co oczywiste w przedszkolu:

  

Wraz z misiem dzieci uczą się wierszyka i pokazują części swojego ciała, coraz śmielej uczestnicząc w zabawach kołowych. W trakcie zajęć pomagaliśmy misiowi segregować zabawki oraz wykonaliśmy dla niego kolorowe ubranko i jeszcze bardziej kolorową piłeczkę. W trakcie zajęć z j. angielskiego i rytmiki dzieci przy wtórze wesołych piosenek rozwijały swoją koordynację ruchową, a po zajęciach bawiły się na boisku i placu zabaw, a nawet spacerowały po terenie naszej szkoły. To był bardzo aktywny tydzień!

   

Zapraszamy na relację do albumu pn. "ADAPTACJA MYSZEK"

 

"Pszczółki" utrwalają znajomość figur geometrycznych

Nasze dzieci z grupy "Pszczółek" w większości uczęszczają do przedszkola już drugi rok. W ubiegłym roku szkolnym podczas zajęć dzieci poznały podstawowe figury geometryczne: koło, trójkąt i kwadrat, a teraz - kilka miesięcy później, nadszedł czas na ich utrwalenie.

Spójrzcie sami jak "Pszczółki" się bawią figurami:

 

 

 

UWAGA! Ważny komunikat

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

W trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci w czasie epidemii wirusa SARS-Cov-2 informujemy, że od 8 września 2020r. do placówki przedszkola będą mogli wchodzić wyłącznie Rodzice dzieci 3-letnich.

Od dnia 11 września 2020r. wszystkie dzieci (także 3-latki) przekazywane będą personelowi przedszkola przy drzwiach placówki. Wejście Rodzica do budynku możliwe będzie wyłącznie w sytuacji wyjątkowej.

Prosimy o przekazywanie dzieci personelowi dyżurującemu przy drzwiach wejściowych do przedszkola.

Jednocześnie przypominamy, że do placówki przyjmowane są wyłącznie dzieci zdrowe.

Z wyrazami szacunku,
Dyrekcja

 

"Pszczółki uczą się zasad ruchu drogowego"

Przedszkolaki z grupy "Pszczółki", która w tym roku szkolnym reprezentuje 4-latki, rozpoczęły już naukę. W tym tygodniu dzieci poznają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Najpierw w sali słuchały czym jest zebra i co oznacza światło zielone i czerwone, a następnie wyruszyły na spacer, by swą wiedzę sprawdzić w praktyce. 

 

Zapraszamy do albumu "Zajęcia PSZCZÓŁEK" na stronie głównej!

 

Pierwszy tydzień "Myszek" w przedszkolu

Dla dzieci z grupy "Myszki" minął pierwszy tydzień ich pobytu w przedszkolu. Adaptacja do nowej rzeczywistości i przede wszystkim rozłąka z rodzicami nie są dla 2-3 latków łatwe, ale dzieci coraz lepiej sobie z nią radzą, zwłaszcza gdy mogą spędzić czas na zabawie w towarzystwie rówieśników. W minionym tygodniu nasze nowe przedszkolaki poznały więc swoją salę i swoje panie, testowały zabawki, malowały i tańczyły do piosenek po polsku i po angielsku. Uczyły się też pierwszych zabaw: o małpkach i o niedźwiadku, tak aby w kolejnym tygodniu móc śpiewać i naśladować ruchy zwierzątek wraz z paniami. 

 

 


 

Więcej zdjęć znajdziecie w albumie "Adaptacja MYSZEK" na stronie głównej:

https://zsdabrowach.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=588

 

UWAGA! Ważny komunikat

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

Informujemy, iż od dnia 7 września, pomiar temperatury u dzieci uczęszczających do przedszkola będzie odbywał się w salach przedszkolnych.

Zachęcamy Państwa do przekazywania dzieci personelowi w drzwiach i pragniemy przypomnieć o przestrzeganiu regulaminu placówki oraz obowiązujących w niej procedur.

Z wyrazami szacunku,
Dyrekcja

 

 

Zebrania organizacyjne dla Rodziców

Szanowni Państwo,

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym zapraszamy na zebrania organizacyjne z wychowawcami grup przedszkolnych, które odbędą się w poniedziałek 31 sierpnia 2020r. o godzinie:

gr. 3-latki - 16:30

gr. 4-latki "Pszczółki"" - 15:00

gr. 4-latki "Jagódki" - 15:30

gr. 5-latki "A" - 15:00 

gr. 5-latki "B" - 16:00

gr. 0a - 16:00

gr. 0b - 15:15

Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych podczas zebrań (maseczki, dezynfekcję rąk, zachowanie stosownych odstępów).

Galeria zdjęć

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej
    Dąbrowa Chełmińska, ul. Sportowa 1, 86-070
  • tel : (052) 3816 060

Mapa